A vidékfejlesztés nem egy ágazat, sokkal inkább azok összessége, együttes hatása. Olyan fejlesztési tevékenység, amely a vidéki térségek társadalmi, gazdasági és környezeti folyamatainak értékelése alapján a helyi adottságokat érvényesítő, az adott térségben élő emberek együttműködésével formálódó programok és beruházások magvalósítását célozza a piaci hatékonyság növelése, a környezetminőség javítása érdekében. A vidékfejlesztés alapvető kihívása a vidéki népesség helyben tartása, számára vonzó élettér és munkakörülmények létrehozása a helyi erőforrások átgondolt és fenntartható hasznosításával. Ezeknek a törekvéseknek a támogatására alkották meg a Nemzeti Vidékstratégiát. A vidékfejlesztési célok elérését nagyban segítik a Vidékfejlesztési Programban (Magyarország – Vidékfejlesztési Program 2014-2020.) rendelkezésre álló források. A vidékfejlesztés témakörében mindig friss információkat talál az Agrofórum Online tartalmai között.
2020. május 5.
A Közös Agrárpolitika (KAP) szabályok fokozott rugalmasságának célja a gazdálkodók és a nemzeti közigazgatás adminisztratív terheinek enyhítése.
2020. január 13.
A magyar gazdálkodóknak idén több mint 450 milliárd forintot fizetnek majd ki különböző terület- és állatalapú támogatási jogcímeken a tavasszal benyújtandó támogatási kérelmeik után.
2019. október 25.
A térség bővelkedik kilátópontokban, melyekről lenyűgöző panoráma tárul fel nem csupán a természeti képződmények tekintetében, hanem a pilisi tájhoz kapcsolódó épített örökséget szemlélve is.
2019. október 15.
A Mezőgazdasági és Halászati Tanács 2019. október 14-i ülésén Magyarországgal együtt összesen húsz tagállam agrárminisztere támogatta azt a közös nyilatkozatot, amely a Közös Agrárpolitikára (KAP) fordítható források jelenlegi szinten történő megtartását szorgalmazza a következő uniós költségvetési ciklusban.
2019. július 3.
A zártkerti revitalizációs programmal szeretnék elérni, hogy a falvakban és a kistelepülések határában lévő zártkertekben újrainduljon a hagyományos gazdálkodás, lehetőleg őshonos gyümölcsfajták telepítésével.
2019. július 3.
A legfontosabb feladat, hogy az új információk minél hamarabb a gazdák rendelkezésére álljanak.
2019. június 18.
A legjelentősebb tétel az agrár-környezetgazdálkodási kifizetéseké, amelyek már csaknem 58 százalékban teljesültek, meghaladva a 118 milliárd forintot.
2019. február 10.
20 pályázati felhívás jelenleg is nyitva áll az érdeklődők számára, azonban fontos, hogy azok valóban összhangban legyenek a fejlesztési elképzelésekkel, és a vidéki szereplők valós fejlesztési igényeit szolgálják.
2019. január 29.
Elfogadhatatlan az a bizottsági javaslat, amely több mint 26%-kal csökkentené a Magyarországnak 2021 után jutó vidékfejlesztési forrásokat.