Címke: Inváziós kártevő

inváziós kártevő

Szakcikkek / Növényvédelem

Inváziós kártevők: a nyugati virágtripsz

2019. március 28.

A nyugati virágtripsz egy ma már világszerte elterjedt, rettegett inváziós kártevő, mely hazánkban a hajtatott zöldség- és dísznövénytermesztés meghatározó károsítója. Európában megközelítőleg 30 éve van jelen, és az ellene való védekezés több kultúra védelmét alapjaiban határozhatja meg.

Szakcikkek / Növényvédelem

Inváziós kártevő: a babzsizsik

2019. március 24.

A babzsizsik közismert, veszélyes raktári kártevő, elsősorban a bab, másodsorban egyéb hüvelyes növények jelentős károsítója.

Szakcikkek / Növényvédelem

Inváziós kártevők: a burgonyamoly

2019. január 28.

Az inváziós kártevők sorozatban a burgonyamoly rendszertani besorolásával, morfológiájával, biológiájával, földrajzi elterjedésével és az ellene való védekezés lehetőségeivel ismerkedhetnek meg.

Szakcikkek / Növényvédelem

Inváziós kártevők: az ázsiai lombfacincér

2019. január 26.

Az Inváziós kártevők sorozatban e hónapban az ázsiai lombfacincér és a citruscincér földrajzi elterjedésével, életmódjával és tápnövénykörével ismerkedhetnek meg. E rovarok egyelőre még nem jelentek meg hazánkban, de érkezésükre számítanunk kell.

Szakcikkek / Növényvédelem

Inváziós kártevők: a burgonyabogár

2019. január 25.

Az inváziós kártevők című sorozatunkban ez alkalommal a burgonyabogár (Leptinotarsa decemlineata) rendszertani helyét, morfológiáját, földrajzi elterjedését, tápnövényeit és az ellene való védekezés lehetőségeit mutatjuk be.

Szakcikkek / Növényvédelem

Az ázsiai márványospoloska

2019. január 24.

Hazánkból az eredetileg kelet-ázsiai elterjedésű ázsiai márványospoloska első egyedei 2013 őszén kerültek elő. A Magyarországon is általánosan elterjedt bencepoloskával téveszthető össze. E szélsőségesen polifág faj elleni védekezés során a fő hangsúlyt a megelőzésre kell helyezni.

Szakcikkek / Növényvédelem

Szélesatka – Polyphagotarsonemus latus

2019. január 19.

Egy 2014-ben tapasztalt méhpusztulás után az elhullott rovarok testéből acetamiprid és tebukonazol hatóanyag-maradék volt kimutatható. Ennek alapján merült fel a gyanú, hogy e két, méhekre nem veszélyes hatóanyag együttes kijuttatása okozhatta a pusztulást. A cikk szerzője arra volt kiváncsi, hogy a rovarölő acetamiprid és a gombaölő tebukonazol együttes kijuttatása okoz-e mortalitást, és ha igen, akkor annak mértéke mekkora a házi méhen.

Szakcikkek / Növényvédelem

Lehet jó oldala is az inváziós fajok megtelepedésének

2018. október 30.

Az Egyesült Államokban található Smithsonian Környezetkutató Központban már három évtizede folynak klímaváltozással kapcsolatos vizsgálatok.

Szakcikkek / Növényvédelem

A selyemfényű puszpángmoly

2018. október 18.

A selyemfényű puszpángmoly 2010–11. évi, nyugat-magyarországi észleléseket követően rohamosan terjedt szét az országban. A faj életmódjáról, kártételéről és az ellene való védekezés lehetőségeiről nyújt áttekintést a cikk.


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/digitalnomads/public_html/staging/releases/20240911215937/public/cms/wp-includes/functions.php on line 5420