2020. május 27.
A repce esetében a magas ráfordításigény és a jelentős időjárási kitettség miatt további célszerű megoldásnak mutatkozik egy megfelelő biztosítási konstrukció, amely már a kelési kockázatoktól kezdve a betakarításig előforduló káreseményekig lehetőséget teremt arra, hogy ha esetleg terméskiesés következne be, a termesztési költségek abban az esetben is megtérüljenek.
2020. május 6.
Csírára kiszerelt, frakcionált vetőmagok extra csávázással és repcebiztosítási szolgáltatással.
2020. május 5.
Tíz nap áll még rendelkezésre az egységes kérelmek beadására, miközben a legtöbb magyar gazda az esőért imádkozik. A tavaszi fagyok után most az aszály terheli a mezőgazdasági területeket. Ezért sokan (most először) meggondolják az egységes kérelem beadással egy időben a növénybiztosítás megkötésének lehetőségét is. Érdemes kalkuláltatni egyet, már csak azért is, mert a kárenyhítésből is többet kap az a károsult gazda, akinek van mellette növénybiztosítása!
2020. május 5.
A 2020-as évben is köthetők a díjtámogatott biztosítások, melynek idén akár 70 %-os is lehet a támogatás mértéke az ”A” típusú biztosítások esetében. Az ”A” típusú biztosítási módozat egy csomag biztosítást jelent, amely kilenc kockázatot foglal magában, ezek a következők.
2020. május 5.
A gazdálkodók munkáját évről évre egyre több veszély fenyegeti, ezek közül leginkább ki kell emelnünk a szélsőséges időjárást, amelyet már idén is megtapasztalhattunk, hisz a március utolsó hetében és április első napjaiban az egész országra kiterjedő fagy jelentős károkat okozott elsősorban a kertészeti kultúrákban, különösen a gyümölcstermesztésben. A fagyok után a következő károsító tényező az aszály lehet, amely hátráltatja a vetések kelését, fejlődését.
2020. május 3.
A növénybiztosításoknál a díjfizetés tavaly az előző évhez képest 3,6 százalékkal nőtt és meghaladta 13,6 milliárd forintot, a kárfizetés 6,6 milliárd forint volt, amely 36,5 százalékos növekedés 2018-hoz képest.
2020. április 27.
Az idén még nagyobb jelentősége lesz annak, hogy biztosítsuk növényeinket valamilyen formában, mert a fagyok és az aszály már most jól láthatóan visszafordíthatatlan károkat okoz az ország teljes területén.
2019. április 11.
A kárenyhítési alapból a termelő kizárólag akkor kapja meg a számára megítélt támogatás 100 százalékát, ha rendelkezik piaci növénybiztosítással is, egyébként csak 50 százalékos térítésre számíthat.
2018. november 16.
A kárenyhítő juttatás összege legfeljebb a hozamérték-csökkenés 80%-áig terjedhet, amennyiben a károsult gazda rendelkezik megfelelő mezőgazdasági biztosítással.