Növényvédelem

Szaktudást dobozolnak

Agrofórum Online

Lakossági termékcsaláddal jelentkezik a Corax-Bioner Biotechnológiai Zrt.

A Corax-Bioner Biotechnológiai Zrt. új koncepcióval jelent meg a hobbikertészet és a kiskereskedelem világában. A cég a díszkertek, hétvégi- és konyhakertek tulajdonosainak arra a meghatározó problémájára reagál, hogy gyakran hiányzik az átfogó szakértelmük növényeik ápolásához. Erre „válaszul” állította össze a vállalat a különböző növénykultúrákra specializált CoraxBio Boxait, amelyek tartalmaznak mindent, amire az adott növénykultúrának egy szezonban általában szüksége van egy ház körüli vagy hétvégi kert átlagos területén.

A dobozok nemcsak a megfelelő lombtrágyákat és növényvédő szereket tartalmazzák, de a használatukhoz szükséges szaktudást is, és ebben rejlik az igazi újdonság. Minden csomag részletes útmutatót tartalmaz, amelyben ott van, hogy melyik anyagot mikor, hogyan, milyen mennyiségben és miért kell kijuttatni.

A cég hat különböző készlettel – Gyep, Örökzöld és díszfa, Szőlő, Virágos dísznövény, Zöldség, valamint Gyümölcs Boxok – lépett piacra, a forgalmazás 2016. március elején kezdődik.

Az összekészített anyagok minden tekintetben megfelelnek az új uniós előírásoknak, így az Európai Bizottság 283/2013 számú, a növényvédőszerek forgalomba hozataláról szóló rendeletének is. Az előírások betartásával az új boxok tartalmával kezelt zöldség, gyümölcs szermaradék-mentesen fogyasztható. Számos, korábban forgalomban lévő anyag – amelyekből még bőven akadhat a kamrák polcain – az emberekre, állatokra és a környezetre nézve kockázatos vagy akár veszélyes lehet, különösen akkor, ha nem legális úton vásárolták, vagy helytelenül használják azokat.

A dobozokba csomagolt anyagokat a vállalat professzionális agrárpartnerei hosszú évek óta használják sikerrel, de ezek többsége eddig csak nagy kiszerelésben volt kapható, és a kiskerttulajdonosok körében kevésbé volt ismert.

Dr. Eke István, a cég agrárszakértője elmondta: úgy látják, hogy ezekre a kifejezetten környezetkímélő (a csomagban lévő készítmények többsége ökológiai gazdálkodásban is használható), és hatékony anyagokra a lakosság körében is van igény. Ugyanakkor az átlagos kerttulajdonosra nem jellemző a dobozok tartalmának hatékony használatához szükséges szakértelem. Ezért döntöttek úgy, hogy a lehető legtöbb gondot leveszik a felhasználók válláról. Nem csak előre összekészítik mindazt, amire a kertbarátoknak kora tavasztól őszig szüksége lesz egy-egy kultúránál, de a kereskedelemben szokásosnál sokkal részletesebb útmutatót, szaktudást is adnak hozzá, részben a dobozokban található füzetekben, részben pedig online tanácsadás formájában. Ez utóbbival valódi szakértői támogatást kínál a cég, a vásárlók egyéni problémáikra is kaphatnak válaszokat.

A termékek minden szokásos helyen kaphatóak lesznek, így a nagy barkácsáruházak kertészeti osztályain, a gazdaboltokban és a kertészeti árudákban is.

***

A Corax-Bioner Biotechnológiai Zrt.-ről: A 100 százalékban magyar tulajdonban álló cég mintegy 75 személyt foglalkoztat négy telephelyén és budapesti központjában. Tavalyi éves árbevétele elérte az 1,5 milliárd forintot. A többször átalakult, közel 40 éves vállalat fő profilja a környezetbarát, nagyrészt saját fejlesztésű növényvédőszerek, levél- és talajtrágyák gyártása és forgalmazása itthon és külföldön. A cég foglalkozik továbbá szennyezett talaj rehabilitációjával, kártevőirtással és fermentációs technológiákkal is. A cég termékei korábban elsősorban professzionális, nagyüzemi gazdálkodók számára voltak elérhetők.

