A vállat első negyedéves, organikus alapon mért árbevétele 4,3 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi értéket, szemben az elemzők által várt 3 százalékos bővüléssel.
Ilyen ütemű bevétel-növekedésre öt éve nem volt példa a cégnél, annak ellenére, hogy a több nagy megrendelője, éttermek és egyéb vendéglátással foglalkozó vállalkozásokat keményen sújtanak a korlátozások. A vártnál jobb számok ellenére nem emelt az idei évre kiadott prognózisán a vezetőség – állapította meg az Equilor Befektetési Zrt.
A cég teljes árbevétele 6,2 százalékkal 20,8 milliárd svájci frankra csökkent. A devizaárfolyamok változása 5,8 százalékkal csökkentette a svájci frankban kimutatott értékesítési adatot.
A cég felhívta figyelmet arra, hogy rendkívüli és hosszú távú hatásokat vár az új típusú koronavírus-járvány kapcsán. Három kulcsfontosságú területre koncentrálnak a COVID-19 terjedése közben, az emberek egészségére, az üzletmenet folytatására és a helyi közösségek támogatására. A cég világszerte 200 ezer tejtermelővel működik együtt és számos piacon jelentkeznek zavarok a keresleti oldalon. A vállalat leszögezte, hogy ennek ellenére mindenhol teljesítik kötelezettségvállalásukat és a termelők megélhetésének biztosítása érdekében megvásárolják azt a mennyiséget, amelyben korábban megállapodtak.
A 187 országban működő vállalt organikus bevételei dinamikusan emelkedtek az észak-amerikai és az úgynevezett EMENA régiókban. Utóbbiba Európa, Közel-Kelet és Észak-Afrika tartozik, itt az értékesítési árbevétel 7,1 százalékos organikus növekedés után 5,3 milliárd svájci frankot tett ki. Németországban, Oroszországban, Izraelben és Spanyolországban bővült kiemelkedően a piac. A készételek, a főzési segédanyagok, a kávé, a csecsemők számára készített termékek is népszerűek voltak. Növekedett a fogyasztói igény a Maggi és a Garden Gourmet vegetáriánus és növényi alapú élelmiszerek iránt. Az ásványvíz iránit kereslet mérséklődött a régióban.
A Nestlé Magyarországon 27 éve működik, jelenleg a legnagyobb svájci befektetőként és munkáltatóként. Hazánkban összesen több mint 2400 embert foglalkoztatnak három gyárukban, Bükön, Diósgyőrben és Szerencsen –, budapesti központi irodájukban és az értékesítési csapatukban. Szerencsi gyáruk a Nestlé európai italporgyártó és töltőüzeme, és itt működik Nestlé közép-kelet-európai régiójának érzékszervi vizsgáló központja is. Diósgyőri gyáruk a Nestlé egyetlen, kizárólag üreges csokoládéfigurákra specializálódott gyártóegysége. Büki gyáruk pedig a Nestlé állateledel-gyártásának kelet-közép-európai központja.