Terményárak

Optimizmus a gabonapiacon

Agrofórum Online

A kiszivárgott hírek szerint egy lépéssel közelebb kerültek a megállapodáshoz a felek a kereskedelmi háború agrártermékekre vonatkozó fejezetében. Kína lemondana az egyes termékekre kivetett vámokra, de részletek még nem ismeretek.

Kína közölte, hogy lemond egyes amerikai mezőgazdasági termékek behozatali vámjáról, ezzel megújítva az optimizmust a Washington és Peking közötti esetleges kereskedelmi megállapodással kapcsolatban. Ennek köszönhetően negyedik napja emelkedett a szójabab ára Chicagoban. A 0,6 százalékos plusszal a tonnánkénti 326,6 dolláros szintig szaladt a kurzus.

A vámmentesség egyes vállalatok által Kínába szállított szójababra és sertéshúsra vonatkozna, közölte az pekingi pénzügyminisztérium egyik illetékese a Thomson Reuters hírügynökség szerint. A kínai kormányzat munkatársa nem közölte, hogy az intézkedés milyen mennyiségre vonatkozna.

A nyilatkozat támogatta a szójabab kereskedését, mivel Kína a világ legnagyobb szójabab-importőre és a tavaly eszkalálódott kereskedelmi háború óta csökkentette az Egyesült Államokból vásárolt mennyiséget. Az így kiesett mennyiséget Kína Dél-Amerikából szerezte be. Az amerikai kereskedők és mezőgazdasági termelők remélik, hogy a tárgyalásokban fordulat következhet be és az megkönnyíti a helyzetüket. „A vámmentesség egyértelműen jó hír” – szövegezte le Larry Kudlow, a Fehér Ház gazdasági tanácsadója.

„Az elmúlt időszak árcsökkenése túlzott volt, így a mostani kurzusnövekedésnek vannak alapjai” – fűzte hozzá Matt Wiegand, a FuturesOne agrárbrókercég kereskedője. A piacon sokan óvatosak voltak az elhúzódó amerikai és kínai kereskedelmi tárgyalások miatt és nem nyitottak új pozíciókat. Attól tartottak, hogy a rivális szójabab-szállító országban, Brazíliában rekordtermést takaríthatnak majd be a termelők.

„A szójabab piacán február/márciusban következhet be fordulat” – fűzte hozzá Tomm Pfitzenmaier, az iowai Summit Commodity Brokerage mezőgazdasági elemzője.

A búza és a kukorica ára is 0,1-0,1 százalékkal emelkedett. A repce piacán is a vevők voltak többségében, a kurzus 0,9 százalékkal emelkedett.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kedvező időjárás és csökkenő kínai kereslet: esnek az árak

2020. szeptember 30. 11:03

A párizsi árutőzsdén is hasonló trendek irányították a piacokat és egyértelmű vevői fölény alakult ki.

Egyre jobban hiányoznak az esőzések Oroszországban

2020. szeptember 29. 08:17

Oroszországnak nagy esőzésekre lenne szüksége a következő hetekben, mivel gazdálkodói továbbra is száraz talajba vetik a 2021-es őszi búza termését.

Terménypiac: megtörő lendület, korrekció vagy fordulat?

2020. szeptember 28. 11:21

A szeptember 21-ével kezdődő héten mintha kifáradtak volna a piacok és a korábbi lendületes áremelkedést csökkenés váltotta fel.

Árcsökkenések hete az agrártőzsdéken

2020. szeptember 28. 04:37

A párizsi árutőzsdén a malmi búza értéke 1,2 százalékkal, azaz 2,25 euróval a tonnánkénti 192,25 euróig mérséklődött öt nap alatt. A kukorica piacán is a vevők uralták a kereskedést.

Alapozza meg a jó búzatermést már most ősszel!

2020. szeptember 30. 09:31

Ha ősz, akkor búzavetés, és ezzel együtt őszi alaptrágyázás. Legfontosabb kultúrnövényünk termésmennyiségét számos tényező befolyásolja. Ezek között is a tápanyag-ellátottság szerepe a legnagyobb, mintegy 30%-ban ezen múlik, milyen termést aratunk a következő nyáron.

Mínuszba fordultak az agárpiacok

2020. július 3. 08:04

A párizsi árutőzsdén fölénybe kerültek az eladók, a malmi búza, a kukorica és a takarmánybúza ára is csökkent.

A pluszok domináltak a gabonapiacon – csak a szójabab jelentett kivételt

2020. március 26. 08:02

A búza kurzusát a kenyér iránti növekvő kereslet mellett a technikai alapon kereskedők vételei hajtották felfelé.

Nem talál magára a szójabab árjegyzése

2019. december 4. 04:36

Az elmúlt időszakban a Kína és az Egyesült Államok közötti kereskedelmi tárgyalások fogták vissza a szójabab árát.