Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Leggyakoribb kérdések a búza lombtrágyázásával kapcsolatban

Feltesszük az őszi búza lombtrágyázásakor felmerülő legfontosabb kérdéseket, illetve megadjuk az azokra adott rövid válaszokat.

Természetesen a teljesség igénye nélkül, de ilyenkor csak ezekre a rövid információkra van idő és igény!

  1. Mikor érdemes kiadni a lombtrágyát?

Ez természetesen elsősorban a terméktől függ! A növényspecifikus YaraVita Gramitrel kijuttatása a bokrosodás kezdetétől ajánlott. A vegetáció későbbi időszakában is alkalmazható, gyakorlatilag egészen a zászlóslevél kiterüléséig. Az ilyenkor kiadott Gramitrel még a vegetációban hátra lévő kb. másfél hónap alatt komoly termésnövelő és minőségjavító hatást tud kifejteni. Ezt követően már érdemes váltani, és kalászolás kezdetétől a YaraVita Thiotrac-ot használni. Ilyenkor a magas kén- (750 g/l) és nitrogén- (200 g/l) tartalom segíti a minőségi paraméterek javítását.

  1. Milyen dózisban kell ezeket a termékeket alkalmazni?

A YaraVita Gramitrel hektáronként 3 l/ha mennyiségben az ideális, természetesen ez bizonyos esetekben változhat. Ha az első kezelés a bokrosodás kezdetén van, akkor 2 l és még szárba induláskor újra 2 liter. Ha biztos, hogy csak egy alkalom lesz, akkor a standard 3 l, ha pedig később, a zászlóslevél kiterülésekor adjuk ki, elég a 2 liter. A YaraVita Thiotrac dózisa egyszerűbb, 4-5 l/ha.

  1. Mely növényvédő szerekkel adható ki együtt?

Általánosságban elmondható, hogy a legfontosabb szerekkel együtt kijuttatható, de keverési próba, és/vagy a www.tankmix.com weboldal, vagy TankmixIT mobilalkalmazás használata javasolt, ahol a legtöbb forgalomban lévő növényvédő szer és lombtrágyáink keverési eredményei elérhetőek.

Gyuris Kálmán
+36-30-3839-341

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Alapozza meg a jó búzatermést már most ősszel!

2020. szeptember 30. 09:31

Ha ősz, akkor búzavetés, és ezzel együtt őszi alaptrágyázás. Legfontosabb kultúrnövényünk termésmennyiségét számos tényező befolyásolja. Ezek között is a tápanyag-ellátottság szerepe a legnagyobb, mintegy 30%-ban ezen múlik, milyen termést aratunk a következő nyáron.

Kalászosok trágyázása, de mikor hasznosul a „hasznos”?

2020. szeptember 25. 07:59

Termesztett növényeink táplálását szolgálja termőtalajaink tápanyagtőkéje, mely áll a talajképződés folyamán akkumulálódó természetes tápanyag tőkéből és a gazda által alkalmazott, azt kiegészítő és gazdagító trágyaanyagok hatóanyagaiból. Ezen talajban lévő tápanyagok (tőke formák) körfolyamatai határozzák meg a hozzáadott tápanyagok sorsát és hasznosulását (is).

Egy szerethető KWS Kashmir kukoricaállomány a Nyírségben

2020. szeptember 24. 19:04

Az 500 hektáron szántóföldi növénytermesztéssel foglalkozó Agro-Szolg Szövetkezetnél 2018 óta pedig KWS repce és kukorica is kerül a talajba.

FIGYELEM, FIGYELEM!

2020. szeptember 21. 11:31

10 éve vagyunk a piacon! Munkatársaink sokat tettek azért, hogy mostanra, amikor újabb nagy lépésre szánta el magát anyavállalatunk, mindenki számára ismertek legyenek a Caussade genetikát hordozó kalászosok. Minőségi vetőmag előállítást, eredményességet hirdető, több francia cég összeolvadásával új cégcsoport jött létre LIDEA néven.

Minden igényre YaraVita, avagy az ősziek okszerű lombtrágyázása tavasszal

2020. április 6. 13:28

Sokat írunk az időjárási szélsőségekről, hiszen az időjárás mindig tartogat valami újdonságot, mely még a sokat látott agronómusokat is meg tudja lepni. Mit lehet tenni, hogy növényeink ne szenvedjenek kárt? Az igények folyamatos nyomon követése mellett az okszerű tápanyagellátás fokozza a növényeink ellenállóképességét, melyhez a Yara továbbra is biztosítja a szükséges eszköztárat.

Algafix® - A gyengéből erőset, a jóból még jobbat

2019. május 14. 06:37

Az Algafix® főleg kinetint tartalmaz, ezért az a felbecsülhetetlen előnye más algakivonatos termékekkel szemben, hogy célzottan tudunk vele beavatkozni a növény fejlődésébe.

A jó növénykondíció a palántaneveléssel indul

2018. szeptember 5. 13:07

Még sok helyen a szabadföldi káposzta- és gyökérzöldségféléket szedik, a hajtató kertészek már a palántaneveléshez készülnek. Ennek kapcsán szeretném egy élettani fogalomra felhívni a figyelmet, amit az emberek esetében a táplálkozásban, az állatoknál a takarmányozás kapcsán már régóta használnak, de a növénytermesztésben ritkán, esetenként tévesen értelmeznek, ez a növénykondíció.

Érdemes korán kezdeni? - Lombtrágyázási gondolatok

2018. március 1. 12:16

Meg kell vizsgálnunk, hogy mikor érdemes kiadni a lombtrágyát, ha szükséges, milyen kiegészítés kell mellé.


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/digitalnomads/public_html/staging/releases/20240911215937/public/cms/wp-includes/functions.php on line 5420