Növényvédelem

OR MASTER®: Tökéletes megoldások szádor ellen

Agrofórum Online

Az OR MASTER applikáció használatával könnyen és gyorsan összehasonlíthatóak a különböző Euralis napraforgó hibridek, számos, egyénileg kiválasztható szempont alapján.

Az Euralis 2014-ben bemutatott egy programot – ami több technológia új ötvözetéből áll – azzal a céllal, hogy minél hatékonyabb védelmet adjon a napraforgó szádor veszélyes európai térhódítása ellen. Az OR MASTER® névvel fémjelzett program összefoglalja a szádor elleni védekezés leghatékonyabb formáit, a program logójával ellátott hibridekben egyaránt megtalálható a szádor elleni genetikai rezisztencia és/vagy a Clearfield gyomirtási technológia is.

Ez a ritka kombináció maximális védelmet ad a szádor fertőzés ellen a termesztés teljes időtartama alatt.

A szádor (Orobanche Cumana) igen komoly fenyegetést jelent az európai napraforgó termesztés számára, napjainkban a teljes felület több mint 60%-a fertőzött kisebb vagy nagyobb mértékben.

Az OR MASTER® program teljeskörű megoldást kínál a szádor fertőzés problémájára, a program egyes elemeit a termelői igények alapján körül-tekintően választották ki és alkottak belőlük egy egészet. Az esetek többségében a genetikai rezisztencia elég a szádor fertőzés kiküszöböléséhez. Előfordulhat viszont, hogy nagyon erős gyomnyomás vagy extrém szádor fertőzés jelenlétében a genetikai rezisztencia mellett posztemergens gyomirtó szer használatára is szükség van. Az OR MASTER® program lehetőséget kínál a felhasználóinak, hogy az adott szituációnak a legjobban megfelelő szádor elleni védekezési megoldást válasszák. A közös cél az, hogy hosszú távon biztosítsuk a fenntartható és nyereséges napraforgó termesztést Európa szerte.

OR MASTER® APP: EGYEDÜLÁLLÓ APPLIKÁCIÓ A SZÁDOR ELLENI VÉDEKEZÉSBEN.

2015 őszén az Euralis egy komoly lépést tett a szádor elleni védekezésben az OR MASTER® applikáció bemutatásával. Az alkalmazás, amely okostelefonon és webes felületen egyaránt használható, segítséget nyújt a termelőknek a megfelelő napraforgó hibrid kiválasztásában, annak érdekében, hogy minimalizálják a szádor fertőzés előfordulását.

A sokéves adatokat tartalmazó Euralis adatbázis segítségével ez az egyszerűen használható alkalmazás megbecsüli az adott terület szádor fertőzöttségét, és ajánlatot tesz a terület adottságainak leginkább megfelelő Euralis napraforgó hibrid használatára.

Az OR MASTER® applikáció használatával könnyen és gyorsan összehasonlíthatóak a különböző Euralis napraforgó hibridek, számos, egyénileg kiválasztható szempont alapján. A minél könnyebb és rugalmasabb használhatóság érdekében az applikáció internet elérés nélkül is használható.

Az említett funkciók mellett az applikáció lehetőséget ad a felhasználóinak, hogy jelentést küldjenek az Euralis-nak a területükön észlelt szádor fertőzésről, ez az információ bekerül a központi adatbázisba és hozzájárul ahhoz, hogy egyre pontosabb képek kapjunk a szádor fertőzés európai elterjedéséről.

Hogyan tölthető le az OR MASTER® ingyenes applikáció?
Az OR MASTER® alkalmazás letölthető a Google Play vagy App Store használatával.

(Euralis Kft.)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megjelent: Védekezés hazánk jelentős szántóföldi kártevői ellen

2020. szeptember 22. 10:20

Jelen kiadvány létrejöttének hátterében az Agrofórum Kiadó Kft. szerkesztőbizottságának és az ADAMA Hungary Zrt. munkatársainak azon törekvése húzódik meg, melynek fő céljai a fontosabb kártevőkkel kapcsolatos aktuális védekezési információk egységes megjelenítése és azok termelőkhöz történő eljuttatása.

A BASF felvásárolja az L-glufozinát-ammónium, szabadalommal védett technológiát

2020. szeptember 15. 09:43

A BASF felvásárolta az L-glufozinát-ammónium szabadalommal védett Glu-L™ technológiát az AgriMetis™-től. E vállalat vezető szerepet tölt be a növényvédelem biotechnológiai innovációs fejlesztésének területén, és a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója ezzel a tökéletesített technológiával még hatékonyabb terméket kínálhat ügyfeleinek a nem kívánt gyomok elleni védekezéshez.

3 millió tonna növényvédő szert használunk évente

2020. szeptember 11. 11:38

Haszonnövényeink és állataink védelme érdekében jelenleg globálisan 3 millió tonna peszticidet használunk fel évente. Magyarországon 2018-ban a legutolsó szerforgalmi jelentés alapján 26,5 tonna növényvédő szer került forgalomba, melyek 40%-a gyomirtó, 27%-a gombaölő, 16%-a talajfertőtlenítő, 8%-a rovarölő szer volt.

Súlyos eredmény: 458 olimpiai medencényi illegális növényvédő szer

2020. július 27. 13:08

A növényvédelem sikeressége számos tényezőn múlik. Az egyik, talán kevésbé ismert probléma az illegális növényvédőszer-kereskedelem és -hamisítás, mely az évek folyamán egyre jelentősebbé válik.

Gyökerek – a szőlőtőkék láthatatlan szervei

2019. november 2. 08:44

A gyökerek, a szőlő láthatatlan részei, mivel a talajban fejlődnek, ott végzik életfunkcióikat. Talán ezért is szerény és hiányos ismeretünk szerveződésükről és életükről. Sokkal kevesebbet tudunk róluk, mind a tőkék föld feletti részeiről. De azt biztosan tudjuk, hogy a gyökérrendszer finom, vékonyka gyökerei veszik fel a talajból a tápanyagokat, amihez a talaj vize oldószerként szolgál.

Kedvezmények közvetlenül a felhasználóknak - Arassa le Ön is a hasznot a Bayer-rel!

2018. március 13. 11:55

Azonnal beváltható árkedvezmény, vagy szakmai ajánlatok közül választhat, ha regisztrál a www.gazdahaszna.hu oldalon.

Egy különleges évjáratot követ egy másik… - Milyen volt a szőlő növényvédelme 2019-ben eddig?

2019. augusztus 12. 04:36

A növényvédelmi szezon a „célegyenesbe” fordult. A szürkepenész elleni védekezések már fürtzáródás előtt elkezdődtek, de az időjárás előrejelzés alapján fontos a megfelelő fürthigiénia fenntartása és a megfelelő zöldmunka elvégzése.

A pH hatása a permetezés hatékonyságára

2019. október 20. 08:38

Amikor azt hallom egy termelőtől, hogy nem használ a szer, vagy azt tapasztalom egy szaktanácsolt területen, hogy valóban nem úgy hat az a hatóanyag, ahogyan elvárnánk; akkor két dologra kell gondolnunk hibalehetőségként. Az egyik a kijuttatási technológia (mikor, hogyan, mivel, stb.) s miután ennek gyorsan utána lehet járni, jöhet a másik: a permetezéshez használt víz megfelelősége!