Növényvédelem

Letölthető az Agrofórum szőlőtermesztőknek szóló szermelléklete

Agrofórum Online

Az Agrofórum Szaklap egyik kedvelt mellékletét ezúttal honlapunkon is letölthetővé tesszük.

Az Agrofórum Szaklap egyik kedvelt mellékletét ezúttal honlapunkon is letölthetővé tesszük, így bárki elérheti a szőlőtermesztőknek szóló növényvédelmi termékválaszték részletes listáját. Amennyiben előfizet újságunkra, úgy minden áprilisban a szőlős extra lapszámunk mellé kapja meg a szermellékletet.

A szőlős szermelléklet letöltése PDF formátumban >>>

Az utóbbi évek engedélyokiratai a felhasználásra vonatkozóan már előírják a kezelések maximális számát, két kezelés közötti minimális időtartamot és a szőlő fenológia állapotát az első, ill. az utolsó kezelés időpontjában. Ezekkel az információkkal kiegészítettük a termékválaszték táblázatokat.

Ahol nem szerepel adat ezekben a rubrikákban, ott az engedélyokirat nem ír elő ilyen korlátozásokat. A szőlő fenológiai állapotának jelölésére, terjedelmi okok miatt a BBCH skálát alkalmaztuk. A skálán lévő számok jelentését a jelmagyarázatban közöljük. Az élelmezés- egészségügyi várakozási időnél a zárójelbe tett (bor) jelzés arra utal, hogy a készítmény csak borszőlőben van engedélyezve, csemegeszőlőben nem használható. A gombaölő szer táblázatot hatóanyagok, ill. hatóanyagcsoportok alapján rendszereztük. Az egy csoportba tartozó hatóanyagok a fungicid-rezisztencia szempontjából azonos keresztrezisztencia csoportba tartoznak, kivéve az „egyéb” elnevezésű csoportokat. Ide olyan hatóanyagokat soroltunk, amelyek kémiailag és hatásmódban egyelőre egyedülállók, nem tartoznak egyik csoporthoz sem.

Előfizetés az Agrofórum Szaklapra >>>

(Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megjelent: Védekezés hazánk jelentős szántóföldi kártevői ellen

2020. szeptember 22. 10:20

Jelen kiadvány létrejöttének hátterében az Agrofórum Kiadó Kft. szerkesztőbizottságának és az ADAMA Hungary Zrt. munkatársainak azon törekvése húzódik meg, melynek fő céljai a fontosabb kártevőkkel kapcsolatos aktuális védekezési információk egységes megjelenítése és azok termelőkhöz történő eljuttatása.

A BASF felvásárolja az L-glufozinát-ammónium, szabadalommal védett technológiát

2020. szeptember 15. 09:43

A BASF felvásárolta az L-glufozinát-ammónium szabadalommal védett Glu-L™ technológiát az AgriMetis™-től. E vállalat vezető szerepet tölt be a növényvédelem biotechnológiai innovációs fejlesztésének területén, és a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója ezzel a tökéletesített technológiával még hatékonyabb terméket kínálhat ügyfeleinek a nem kívánt gyomok elleni védekezéshez.

3 millió tonna növényvédő szert használunk évente

2020. szeptember 11. 11:38

Haszonnövényeink és állataink védelme érdekében jelenleg globálisan 3 millió tonna peszticidet használunk fel évente. Magyarországon 2018-ban a legutolsó szerforgalmi jelentés alapján 26,5 tonna növényvédő szer került forgalomba, melyek 40%-a gyomirtó, 27%-a gombaölő, 16%-a talajfertőtlenítő, 8%-a rovarölő szer volt.

Súlyos eredmény: 458 olimpiai medencényi illegális növényvédő szer

2020. július 27. 13:08

A növényvédelem sikeressége számos tényezőn múlik. Az egyik, talán kevésbé ismert probléma az illegális növényvédőszer-kereskedelem és -hamisítás, mely az évek folyamán egyre jelentősebbé válik.

Valóban elegendő egy bioaktív készítmény használata gombaölőnek?

2019. június 30. 05:38

Sz. Tamás kérdése: Tisztelt Németh Zoltán Úr! Egyik kertész ismerősöm kizárólag egy bioaktív készítményt használ a gyümölcsfáira, de szinte valamennyi növényére a kertben (gyümölcsfák, palánták, eper, málna, tuja, buxus stb.). A kérdésem az volna, hogy ez igaz lehet? Valóban elegendő lenne a kertben e készítmény gombaölőnek, és az a technika, amit leírtam?

Mi okozhat mézgafolyást a csonthéjas gyümölcsfáknál?

2019. november 27. 12:17

K. Dezső kérdése: Csonthéjas gyümölcsfáimon gyantafolyást vettem észre. Esetleg növényvédelmi probléma okozza? Mi a teendőm vele?

Növénykórtani veszélyek a kalászosokban ősszel

2019. október 26. 06:38

A veszély jelen időszakban nem az őszi kalászosok – néhol még csak kelésben levő – állományaiban található, hanem az előző évi gabonavetések megmaradt árvakeléseiben.

Olajtökvetéseink gyomnövényei

2019. március 20. 07:35

Az országos szántóföldi gyomfelvételezések az olajtökkultúrára nem terjednek ki, ugyanakkor a gyomszabályozási stratégiák hatékonyságának növelése céljából fontos lenne a magyarországi olajtökvetések gyomviszonyainak naprakész ismerete. E tanulmány célja, hogy egyfajta hiánypótlásként bemutassa a hazai olajtökvetések legfontosabb gyomnövényeit.