2018. december 30.
Éberségre szólította fel az állattartókat az észak-ír állategészségügyi hatóság, miután december elején kéknyelvűségben szenvedő üszőt importáltak Franciaországból.
2018. október 2.
A mentes státusz ismételt elnyeréséről dr. Bognár Lajos országos főállatorvos haladéktalanul tájékoztatta a partnerországokat, aminek eredményeképp az Egyesült Arab Emirátusok a napokban törölte hazánkat a betegséggel érintett országok listájáról.
2018. szeptember 14.
A szarvasmarhákat és juhokat megbetegítő kéknyelv betegség 2015-ös megjelenése óta ezen állatok exportja számos harmadik országba akadozott.
2017. december 13.
Ismét lehetővé vált a kéknyelvre fogékony állatok előzetes védőoltás nélkül történő kiszállítása Magyarországról.
2017. április 18.
A betegség csak nagyon ritkán jár az állatok elhullásával és nincs szükség a fertőzött állomány leölésére sem.
2017. április 13.
A törpeszúnyogok megjelenésével a kérődző állatok között terjedő kéknyelv betegség ismételt előfordulása és további terjedése várható Magyarországon.
2015. december 17.
Az állatok szállításának részletes feltételeiről minden esetben a megyei kormányhivatalok vagy a járási hivatalok élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi szervezeti egységei adnak felvilágosítást.
2015. november 25.
Egy Győr-Moson-Sopron megyei, egy BAZ megyei és egy Bács-Kiskun megyei kérődző állományban is kimutatta a NÉBIH laboratóriuma a kéknyelv betegséget.
2015. szeptember 10.
Két állatnál mutatták ki a kéknyelv betegséget egy 350 üszőből álló Tolna megyei szarvasmarha-állományban.