(Corax-Bioner Biotechnológiai Zrt.)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megjelent: Védekezés hazánk jelentős szántóföldi kártevői ellen

2020. szeptember 22. 10:20

Jelen kiadvány létrejöttének hátterében az Agrofórum Kiadó Kft. szerkesztőbizottságának és az ADAMA Hungary Zrt. munkatársainak azon törekvése húzódik meg, melynek fő céljai a fontosabb kártevőkkel kapcsolatos aktuális védekezési információk egységes megjelenítése és azok termelőkhöz történő eljuttatása.

A BASF felvásárolja az L-glufozinát-ammónium, szabadalommal védett technológiát

2020. szeptember 15. 09:43

A BASF felvásárolta az L-glufozinát-ammónium szabadalommal védett Glu-L™ technológiát az AgriMetis™-től. E vállalat vezető szerepet tölt be a növényvédelem biotechnológiai innovációs fejlesztésének területén, és a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója ezzel a tökéletesített technológiával még hatékonyabb terméket kínálhat ügyfeleinek a nem kívánt gyomok elleni védekezéshez.

3 millió tonna növényvédő szert használunk évente

2020. szeptember 11. 11:38

Haszonnövényeink és állataink védelme érdekében jelenleg globálisan 3 millió tonna peszticidet használunk fel évente. Magyarországon 2018-ban a legutolsó szerforgalmi jelentés alapján 26,5 tonna növényvédő szer került forgalomba, melyek 40%-a gyomirtó, 27%-a gombaölő, 16%-a talajfertőtlenítő, 8%-a rovarölő szer volt.

Súlyos eredmény: 458 olimpiai medencényi illegális növényvédő szer

2020. július 27. 13:08

A növényvédelem sikeressége számos tényezőn múlik. Az egyik, talán kevésbé ismert probléma az illegális növényvédőszer-kereskedelem és -hamisítás, mely az évek folyamán egyre jelentősebbé válik.

Kötelező bejelenteni időszakos műszaki felülvizsgálatra a növényvédelmi gépeket!

2019. október 22. 09:03

Az uniós előírás szerint az árutermelésben, illetve szolgáltatásban alkalmazott permetező gépet, valamint a növényvédő szerek kijuttatásához használt berendezéseket és tartozékokat 3 évenként kötelező felülvizsgálni.

Tiszta vetőmag - sikeres növénytermelés - II. CHH Élelmiszer- és takarmányipari szakmai nap - Győr

2019. április 2. 07:11

A szakmai nap programjában előadások és interaktív gépbemutató szerepelt. A szakmai előadásokat meghívott intézményi és egyetemi előadók, illetve a CHH Műszaki Kft. szakemberei tartották.

A biológiai növényvédelem jelenlegi helyzete, a szőlő biológiai növényvédelmének lehetőségei

2019. november 12. 10:38

A Növényvédelmi Klub 399. ülésén Péter Zoltán, a Biocont Magyarország Kft. munkatársa tartott előadást november 4-én a vendégeknek a világ és hazánk biológiai növényvédelmének vonatkozásairól és a szőlő biológiai növényvédelmének lehetőségeiről.

A gyümölcstermő növények levéllikacsosságáért felelős tényezők

2018. november 24. 06:36

A levéllikacsosság tünetegyüttes komplex eredetű betegségre vezethető vissza. Az őszibaracknál okozza a legsúlyosabb károkat, de emellett gyakran fordul elő kajszin, mandulán, szilván, de más növényfajokon is. A Thyrostoma carpophilum gombafaj mellett, számos más tényező is kiválthat hasonló tüneteket, így a háttérben genetikai eredetű és abiotikus kórokok, vírusok, baktériumok, más gombák és kártevők is állhatnak.