A kukorica és a szójabab 2,5, illetve 0,5 százalékkal drágult Chicagóban. A búza ezzel szemben viszont 0,5 százalékkal olcsóbb lett. Párizsban a takarmánybúza és a kukorica ára emelkedett, de a malmi búza és a repce jegyzésára viszont lejjebb ment, igaz csak 0,5-0,5 euróval.
A 2,5 százalékos menetelés után egy tonna kukorica 125,04 dollárba került. A szójabab a fél százalékos emelkedést követően 306,95 dollár/tonnáig ment fel. A búza piacán ezekkel szemben az eladók voltak fölényben és a 0,5 százalékos gyengülés 199,61 dollár/tonnás kurzust eredményezett. Kanadában enyhén, 0,2 százalékkal a 460,3 kanadai dollár/tonnás szintig kúszott fel a repce ára.
A kukorica ára azt követően pattant fel, hogy jó tíz éves mélypontra került az ár, amely 2009. szeptembert óta nem járt olyan alacsonyan, mint a napokban.
„A sok éve látott legalacsonyabb kukoricaár után várható volt, hogy rövid időn belül korrigál a piac, ez meg is történt” – mondta Greg Grow, a chicagói Archer Financial Services agrárgazdasági divíziójának igazgatója.
Sok elemző szerint azonban ez a korrekció nem változtat semmit azon a fundamentális problémán, hogy az etanol iránt a koronavírus miatt látványosan csökkent a kereslet.
„Ahhoz, hogy ez a drágulás egy valódi ralihoz vezessen meg kellene változniuk az alapkörülményeknek, márpedig ebben most nem lehet bízni, hiszen a koronavírus miatt alapvető aggályok merültek fel az etanol-piacon” – hívta fel a figyelmet Arlan Suderman, az INTL FCStone árupiaci közgazdásza.
Az április 17-én véget ért héten minden idők legalacsonyabb szintjére csökkent az Egyesült Államok etanolgyártása. Hétezer hordóval 563 ezer hordónyira esett a heti előállított mennyiség.
Európában maradt a vegyes hangulat a gabonapiacon, a malmi búza és a repce ára csökkent, míg a takarmánybúza és a kukorica drágult. A malmi búza tonnánkénti ára 0,5 euróval 203,25 euróra csökkent, a repce is olcsóbb lett. Utóbbi agrártermék árjegyzése szintén 0,5 euróval ment lejjebb a tegnapi kereskedésben és 366,25 euró/tonnán hagyta el a parkettet. A takarmánybúza ezzel szemben 1,2 eurót szedett magára és 157,2 euróba került tonnánként. A kukorica a legközelebbi, a júniusi határidőre szintén növelte értékét és tonnánként 165,5 euróra került a kurzus, ami 0,75 eurós árnövekedésnek felel meg. A következő két határidőnél mind a négy fontos agrárterméknek emelkedett az árjegyzése Párizsban.