Gyomirtás
Fizetett tartalom

Csapadékos, enyhe időjárás november elején? Erős őszi gyomosodás? – A BIZON™ a megoldás!

Corteva Agriscience

A kimondottan enyhe és száraz október után, november elején jelentős mennyiségű csapadék (50-100 mm) érkezett az ország egész területére. Ennek köszönhetően, az eddig elvetett kalászos gabonák gyorsan csírázásnak, majd kelésnek indultak. Mindazonáltal, a november közepéig húzódó enyhe időjárásnak (15-20 Celsius fok nappal és fagymentes éjszakák) köszönhetően, várhatóan a kalászosok ősszel kelő gyomnövényei is hasonló aktivitást mutatnak, tehát előreláthatólag erőteljes gyomosodást fogunk tapasztalni.


Ezen problémák megoldására nyújt hatékony megoldást még most novemberben a Bizon, amely rövid idő alatt a termelők egyik legnépszerűbb termékévé vált. A Bizon a következő előnyöket nyújtja a termelőknek:

  • Kiváló hatás a nagy széltippan ellen
  • Rendkívül széles hatásspektrumú a magról kelő kétszikű gyomok ellen
  • Megoldás az úgynevezett „szőnyeg-gyomok” (tyúkhúr, veronika, árvacsalán és az árvácska fajok) ellen
  • Hosszú hatástartam a betakarításig
  • Őszi búza, őszi árpa és tritikále kultúrákban mutatott szelektivitásának köszönhetően biztonsággal használható
  • Nincs utóvetemény korlátozás
  • A repce előveteményének kiváló gyomirtó szere
  • Hibrid és nagy termőképességű búzák hatékony őszi gyomirtó szere
  • II. kategóriás termék („zöldkönyves”)

1. kép Előtérben ősszel Bizonnal kezelt terület, háttérben más hatóanyagokkal ősszel kezelt és tavasszal felülkezelt terület

 

2. kép Középen Bizon hatása nagy széltippannal és kétszikű gyomokkal erősen fertőzött területen

 

3. kép Bizon hatása pásztortáska és árvakelésű repce ellen

JAVASOLT NÖVÉNYVÉDELMI TECHNOLÓGIA
A készítményt őszi búzában, őszi árpában és tritikáléban, korai posztemergensen, a kultúrnövény 1 leveles állapotától bokrosodásig (BBCH 11-23) illetve a kétszikű gyomok szik-4 leveles, a nagy széltippan (Apera spica-venti) szik-1 leveles fenológiai állapotában ősszel kell kijuttatni. Nagyon fontos, hogy meg kell várni a gyomok kelését és a kezelést azok ellen kell kijuttatni.
Engedélyezett dózis 1,0 l/ha 200-300 l/ha lémennyiségben.
AKG programokban felhasználható.

Papp Zoltán
gyomirtó szer termékmenedzser
Corteva Agriscience

 

 

Részletes információval kapcsolatban keresse a Corteva Agriscience szaktanácsadóit, akik örömmel segítenek Önnek!

A fent leírtak tájékoztató jellegűek.

Felhasználás előtt mindig olvassa el és tartsa be a termékeken található címke utasításait!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Őszi kalászosok őszi gyomirtása (videó)

2020. augusztus 31. 13:23

Nézze meg a saját szemével, hogy mit tapasztaltak más termelők!

CAPRENO – Megéri az árát, megoldja a gyomproblémát

2020. május 14. 07:47

Rugalmas a kijuttatása, nagyon egyszerű kezelni, és korán kikapcsolja a gyomkonkurenciát, a betakarításig pedig tényleg tisztán tartja a kukoricát.

Kukorica gyomirtás trendjei és a legelterjedtebb hatóanyagok Magyarországon (2010-2019)

2020. április 17. 11:05

Hazánkban az egyik legértékesebb szántóföldi kultúra növényvédő szer költéspotenciál alapján a kukorica. Cikkünkben áttekintjük, hogy az elmúlt egy évtizedben hogyan változott meg a kukorica gyomirtási technológiája.

Monsoon active® a „gyomporszívó”

2020. április 16. 05:45

Jámbor Zoltán – növényvédelmi szaktanácsadó (Mezőberény): 2012-ben találkoztam a gyakorlatban először a Monsoon active® készítménnyel. Kereskedelmi forgalomban még nem volt kapható, de mint a Bayer „Corn Expert Club” tagja, kaphattam demo kísérlethez anyagot.

Ne hagyjuk, hogy az évelő gyomnövények irányítsák döntéseinket!

2020. június 2. 06:01

Szántöldjeink évelő gyomokkal erősen fertőzöttek. Mezei acat, fenyércirok kolóniák keserítik meg kultúrnövényeink életét. Tegyünk ellene, hogy visszanyerjük a termőföldjeink kultúrállapotát! Összehangolt munkával, vetésforgóval, helyes agrotechnikai elemek használatával és célzott növényvédelmi beavatkozással elérhetjük azt, hogy visszaszorítjuk az évelők jelenlétét.

A csapadékos időjárás kedvez a kórokozóknak és a gyomnövényeknek

2019. május 13. 08:37

Növénykórtani szempontból eddig csak a gabonalisztharmat jelentett gondot, most viszont a csapadékos idő és a folyamatos nedvesség borítás más kórokozók számára is kedvezőbb feltételeket teremtett.

Minden, amit a termelő szeretne - Rugalmas megoldás, széles hatásspektrum, kedvező hektárköltség kukoricában

2019. május 17. 09:06

Néhány évtizeddel ezelőtt nem volt kérdés, hogy mikor végezzenek gyomirtást a kukoricában. A leggyakrabban alkalmazott technológia a kukorica preemergens gyomirtása volt, amivel arra a tenyészidőszakra – az évelő gyomokat leszámítva – nagyjából meg is lehetett oldani a problémát. De ahogy mondják, „azóta már sok víz lefolyt a Dunán” – rengeteg változás következett be a felhasználható hatóanyagok, termékek körében, éghajlatban, gyomflórában. Ehhez pedig a termelőknek, a szakembereknek is alkalmazkodniuk kellett.

Talajmunkák gépesítési lehetőségei

2020. április 17. 08:15

Az utóbbi években egyre nagyobb szerepe van a talajerő gazdálkodásnak. A csökkenő csapadékmennyiség és a talaj tápanyagvesztesége igazi kihívás elé állítja a termelőket. Télen a szőlészeti munkák egyik legfontosabb lépése a talaj megfelelő előkészítése a következő szezonra.