Növényvédelem

Minden területen várhatók újdonságok a BASF-nél

Agrofórum Online

Az Agrodivízió fejlődésének motorja az erős, innovatív portfólió és a komoly befektetésekkel támogatott kutatás-fejlesztés.

Az Agrodivízió fejlődésének motorja az erős, innovatív portfólió és a komoly befektetésekkel támogatott kutatás-fejlesztés.

– A BASF Növényvédelmi üzletágának eladásai 75%-kal nőttek az elmúlt tíz évben.
– Az innovációs csatornából kikerülő újdonságok eladási csúcsa a 2015–2025 közötti időszakban akár 3 milliárd euró is lehet
– A folyamatos üzleti sikert a termelőközpontú megoldások támogatják

Képgaléria a sajtótájékoztatóról >>>

„Erős piaci pozíciónknak köszönhetően olyan megoldásokat kínálunk a termelőknek, amelyek kielégítik speciális igényeiket” – mondta Markus Heldt, a BASF növényvédelmi üzletágának elnöke a mai napon Ludwigshafenben tartott sajtótájékoztatón. „Portfóliónk, csatornánk, gyors alkalmazkodóképességünk és a gazdák igényeinek ismerete szilárd pozíciót biztosít számunkra a piaci versenyben. Az agrokémiai piac folyamatosan átalakul, mi pedig aktívan keressük az egyesülési törekvésekből adódó lehetőségeket annak érdekében, hogy növelhessük befolyásunkat és még több értéket kínálhassunk” – nyilatkozta Heldt. Az eseményen a vállalat bemutatta legújabb innovációit, valamint növekedési stratégiáját a jövőre nézve, ezenkívül a mezőgazdaságban jelenleg zajló átalakulásokat és kihívásokat is megvitatták.

A jelenlegi makrogazdasági környezet változékonysága ellenére a mezőgazdasági piac vonzereje mit sem csökkent. Az élelmiszergyártásban a minőségi és mennyiségi növekedést megkövetelő globális trendek változatlanok. „A gazdáknak nem lesz könnyű dolguk, ha egy növekvő, egyre tehetősebb és magasabb igényszintű népességet akarnak ellátni élelemmel – a miénkhez hasonló új technológiák iránt továbbra is magas lesz a kereslet” – nyilatkozta Heldt. Annak érdekében, hogy a gazdáknak a legtöbbet nyújthassa és növekedhessen is a piacon, a BASF továbbra is sokat fektet a kutatás-fejlesztésbe, tovább erősíti innovációs csatornáját és partneri kapcsolatokat alakít ki az új technológiák fejlesztésének felgyorsítására. „Növelni fogjuk globális befolyásunkat, ugyanakkor bebiztosítjuk vállalatunk jövedelmezőségét és hosszú távú sikerét. Hisszük, hogy nemcsak a méret, hanem az ügyfélközpontúság és az alkalmazkodóképesség is kulcsfontosságú a jövőbeni üzleti növekedéshez, hiszen a termelők igényei gyorsan változnak” – folytatta Heldt.

Markus Heldt, a BASF növényvédelmi üzletágának elnöke

A BASF jelenlegi növényvédelmi innovációs csatornájában minden területen várhatók újdonságok – a fejlesztések előrehaladott fázisban. A vállalat tervei szerint a 2015 és 2025 között piacra kerülő növényvédő termékek eladási értéke a 3 milliárd eurót is elérheti.

Erre jó példa a vállalat egyik legújabb gombaölő szer hatóanyaga, a Xemium® (fluxapiroxád), mely különleges, vizes (hidrofil) és zsíros (lipofil) környezethez is igazodó molekulaszerkezete révén teljesen egyedi hatásmóddal rendelkezik.

A magyar piacon három új termékben is elérhető lesz a 2017-18-as évben: árpában, a Priaxor®-ban, szőlőben és almában a Sercadis®-ban illetve a teljesen új növényvédelmi megoldást kínáló Systiva®-ban. Utóbbi egy olyan különleges lombvédelmi megoldás az árpabetegségek ellen, melyet még a vetés előtt a vetőmagra kell felvinni csávázással.

Szintén újdonság a fungicidek körében, a Revysol®, amely innovációra már sürgősen szükség volt, és amelynek kulcsszerepet szánnak a betegség- és rezisztenciakezelésben a 2018/19-es idénytől kezdve. Ez a növényvédő szer, amely jelenleg engedélyezés alatt áll az európai hatóságoknál, kiemelkedő biológiai tulajdonságokkal büszkélkedhet egy sor kórokozóval szemben, ezenkívül szabályozás szempontjából is kedvező a profilja.

„Növényvédelmi üzletágunk nagyon sikeres volt az elmúlt években, és nagyban hozzájárult a BASF nyereségességéhez” – mondta Dr. Harald Schwager, a BASF SE ügyvezető igazgatói tanácsának tagja. „Az elmúlt évtizedben az üzletág eladásai 3,3 milliárd euróról 5,8 milliárdra nőttek, ami 75%-os növekedést jelent. Ez a kiemelkedő teljesítmény is azt mutatja, hogy betartjuk az ígéreteinket.” Az eladások mind a földrajzi régiók, mind a termékek tekintetében kiegyensúlyozottan növekedtek. Az üzletág kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti átlagos eredményének (EBITDA) 25%-os növekedése ugyanezen időszak alatt élvonalbeli teljesítmény az agrokémiai iparágban. „Ez igazolja a növényvédelmi üzletág fontosságát és hozzájárulását a BASF Csoport sikeréhez” – folytatta Schwager.

