Gépészet

Mahindra & Mahindra az Agritechnica 2019 kiállításon

Agrofórum Online

A Mahindra csoport (M&M) egy 20,7 milliárdos cégszövetség, amelynek központja az indiai Mumbai-ban van. A Mahindra csoport több mint 100 országban 250.000 alkalmazottal működik. A cég csoportot K. C. és J. C. Mahindra alapította 1947-ben a licenc alapján készített Willy’s Jeep autó gyártásával. Az ötvenes-hatvanas években a program kiterjedt az acéliparra és traktorgyártásra.

A Mahindra másodszor vett részt az Agritechnicán, ahol bemutatta globális portfóliójának (Mahindra/indiai, Mitsubishi/japán, Armatrac/Erkunt/török, Sampo Rosenlew/finn, Hisarlar/török) termékeit. A termékek között megtalálhatók a traktorok, a munkagépek, kis- és közepes méretű kombájnok éppúgy, mint a precíziós technológiai megoldások, amelyek a csoport széleskörű mezőgazdasági gépesítési képességeit szemléltetik.

Az M&M szerint a kis- és közepes méretű gazdaságoknak két komoly kihívással kell szembenéznie: „Túl sok kihívás ”&” Nem elég kihívás”. A „túl sok kihívás” a termelés input anyagaira vonatkozik: túl sok műtrágya, túl sok növényvédő szer, túl sok víz, túl sok vetőmag. A „nem elég kihívás” a termelési outputra vonatkozik: nem elég termés, nem elég tervezhetőség, nem elég szabályozhatóság, nem elég megfelelőség.

Az M&M által kidolgozott megoldások (precíziós gazdálkodás, agronómiai tudás, gépesítés) a kisméretű gazdaságokat segítik abban, hogy termelékenységben és gazdaságosságban azonos lehetőségekhez jussanak, mint a nagy gazdaságok.

Ennek érdekében létrehoztak:

  • 200 agronómiai tanácsadó központot (800.000 farmer hatósugárral),
  • gépkölcsönző szolgáltatást,
  • agronómiai alapú üzemszervezési platformot,
  • precíziós mezőgazdasági megoldásokat, amelyek a mesterséges intelligencián, az IoT-n és a robotikán alapulnak.

A kiállításon ezek közül az „okos műtrágyázás” és az „okos növényvédelem” megoldásait mutatták be.

Az M&M célja a kis- és közepes méretű gazdaságok teljes termelési ciklusra vonatkozó támogatása. A támogatási tevékenység kiterjed a digitális technológiákra, az agronómiai alapú tanácsadásra, a gépesítési és üzemeltetési megoldásokra egyaránt. A Mahindra célja a farmerek felkészítése a globális mezőgazdaságban várható változásokra. Ennek érdekében fejlesztési kompetencia központokat (CoE) alakítottak ki:

  • Japán – rizs értéklánc és könnyű gépek (rizs -palántázó és betakarító gépek)

Mahindra-Mitsubishi rizs palántázó

  • Finnország – kis-és közepes méretű kombájnok
  • Törökország – traktoros és speciális munkagépek
  • Kanada és Svájc – high tech precíziós algoritmusok
  • India – előre mutató gépesítési megoldások (traktorok, kombájnok, munkagépek), illetve high tech megoldások (IoT, egyszerű precíziós eszközök és eljárások)

Az M&M Group a kiállításon traktorokat, munkagépeket, valamint precíziós és digitális megoldásokat mutatott be.

  • Tractorok: Mahindra 6075, Mahindra 2025, hagyományos; ArmaTrac 1254 Lux CRD4 és The ArmaTrac 804 Cabin Fruit Garden gyümölcsös; GM501 zöldségművelő

Mahindra 2025 traktor

ArmaTrac 804 traktor

  • Kombájnok: Sampo Rosenlew COMIA C20 és C22

Sampo COMIA C20 kombájn

  • Talajmarók: Power Tillers – ELF 20, Power Tillers – MMR 600, MV 170

Hisarlar Alabora talajmaró

  • Precíziós megoldások: talaj térképezés, Változó adagú (VRA) műtrágyázás
  • Szántóföldi munkagépek: hajtott borona, tárcsás borona, szántóföldi kultivátor, hasábbálázó

Forrás: Mahindra press release

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Jacto: önjáró permetező-, önjáró műtrágyaszóró-, önjáró vetőgép

2020. szeptember 27. 04:36

A Máquinas Agrícolas Jacto S/A családi vállalat magas műszaki színvonalú mezőgazdasági gépeket gyárt és innovatív szolgáltatásokat ajánl a precíziós mezőgazdaság számára.

Cséplés a 100 éves gőzgéppel - Veteránok Bábolnán

2020. szeptember 21. 09:50

Akkoriban a kor legtöbb gőzgépét csak jó minőségű feketeszénnel lehetett üzemeltetni, a magyar fejlesztők azonban célul tűzték ki, hogy a tulajdonosok fával, kukoricaszárral, kukoricacsutkával, az erdőn, a táblán megtalálható melléktermékekkel, hulladékokkal is felfűthessék.

Gépészet Videó

Szintet lépett a Fendt Xaver robotprojekt

2020. szeptember 17. 05:37

A Fendt Xaver program célja elsősorban az, hogy a szakemberek olyan intelligens rendszerekkel kísérletezhessenek, amelyeket később a nagyobb gépekben is alkalmazhatnak majd.

„Újra színre lépnek a gépek!” - 33. Bábolnai Gazdanapok

2020. szeptember 12. 04:36

Az AGROmashEXPO/AgrárgépShow program januárban nagy sikert aratott, az országos hatású szántóföldi bemutatók közül pedig, a COVID-19 következtében csupán a bábolnai kiállítás valósult meg.

A Massey Ferguson okos teljesítmény programja megjelenik a Stage V MF 6700 S szériában

2019. október 22. 11:33

Mindegyik MF 6700 S Stage V típus Dyna-VT teljesen fokozatmentes (CVT), vagy megújult Dyna-6 Super-ECO hajtóművel érhető el.

A BPW megerősíti sikeres rendszerpartneri kapcsolatait a mezőgazdasági gépgyártókkal

2019. szeptember 17. 06:47

A BPW csoport sikeresen növekszik a mezőgazdasági gépgyártók egyik kedvelt rendszerpartnereként.

Videó a jövő és a jelen legjobb traktorairól - Robottraktorok és drónok Hannoverből

2019. november 26. 17:41

Az Agritechnica alatt a látvány- és márkakavalkádban egyértelműen kiemelkedtek az olyan gépek, amelyek a erőteljes mezőgazdaság átalakulását vetítették előre.

Gépészet Videó

Trendek a vetéstechnológiában - Agritechnica 2019

2020. március 10. 09:02

Az új digitális üzemeltetési feltételek között, a sikeres vetés megvalósítása érdekében, a vetőgépeket el kell látni fejlett szenzor technológiával és elektromos hajtással.


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/digitalnomads/public_html/staging/releases/20240911215937/public/cms/wp-includes/functions.php on line 5420