A kukorica látványosan 4,6 százalékkal zuhant múlt héten a chicagói árutőzsdén. A búza befektetőinek is csökkenést kellett elszenvedniük, igaz csak 1,4 százalékos. A szójabab ára 1,2, a repcéé pedig 0,7 százalékkal csökkent a tengerentúlon. Európában a malmi búza ára 2,4 százalékkal, a repce és a takarmánybúza 1,6-1,6 százalékkal, míg a kukorica árjegyzése 0,5 százalékkal csökkent öt nap alatt.
A kukorica árjegyzése így egészen 124,55 dollár/tonnáig ment le egy hét alatt. Utoljára május első napjaiban adtak ennyit a kukoricáért, akkor a koronavírus terjedése miatti félelem kapcsán csökkent a kurzus. Most is ugyanez az ok, sok befektető attól tart, hogy újra komolyabban terjedhet a betegség az Egyesült Államokban és ez olyan szintű gazdasági visszaesést okozhat, amely újra az üzemanyagfogyasztás drámai visszaeséséhez vezethet. A kevesebb autózás miatt pedig csökken az igény a benzinhez adalékanyagként használt etanol iránt, amit nagyrészt kukoricából állítanak elő.
Egy tonna búza így az 1,4 százalékos heti mínuszt követően 174,02 dollárt ért tonnánként Chicagóban. A szójabab piacán a hasonló méretékű százalékos mínusz 318,11 dollár/tonnás árszintet eredményezett. A repce 207,45 dolláros tonnánkénti ára pedig 0,7 százalékos heti mínuszt jelentett.
A többi agártermék piacán is egyértelműen az eladók uralták a piacot múlt héten. A zab ára 3,9 százalékkal, a rizsé 11,9 százalékkal, a szójaolajé 4,2 százalékkal, a cukor 4,4 százalékkal, a kakaó kurzusa pedig 4,9 százalékkal csökkent. Heti szinten csak két termék kereskedése hozott pluszt a piacon, ez a kávé és a narancslé. Előbbi 3,1, míg utóbbi 0,5 százalékkal emelkedett öt nap alatt.
Párizsban is a mínuszok domináltak az agrárpiacokon. A repce kurzusa egy hét alatt 1,6 százalékkal, azaz tonnánként 6 euróval a 374,25 eurós/tonnás szintig mérséklődött. A malmi búza ára 2,4 százalékkal, azaz összesen 4,25 euróval a 176,25 euró/tonnás kurzusig ment le. A takarmánybúza befektetői sem jártak sokkal jobban. A pénteki 157 euró/tonnás záróérték 1,6 százalékos, azaz 2,5 eurós csökkenést követően alakult ki. A kukorica piacán enyhébb, heti 0,5 százalék volt a mínusz. Ez 75 eurócentes csökkenést jelentett és 165,5 euró/tonnás szinten hagyta el a parkettet a legközelebbi határidős termék.