A vállalat folyamatosan arra törekszik, hogy bővítse hagyományos növényvédelmi megoldásait annak érdekében, hogy átadhassa a gazdáknak a legújabb technológiai vívmányokat. A MaglisTM például a BASF legjelentősebb vívmánya a digitális gazdálkodás területén. Ezen a 2016 elején indult digitális felületen található eszközök vadonatúj tippekkel és pontos információkkal támogatják a gazdákat tevékenységük során. A MaglisTM segítségével a gazdák összegyűjthetnek, értelmezhetnek és nyomon követhetnek egy sor, növényekkel kapcsolatos adatot, hogy minél jobb döntéseket hozhassanak a növénytermesztésben és eladásban.


Dr. Harald Schwager, a BASF SE ügyvezető igazgatói tanácsának tagja

A kémiai és biológiai szakértelem ötvözéséből származó fejlesztési megoldások képezik a BASF növekedési stratégiájának másik fontos fókuszpontját. A vállalat egyike azon keveseknek, amelyek többek között biológiai és kémiai anyagokat egyaránt tartalmazó vetőmagkezelő termékeket gyártanak. A biológiai megoldásokba, például a természetben is előforduló organizmusokba és növényi kivonatokba történő befektetések számos előnyt nyújtanak a gazdáknak, például alternatív eljárásokat, amelyekkel növelhető a rezisztenciakezelés hatásfoka. A divízió központjában, Limburgerhofban nemrég megnyílt, biológiai és vetőmagokkal kapcsolatos megoldásokra szakosodott új kutatás-fejlesztési központnak köszönhetően még jobban felgyorsulhat az új termékek fejlesztése ezeken a területeken.

A 2016-os év hátralevő részére nézve a BASF továbbra is változékony mezőgazdasági piaccal és kihívásokkal teli üzleti környezettel számol. A jelenlegi fejlesztések alapján a növényvédelmi üzletág 2016-ban is törekszik a 2015-ös jövedelmezőségi szint elérésére. „Termelőközpontú értékesítést végzünk. Az értékesítést még nagyobb erőbedobással végezzük, amit új termékekkel és készítményekkel is fokozunk” – nyilatkozta Schwager. „A változások új lehetőségeket hoznak az üzleti növekedésre és arra, hogy elkülönüljünk versenytársainktól. Büszkeséggel tekintünk vissza a BASF százötvenéves örökségére, az ez idő alatt elért eredményekre, amelyek igazi áttörést hoztak a piacon a gazdák számára. Ennél is fontosabb, hogy előre tekintsünk és valódi részesei legyünk ennek az iparágvezető csapatnak, amely alakítja, és előre viszi a modern mezőgazdaság jövőjét” – folytatta Schwager.

(BASF)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megjelent: Védekezés hazánk jelentős szántóföldi kártevői ellen

2020. szeptember 22. 10:20

Jelen kiadvány létrejöttének hátterében az Agrofórum Kiadó Kft. szerkesztőbizottságának és az ADAMA Hungary Zrt. munkatársainak azon törekvése húzódik meg, melynek fő céljai a fontosabb kártevőkkel kapcsolatos aktuális védekezési információk egységes megjelenítése és azok termelőkhöz történő eljuttatása.

A BASF felvásárolja az L-glufozinát-ammónium, szabadalommal védett technológiát

2020. szeptember 15. 09:43

A BASF felvásárolta az L-glufozinát-ammónium szabadalommal védett Glu-L™ technológiát az AgriMetis™-től. E vállalat vezető szerepet tölt be a növényvédelem biotechnológiai innovációs fejlesztésének területén, és a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója ezzel a tökéletesített technológiával még hatékonyabb terméket kínálhat ügyfeleinek a nem kívánt gyomok elleni védekezéshez.

3 millió tonna növényvédő szert használunk évente

2020. szeptember 11. 11:38

Haszonnövényeink és állataink védelme érdekében jelenleg globálisan 3 millió tonna peszticidet használunk fel évente. Magyarországon 2018-ban a legutolsó szerforgalmi jelentés alapján 26,5 tonna növényvédő szer került forgalomba, melyek 40%-a gyomirtó, 27%-a gombaölő, 16%-a talajfertőtlenítő, 8%-a rovarölő szer volt.

Súlyos eredmény: 458 olimpiai medencényi illegális növényvédő szer

2020. július 27. 13:08

A növényvédelem sikeressége számos tényezőn múlik. Az egyik, talán kevésbé ismert probléma az illegális növényvédőszer-kereskedelem és -hamisítás, mely az évek folyamán egyre jelentősebbé válik.

Virágtripszektől a ventúriás varasodásig - Beszámoló a Növényvédelmi Tudományos Napokról

2018. március 8. 20:08

Megismerhettük a Monilinia fructigena elleni komplex környezetkímélő védekezési stratégiát és a ventúriás varasodás áttelelő konídiumai elleni védekezést szolgáló kórokozó modul alapelemeit.

Dr. Tarcali Gábor: a hatóanyagkivonások miatt nagyon nehéz időszak elé nézünk!

2019. február 8. 14:10

A gombaölő, rovarirtó és gyomirtó szerek piacán akár 50-60%-os hatóanyagcsökkenés is bekövetkezhet, és egyelőre nem látható, hogy mivel lehetne ezeket pótolni.

Repce helyzetkép és aktualitások október végén

2018. október 31. 11:08

Az őszi regulátoros kezelés mellé érdemes levéltrágyát is keverni. Nehéz fejlődési körülmények esetén ősszel kimondottan ajánlott a kén, a bór, a cink, a mangán és a molibdén kijuttatása

Kevesebb hatóanyag, új károsítók – a gyümölcsösök növényvédelmének időszerű kérdései

2019. március 28. 10:16

Hogyan lehet jó eredményeket elérni a gyümölcstermesztésben akkor, amikor a növényvédelem lehetőségei csökkennek, a kertészeti kultúrák növényvédelme egyre nehezebbé válik?