Tápanyag-utánpótlás

A megoldás a talajban rejlik!

Agrofórum Online

De vajon mi lehet az oka – az elmúlt 25 évet megvizsgálva -, hogy a napraforgó országos termésátlaga ugyanazon a 1,5- 2,5 t/ha szinten van, mint a 90-es években, miközben a genetikai háttér javult és a befektetett input anyagok költsége is jelentősen emelkedett?

 

A megoldás a talajban rejlik!

Itt az idő, hogy a talajra ne mint csak egy támasztóközegre gondoljunk, hanem a növénytermesztés egyik legfontosabb elemét lássuk benne!

A Bactofil B10 1 l/ha-os dózisával biztosítható az intenzív napraforgó termesztésében is elengedhetetlen megfelelő víz-, és tápanyag szolgáltató, valamint talajéletben gazdag termőföld.

A Bactofil B10 használatában rejlő előnyök:

  • összetétele speciálisan a kétszikű növényekre lett kifejlesztve
  • fokozza a műtrágyák hasznosulását
  • támogatja a növények intenzív fejlődést
  • biokontroll hatásával aktívan támogatja növényvédelem hatékonyságát
  • javítja a talajok szerkezetét
  • folyékony starter műtrágyával (pl. KITEStart FL ) vetéssel egymenetben is kijuttatható

Az ország különböző adottságú régióiban beállított szántóföldi termelői kísérletek is mutatják, hogy a Bactofil B10 hatékonyan emeli a talajok termőképességét fokozva a napraforgó fejlődését, emelve a hektáronkénti terméshozamot.

A napraforgó egyik legsúlyosabb, jelentős gazdasági kárral járó kórtani problémáját a fehérpenészes szár-, és tányérrothadás vagy másnéven a szklerotínia okozza. A betegség a talajból támad, ahol képes évekig megőrizni a fertőzőképességét. Ellene hatékonyan csak gombaölő szerekkel képtelenség védekezni. A Trichomax-ban lévő Trichoderma harzianum hasznos gomba gátolja a szklerotínia felszaporodást, jól kiegészítve ezzel a későbbi fungicides kezelések eredményességét.

Alkalmazása: 1 kg/ha dózisban vetés előtt a magágyba dolgozva. BActofil B10-el keverhető. A két készítmény egymás hatékonyságát növeli.

Kabai Gábor
AGRO.bio

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Starterek, fungicidek és lombtrágyák a kalászosoknak

2020. július 10. 18:48

A Kwizda Terepszemlén a szakemberek a koronavírus-járvány miatt ezúttal nem személyesen, hanem élő videóban mutatták be a 2020-as tápanyagos és növényvédelmi kísérletek eredményeit.

A jó repcetermés alapja az átgondolt tápanyagellátás

2020. július 1. 06:00

A repce a harmadik legjelentősebb olajnövény (az őszi káposztarepce magja 40-50 % olajat tartalmaz), és a második legfontosabb fehérjenövény a világon (repcedara fehérjetartalma kb. 38-40 %).

Tápoldatozás, mint a legkorszerűbb trágyázási eljárás a kertészetekben II.

2020. június 30. 09:36

Egy közepes nagyságú, 5 000 m2 felületű hajtató kertészetnek, amennyiben egyszeri alkalommal 5 mm mennyiségű tápoldatot szeretnénk kijuttatni, 25 m3 térfogatnak megfelelő tartálykapacitással kellene rendelkeznie, ekkora tartályban kellene bekeverni a műtrágyát.

Tápoldatozás, mint a legkorszerűbb trágyázási eljárás a kertészetekben I.

2020. június 29. 19:32

Korábbi írásainkban már többször érintettük a tápoldatozást, gyakran emlegettük, mint korszerű trágyakijuttatási technikát egy-egy növény termesztéstechnológiájának ismertetése során. Most a fejtrágyázás időszakában – a gyakori olvasói kérdések és levelekre válaszolva – szükségét látjuk megismételni, a módszert részletesebben ismertetni, az összefüggéseket kicsit mélyebben elmagyarázni.

Mikrobiológiai készítmények hatékonysága - Tápanyag-gazdálkodási szakmai nap (IV. rész)

2018. március 18. 19:05

A mikrobiológiai készítmények hatékonysága: a nitrogénkötés, a tápanyagok mobilizálása, a szervesanyag-gazdálkodás és a talajszerkezet-javítás.

AGRO.bio technológia ajánlata az őszi kalászosok eredményes termesztéséhez

2018. október 11. 11:41

A talaj egy élő rendszer, amelyben okszerű talajműveléssel biztosítható a növények hiánytalan, egyöntetű kelését lehetővé tevő magágy.

A műtrágyák hatékonyságának növelése talajoltással

2019. február 12. 06:36

A szántóföldi növények közül a napraforgóról reagál a leglátványosabban a talajoltó technológiára. Az elmúlt három évben az AGRO.bio Demo Farm Projektjében résztvevő gazdaságoknál végzett vizsgálataink során a kezeletlen területhez képest átlagosan 11%-kal mértünk magasabb értékeket a talajoltásban részesült területen.

Eljött a szemléletváltás ideje...

2020. szeptember 16. 05:30

Vajon ki számol utána, de a hazánkban több mint egymillió hektáron termesztett kukorica betakarítását követően akár 12-14 tonna növényi maradvány is visszamarad a területen?


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/digitalnomads/public_html/staging/releases/20240911215937/public/cms/wp-includes/functions.php on line 5420