2020. augusztus 11.
A raktárak és a bennük levő termények védelme az esetek döntő többségében nem szerválasztás kérdése, hanem az integrált védelem elemeinek szisztematikus végrehajtásán múlik. Sokkal könnyebb és olcsóbb megelőzni a fertőződést, mint a már kialakult fertőzést növényvédő szeres kezeléssel vagy gázosítással felszámolni.
Mindezek alapján a terményben törek, pelyva, rög, kő, gyommagvak, fajtaidegen magvak és fajtaazonos, fejletlen magok fordulnak elő. A termény biztonságos tárolásának érdekében ezeket a főterményből el kell távolítani, ami elő- és utótisztítással történik. A termények tisztítása Az előtisztítás feladata a rögök, kövek, törek, pelyva, gyommagvak, por, homok…
Lapszám:
2019. június
Év:
2019
Hónap:
június
2019. február 13.
Az Invázós kártevők sorozatunk e havi részében a kaprabogár számazásáról, földrajzi elterjedéséről, tápnövényeiről, kártételéről, életmódjáról és az ellene való védekezési módokról olvashatnak.
2019. január 28.
Az ózon erős oxidáló hatása miatt számos területen felhasználható, így például a terményfertőtlenítésben, valamint az élelmiszerek és alapanyagaik kezelésében. A vetőmagok ózonos kezelésének lehetőségeit vizsgálja a szerző; az ózon hatását a vetőmagok csírázóképességére, a raktári károsítókra és kórokozókra.
2019. január 2.
A raktári kártevők ellen a védekezés legolcsóbb és legkönnyebb módja a bejutás megelőzése. A raktári károsítók három nagy csoportba oszthatók – bogarak, lepkék és atkák közé –, melyek aktív vagy passzív úton települhetnek be.
2018. december 2.
A raktári kártevők elleni sikeres védekezés alapja a célszervezetek biológiai, ökológiai igényeinek ismerete. A kártevők előfordulását befolyásoló tényezőegyüttesből a nedvesség és a hőmérséklet hatása a legmeghatározóbb.