Rövid idő alatt mi is megtapasztaltuk, hogy a kedvező ökológiai adottságaink mellett, a kiváló minőségű 2-3% humusztartalmú, középkötött vályogtalajainkon, sajmeggy alanyon, 5x3 méteres sor- és tőtávolságban telepített cseresznyefáink hajtásnövekedésének kontroll alatt tartása, vegetatív-generatív egyensúlyának megtartása, a homogén és nagy gyümölcsméret…
Lapszám:
2020. március – Extra 85.
Év:
2020
Hónap:
március
2019. november 4.
A gyümölcsfák minden tulajdonságát az alany és a fajta együttesen határozza meg. Nemcsak a faméretet befolyásolja az alany, hanem minden növekedési és fejlődési jellemzőt, a gyümölcsök méretét, minőségét, érési idejét, sőt még az őszi lombhullás időpontját is.
Oltott palánták alkalmazása külföldön Európában először 1947-ben a hollandok az uborka oltását mutatták be a termesztők számára. 1962-ben megjelentek az első kereskedelmi forgalomban termesztett oltott paradicsomok is, de igazából az 1990-es évek után nőtt meg jelentősen Európa szerte a burgonyafélék és a kabakosok oltása. Hogy mely fajoknál és milyen arányban…
Lapszám:
2019. január
Év:
2019
Hónap:
január
Sűrűbb térállást, (karcsú)orsó koronaformát, öntözést, hatékony növényvédelmet és optimális tápanyagellátást, gondos fitotechnikai munkát (melybe nemcsak a fás metszés, hanem a zöldmetszés és a gyümölcsritkítás is beletartozik). Ezek mellett igen fontos a megfelelő fajta- és az alanyhasználat is. Sajnos a hazai faiskolások a szilva alanyaként csupán a…
Lapszám:
2018. január - Extra 73.
Év:
2018
Hónap:
január
Két olyan gyümölcsfajról van tehát szó, amelyek művelése sok buktatóval jár nálunk, és valószínűleg ez az oka annak, hogy olyan kevés terem belőlük hazánkban, hogy a statisztikák szinte már nem is jegyzik. Azért a két fajt mégsem vehetjük egy kalap alá. Ezt mutatja az is, hogy a konferencia szervezése során mandulatermesztő szakembert sokkal könnyebb volt találni…
Lapszám:
2018. január
Év:
2018
Hónap:
január