Terményárak

Másfél éves csúcson korrigált enyhén a búza ára

Agrofórum Online

Az elmúlt időszak látványos ralija után 0,8 százalékkal csökkent a búza árjegyzése. A szójabab piacán is az eladók voltak fölényben, azonban a kukorica kurzusa emelkedett.

A búza ára 0,8 százalékkal a tonnánkénti 212,2 dollárnak megfelelő szintig csökkent Chicagóban azt követően, hogy másfél éves csúcson is járt a gabona kurzusa. A globális kínálat szűkülése és az erős kereslet repítette a 2018 augusztusa óta nem látott szintre a búzát.

„A búza iránti kereslet folyamatosan élénk volt az elmúlt időszakban. A francia közlekedési sztrájkok okozta szállítási nehézségek, az ausztrál aszályos időjárás okozta betakarítási nehézségek és a növekvő orosz búzaárak mind segítették az amerikai búzatermelőket az elmúlt időszakban” – mondta Rich Feltes, a RJ O’Brien agrárbrókercég munkatársa a Thomson Reuters hírügynökségnek.

 

„Az elmúlt hónapok hatásai mind növelték a drágulás lendületét, így nem csoda, hogy ilyen magasságokba emelkedett a kurzus. Sorra jelentek meg a vevők a piacon, ami csak növelte a felvásárlási lendületet” – fűzte hozzá Karl Setzer, az AgriVisor árupiaci kockázatelemzője.

Párizsban is drágult a búza, a tonnánkénti 199,75 eurós szintet érte el a kurzus, ami olyan magas amelyre a chicagói árutőzsdéhez hasonlóan, 2018 augusztusa óta nem volt példa.

Egyes hírek szerint Franciaországban 450 ezer tonna gabonát nem tudtak a kikötőkbe szállítani a sztrájkok miatti szállítási problémák következtében. Ez nagyjából 100 millió euró értékű olyan agrártermék, amely nem jutott el a felhasználókhoz.

Közben Moszkva korlátozza az orosz búza kivitelét a vezetés szerint túlságosan felgyorsult kiviteli lendület miatt.

A szójabab határidős ügyletek közben kezdtek magukra találni az egy hónappal ezelőtti mélypontról, de a kereskedőket aggasztják a Brazíliában várható rekordtermésről szóló hírek.

A kukorica mindeközben enyhén, 0,2 százalékkal drágult és a 152,7 dolláros tonnánkénti szinten is kötöttek üzletet Chicagóban.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kedvező időjárás és csökkenő kínai kereslet: esnek az árak

2020. szeptember 30. 11:03

A párizsi árutőzsdén is hasonló trendek irányították a piacokat és egyértelmű vevői fölény alakult ki.

Egyre jobban hiányoznak az esőzések Oroszországban

2020. szeptember 29. 08:17

Oroszországnak nagy esőzésekre lenne szüksége a következő hetekben, mivel gazdálkodói továbbra is száraz talajba vetik a 2021-es őszi búza termését.

Terménypiac: megtörő lendület, korrekció vagy fordulat?

2020. szeptember 28. 11:21

A szeptember 21-ével kezdődő héten mintha kifáradtak volna a piacok és a korábbi lendületes áremelkedést csökkenés váltotta fel.

Árcsökkenések hete az agrártőzsdéken

2020. szeptember 28. 04:37

A párizsi árutőzsdén a malmi búza értéke 1,2 százalékkal, azaz 2,25 euróval a tonnánkénti 192,25 euróig mérséklődött öt nap alatt. A kukorica piacán is a vevők uralták a kereskedést.

Megjelent a SAATEN-UNION tavaszi fajtakatalógusa

A 2020-as, kibővült termékpalettán a szélsőségekhez és az újfajta igényekhez kiválóan alkalmazkodó kukorica-, napraforgó-, hüvelyes-, valamint tavasziárpa- és zabfajták egyaránt megtalálhatók.

Bajba kerülhetnek az amerikai búzatermelők

2020. május 16. 12:24

Európában vegyesen alakult a kereskedés az agrárpiaci termékekkel. A fontosabb mezőgazdasági termékek közül csak a malmi búza ára emelkedett.

A SZÓJATERMESZTÉS a kiváló- és megfelelő fajtával kezdődik

2019. március 20. 07:41

A 2018-as évben is helyeztünk ki új szójafajtákat vetőmagtermelő partnereinknél, a már meglévőkkel egyetemben. Az állandóságot jelentő ES GLADIATOR és ES MENTOR mellett, az utóbbi időben három újnak mondható fajtát ismerhettek meg a gazdatársak itt a Szigetközben.

Nemzetközi agrometeorológiai helyzetkép – március

2018. március 26. 09:13

A hosszú távú hatások ismeretében előre, könnyebben fel lehet készülni a világpiac várható alakulására.