Az Agrárminisztérium (korábban Földművelésügyi Minisztérium, röviden FM) a magyar kormányzati rendszerben az agrárium egészéért felelős minisztérium neve. Az Agrárminisztérium (AM) önálló jogi személyiséggel rendelkező központi államigazgatási szerv, vezetője az agrárminiszter. Az Agrárminisztérium Szervezeti és Működési Szabályzatát a 2/2018. (IX. 10.) AM utasítás határozza meg. Székhelye: 1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 11. Felelősségi körébe tartozik: agrárpolitika, agrár-vidékfejlesztés, élelmiszerlánc-felügyelet, élelmiszeripar, erdőgazdálkodás, földügy, halgazdálkodás, ingatlan-nyilvántartás, környezetvédelem, természetvédelem, térképészet, vadgazdálkodás. Az Agrárminisztériummal kapcsolatos legfrissebb információkat az Agrofórum Online Agrárhírek rovatában olvashatja.
2018. május 11.
Az Agrárminisztérium tárcavezető-jelöltje Nagy István eddigi FM-miniszterhelyettes.
2018. május 3.
Tavaly a felhívásra több mint 100-an nyújtottak be pályázatot, amely azt mutatja, hogy a tanyán élők büszkék az eredményeikre.
2018. április 25.
Nem vállalja az újabb négy évre szóló megbízást Fazekas Sándor, az agrártárca vezetése helyett a Fidesz-frakció munkáját erősítené az új kormányzati ciklusban.
2018. április 4.
A világon elsőként a magyar alaptörvény mondta ki a mezőgazdasági termelés GMO-mentességét, ehhez kapcsolódik a vásárlók tájékoztatása, a fogyasztói tudatosság erősítése.
2018. március 28.
A program célja a magyar növényi genetikai örökség fenntartása és gyarapítása, valamint az őshonos állatfajták megőrzése.
2018. március 26.
A Nemzeti Borkiválóság Program a Földművelésügyi Minisztérium országos bormustrája, amely hazánk borvidékeit, szőlőfajtáit és borászatait mutatja be.
2018. március 9.
A pincébe kerülő bor mennyisége 3,3-3,4 millió hektoliter körüli lesz. A teljes összegzés hamarosan elkészül. Tavaly az ágazat árbevétele elérte a 87 milliárd forintot.
2018. március 7.
A pályázható keretösszeg 40 millió forint, az egy pályázattal elnyerhető vissza nem térítendő támogatás összege 300 000 forinttól 2 000 000 forintig terjedhet.
2018. március 1.
Az egész országra kiterjesztett ellenőrzéseket a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) koordinálásával a területi élelmiszerlánc-felügyeleti szervek és a Nébih szakemberei végzik.