Szerkesztette Dr. Terbe István – Dr. Slezák Katalin - (2. kiadás)
Zöldségtermesztésünk belső- és exportpiacait csak úgy képes a jövőben megtartani, ha a termelési költségek leszorítása mellett, a termesztéstechnológia fejlesztésével a termésminőséget, a termésátlagokat és a termésbiztonságot jelentősen tudja javítani. Ennek érdekében folyamatos fejlesztésre, a legkorszerűbb termesztéstechnikai eljárások alkalmazására van szükség.
Hajtatásban, a monokultúrás jellegű termesztés következtében nagymértékben elfertőződtek a talajok, amelyeket a nagyhatású talajfertőtlenítő szerek sem képesek a felszaporodó állati kártevőktől, gombás és vírusos betegségektől, gyomoktól mentesen tartani. Elkerülhetetlenné vált a mesterséges gyökérközegek alkalmazása, a talajnélküli termesztés.
A technika és a technológia gyors fejlődése tette szükségessé a könyv átdolgozott, bővített és korszerűsített, legújabb eredményeket tartalmazó második kiadását, amely közel húsz szakember munkája. Az első fejezet a vízkultúrás termesztés általános szabályait ismerteti. Részletesen foglalkozik a kémiai, a fiziológiai és a műszaki alapokkal, a termesztő közegekkel, a tápoldatkészítés tudnivalóival, a tápelem számítási módokkal és a klímaszabályozással.
Második rész a vízkultúrás palántanevelést, a zöldség- és szamócatermesztés legkorszerűbb technológiai változatait ismerteti. Kitér a talaj nélküli termesztésben előforduló betegségek és kártevők elleni védelemre, a kedvezőtlen klímaviszonyokból eredő fiziológiai fejlődési rendellenességekre, továbbá a tápanyag-hiánytünetekre és megszüntetésükre.
A több mint 200 színes képet, 100 táblázatot és 167 ábrát tartalmazó, 400 oldalt meghaladó könyv gyakorlati szemlélettel, elsősorban árutermelő gazdaságoknak íródott, de segítséget nyújt a felsőfokú mezőgazdasági képzésben tanuló egyetemi és főiskolai hallgatóknak is a tananyag elsajátításában, a korszerű ismeretek megszerzésében.
Megrendelési lehetőség: www.mezogazdakiado.hu