Terményárak

Szárnyal a kukorica az árutőzsdén

Agrofórum Online

A kukorica 3,8 százalékkal lőtt ki, a búza 1, a szójabab pedig 0,6 százalékkal kerül többe a chicagói árutőzsdén.

A kukorica tonnánkénti árjegyzése a 224,7 dollárnak megfelelő szintig erősödött a ritkán látható napon belüli rali során. A kurzus az egy nappal korábbi 3,1 százalékos csökkentést korrigálja. Azt megelőzően két napon is csökkent az árjegyzés, először csak 0,1, majd 0,4 százalékkal. Így volt honnan korrigálni a kurzusnak. A kereskedők és az elemzők szerint a rövid fedezeti ügyletek és a növekvő exportkereslet hajtotta vissza az árakat a pár nappal korábbi, egy hónapos mélypontot jelentő szintek fölé.

A Peking és Washington közötti kereskedelmi megállapodás hatására vált ilyen volatilissá az agrártermékek piaca, korábban nem volt megszokott az árjegyzések ilyen mértékű elmozdulása.

Pénteken az exporttőrök, a korábban az árjegyzés esésére játszó spekulánsok és a háztartási felhasználók üzletkötései együttesen okozták a kurzus emelkedését. A háztartási oldalról a szarvasmarha és sertéstartó gazdák jelentek meg vásárlóként.

„Az egész helyzet határozottan úgy néz ki, mintha korábban túl olcsón vásárolhattak volna a piacon kukoricát a befektetők. Valójában nem akkora az eladási hullám, mint amekkorának korábban tűnt. Sok elemző szerint még így is az amerikai kukorica számít az egyik legolcsóbbnak a globális piacon. Ezt bizonyítja, hogy Dél-Korea 66 ezer tonna amerikai kukoricát vásárolt. Közben persze még sokan elemzik, hogy milyen hatással is járhat a kereskedelmi egyezmény aláírása” – mondta Jack Scoville, chicagói Price Futures Group elemzője.

„Sokan bíznak abban a piacon, hogy Kína újra olyan agrártermékeket vásárol az Egyesült Államoktól az egyezmény aláírását követően, amelyeket már régóta nem vett” – tette hozzá Terry Reilly, a Futures International szakértője.

A búza a globális kereslet élénkülése miatt került 17 hónapos csúcsszintre.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kedvező időjárás és csökkenő kínai kereslet: esnek az árak

2020. szeptember 30. 11:03

A párizsi árutőzsdén is hasonló trendek irányították a piacokat és egyértelmű vevői fölény alakult ki.

Egyre jobban hiányoznak az esőzések Oroszországban

2020. szeptember 29. 08:17

Oroszországnak nagy esőzésekre lenne szüksége a következő hetekben, mivel gazdálkodói továbbra is száraz talajba vetik a 2021-es őszi búza termését.

Terménypiac: megtörő lendület, korrekció vagy fordulat?

2020. szeptember 28. 11:21

A szeptember 21-ével kezdődő héten mintha kifáradtak volna a piacok és a korábbi lendületes áremelkedést csökkenés váltotta fel.

Árcsökkenések hete az agrártőzsdéken

2020. szeptember 28. 04:37

A párizsi árutőzsdén a malmi búza értéke 1,2 százalékkal, azaz 2,25 euróval a tonnánkénti 192,25 euróig mérséklődött öt nap alatt. A kukorica piacán is a vevők uralták a kereskedést.

Lassul a kukorica és a szójabab ültetési üteme

2020. május 28. 10:02

A vetési munkálatok előrehaladási folyamatai elmaradnak a piaci várakozástól, és az időjárási előrejelzések is kissé aggasztóak. A piac aggódik amiatt, hogy sikerül-e elültetni időben az összes vetőmagot.

A jobb időjárás miatt csökkent a búza ára

2019. november 14. 09:03

A jelenlegi árcsökkenést az okozta, hogy a szakértők szerint az időjárás jobbra fordulásával enyhültek azok az aggodalmak, amelyek szerint a hideg időjárás kárt tehet a földeken a főbb termőterületeken.

Párizsban és Chicagóban is olcsóbb lett a kukorica a múlt héten

2020. szeptember 7. 05:54

A párizsi árutőzsdén is az észak-amerikaihoz hasonló trend bontakozott ki. A kukorica olcsóbb lett, de a többi fontosabb agrártermék kurzusa itt is emelkedett.

Bizakodóak a nagy európai uniós búzatermelő országok

2019. június 10. 10:39

A négy legnagyobb európai uniós búzatermelő bizakodó jelentéseket adott azt követően, hogy a tavaly nyári és az idei kora tavaszi aszály után megjött az eső – tudósított a Reuters.