Állattenyésztés

Roland, a Mozsi Major büszkesége

Agrofórum Online

Számos fajtabemutató és bírálat zajlott az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok három napja alatt, így természetesen az állattenyésztéssel is foglalkoztunk helyszíni Facebook LIVE tudósításainkban. A limousin bikák összesített versenyében II. helyen végzett Roland, a sellyei Mozsi Major saját tenyésztésű bikája.

„Baranyából érkeztük, az Ormánsági Sellyén Dráva-menti ártéri területen legeltetünk. Első alkalommal vagyunk itt, Hódmezővásárhelyen, de a közösségi médiában sokan jól ismerhetnek minket, hiszen aktívak vagyunk a Facebookon is” – mesélt a Mozsi Majorról Mozsgai József, a kiváló eredményt elért Roland hátán ülve.

„A limousin fajtáról leginkább azt tudnám kiemelni, hogy élénk vérmérsékletűnek, rendkívül vad fajtának tartják, ám ez nem így van, és ezt a Mozsi Majorban is meg tudjuk cáfolni, ahogy itt, a kiállításon is. Azért kezdtünk el ezzel a fajtával foglalkozni, mert a nagytestű húsmarhák között ez a legigénytelenebb, ráadásul könnyű ellésű, vékony csontozatú, ugyanakkor erőteljes izomnövekedést tud produkálni. Kisebb gazdaságoknak, különösen kezdőknek is ajánlani tudjuk, hiszen a takarmányozási hibákat jól kompenzálja a fajta” – válaszolta kérdésünkre Mozsgai József, aki büszkén mehetett haza élete első olyan hódmezővásárhelyi kiállításáról, amelyen nem csak látogatóként vett részt.

(Gribek Dániel – Agrofórum Online; Fotó: Mozsi Major)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Penészgombák és mikotoxinok a szarvasmarha takarmányokban és az ellenük való védekezés lehetőségei

2020. április 4. 17:29

A hazai termesztésű gabonamagvak 20-30% mértékben szennyezettek az állati szervezet számára potenciális veszélyt jelentő mennyiségben valamely mikotoxinnal, melyek termeléscsökkenést, vagy nagyobb mennyiség hatására előbb tünetmentes, majd klinikai tünetekkel is járó toxikózisokat idézhetnek elő.

Afrikai sertéspestis: álhír a vakcina - hatékonyabb intézkedések szükségesek

2020. február 23. 12:39

A FeHoVa nemzetközi kiállítás adott otthont annak a szakmai konferenciának, amely „A vadgazdálkodás aktuális kérdései” címet viselte. Kiemelt érdeklődés kísérte Dr. Vajda Lajos, a NÉBIH igazgató főállatorvos, Országos Járványvédelmi Központ vezetőjének az előadását, amely az afrikai sertéspestis hazai megjelenésének eddigi és várható alakulását mutatta be, majd a további, felmerülő feladatokkal is foglalkozott.

Ilyen volt a magyar gazdálkodók 2019-es éve - Mezőgazdasági évértékelők

2020. február 4. 15:26

Mozgalmas és kihívásokkal teli esztendő áll a magyar gazdálkodók mögött. Aszályos évkezdet, fagykárok, csapadékos és hűvös május, afrikai sertéspestis, piaci nehézségek kísérték a 2019-es évet.

Kockázatos és drága lenne az átállás ketrecesről mélyalmos tojástermelésre

2019. december 9. 08:58

Az EU szabványnak megfelelő, feljavított ketreces tojástermelő technológia gazdaságosabb, valamint állategészségügyi szempontból a tyúkoknak is kedvezőbb.