Címke: Tápanyag-utánpótlás

tápanyag-utánpótlás

Tápanyag-utánpótlás során mesterségesen juttatjuk vissza azokat az anyagokat a talajba, amelyeket a növények korábban kivontak onnan. Célja a növekedéshez szükséges tápanyagok biztosítása úgy, hogy a növény igényeihez alkalmazkodva, a termesztési technológiát, a talaj típusát figyelembe véve célzottan  – a megfelelő helyen és időben – juttassuk ki azokat. A tápanyagok visszapótlása a talajba szerves- és műtrágyák használatával oldható meg. A szerves tápanyag-források lehetnek növényi (zöldtrágya, komposzt) és állati eredetűek (istállótrágya).  A szervetlen (ásványi) tápanyag-források a műtrágyák: N, P, K, Ca, Mg stb. ásványi sói, valamint a szerves kötést tartalmazó karbamid. Az Agrofórum Online szakportál számos információval szolgál olvasói számára a témában a Tápanyag-utánpótlás rovatában.

Agrárhírek / Életmód

Kerti feladatlista őszre a STIHL szakértőitől

2020. szeptember 30.

A STIHL szakértői összegyűjtötték azt a hét kerti feladatot, amit mindenképpen el kell végeznünk még a fagyok beköszönte előtt.

Videó

A görögdinnye is a rántott húst szereti

2020. szeptember 23.

„Minden élőlény, így a növények is egy táplálkozási folyamaton mennek keresztül, majdnem úgy, ahogy az ember. A rántotthús sültkrumplival teljesen jó, de a száraz kenyér vízzel már kevésbé. Ugyanilyen a tápanyag-bevitel a növényeknél: ha jó minőségűt juttatunk a számukra, akkor jó kondícióban lesznek, ha rossz minőségűt, akkor az tönkremegy, vagy nem produkál megfelelő hozamot”

Szakcikkek / Tápanyag-utánpótlás

A jó repcetermés alapja az átgondolt tápanyagellátás

2020. július 1.

A repce a harmadik legjelentősebb olajnövény (az őszi káposztarepce magja 40-50 % olajat tartalmaz), és a második legfontosabb fehérjenövény a világon (repcedara fehérjetartalma kb. 38-40 %).

Szakcikkek / Zöldség

A póré: kellemes ízű, sokoldalúan felhasználható, egészséges zöldségkülönlegesség

2020. május 21.

A póréhagyma (Allium ampeloprasum L. var. porrum) az Alliaceae (hagymafélék) családjába tartozó, kétéves, lapos levelű, hagymatestet nem fejlesztő hagymaféle.

Szakcikkek / Gyümölcs

Gyümölcsök tápanyag-utánpótlása lombon át

2020. május 19.

Sok termelő kételkedik abban, hogy a lombon keresztül kijuttatott műtrágyák dózisa mire is elég, hiszen itt nem nagy mennyiségekről beszélünk. A teljes tápanyag-utánpótlást nem is tudnánk lombon keresztül megoldani. Nem is ez a célunk.

Szakcikkek / Zöldség

A mángold kisüzemi termesztésének tapasztalatai

2020. április 29.

Mivel a mángold üzemi termesztése nem jellemző sem hazánkban, sem Európában, így kevés irodalmi adat található meg arra vonatkozóan, hogy milyen technológiával célszerű dolgozni a növény esetében.

Blog / Ház, táj

Kerti kalendárium – áprilisi teendők a házikertben

2020. április 24.

A medvehagyma-szezon hónapjában is kimerészkedhetünk kicsit a kertbe, hiszen akad tennivaló bőven a gyümölcsfák, a veteményes, a kert dísznövényei és a gyep körül is. A négy fal között töltött hosszú órákban is akadnak szép számmal teendők a szobanövényeink körül is, így róluk se feledkezzünk meg!

Növényvédelmi előrejelzés / Növényvédelmi előrejelzés

Aktuális tél végi feladatok: metszés és tápanyag-utánpótlás

2020. február 12.

Metszés közben vizsgáljuk át a fák törzsét, ágait, így meggyőződhetünk róla, hogy van-e pajzstetű fertőzés, vagy áttelelő takácsatka tojás a növényeken.

Szaktanácsadás

Milyen műtrágyát érdemes kijuttatni ősszel a gyümölcsfákra?

2019. november 12.

T. Zoltán kérdése: Milyen műtrágyát érdemes kijuttatnom ősszel a kertemben található gyümölcsfák számára?