Növénytermesztés

Stihl motorfűrész befecskendezéssel

Agrofórum Online

A Stihl MS 500i az első injektoros motorfűrész. Jelenleg az eszköz gyakorlati tesztje zajlik; az erdészeti dolgozók visszajelzései nagyon pozitívak.

Régóta beszédtéma, vajon mikor érkezik az elektronikusan szabályozott befecskendezésű láncfűrész? A Stihl bemutatta az első prototípusokat. Az MS 500i 79,2 cm³ hengerűrtartalommal, és 5 kW teljesítménnyel rendelkezik. A motoros egység súlya 6,2 kg, ami 1,2 kilogrammal könnyebb, mint a jelenleg legerősebb MS 661 C-M típusú láncfűrész a Stihl háza tájáról

Az újabb elektronikának és az új generátornak köszönhetően a fűrészt akkumulátor nélkül dobják piacra. Az elektronika az indításkor ezredmásodpercek alatt aktiválódik, és előzetes beállítás nélkül elindítja a fűrészt. A fojtás, a félgáz vagy a fűrész beállításai már mind a múlté. A fűrész ugyanolyan jól indul bármilyen körülmények között, ill. minden magasságban, és folyamatosan újra kalibrálja magát. A leállításhoz egyszerűen a Stop gombot kell megnyomni.

0-ról 100 km/h-ra 0,25 másodperc alatt

Tankolni továbbra is keveréket kell, a motor a befecskendezett üzemanyagot ugyanúgy, mint a klasszikus 2-ütemű motoroknál, a főtengely-ház feletti levegővel az égéstérbe szívja. A másodpercenkénti több mint 200 befecskendezés 0,25 másodperc alatt képes a láncot felgyorsítani 0-ról 100 km/h-ra.

(Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Alapozza meg a jó búzatermést már most ősszel!

2020. szeptember 30. 09:31

Ha ősz, akkor búzavetés, és ezzel együtt őszi alaptrágyázás. Legfontosabb kultúrnövényünk termésmennyiségét számos tényező befolyásolja. Ezek között is a tápanyag-ellátottság szerepe a legnagyobb, mintegy 30%-ban ezen múlik, milyen termést aratunk a következő nyáron.

Kalászosok trágyázása, de mikor hasznosul a „hasznos”?

2020. szeptember 25. 07:59

Termesztett növényeink táplálását szolgálja termőtalajaink tápanyagtőkéje, mely áll a talajképződés folyamán akkumulálódó természetes tápanyag tőkéből és a gazda által alkalmazott, azt kiegészítő és gazdagító trágyaanyagok hatóanyagaiból. Ezen talajban lévő tápanyagok (tőke formák) körfolyamatai határozzák meg a hozzáadott tápanyagok sorsát és hasznosulását (is).

Egy szerethető KWS Kashmir kukoricaállomány a Nyírségben

2020. szeptember 24. 19:04

Az 500 hektáron szántóföldi növénytermesztéssel foglalkozó Agro-Szolg Szövetkezetnél 2018 óta pedig KWS repce és kukorica is kerül a talajba.

FIGYELEM, FIGYELEM!

2020. szeptember 21. 11:31

10 éve vagyunk a piacon! Munkatársaink sokat tettek azért, hogy mostanra, amikor újabb nagy lépésre szánta el magát anyavállalatunk, mindenki számára ismertek legyenek a Caussade genetikát hordozó kalászosok. Minőségi vetőmag előállítást, eredményességet hirdető, több francia cég összeolvadásával új cégcsoport jött létre LIDEA néven.

Megéri fásítani a mezőgazdasági területeken

2019. január 9. 16:47

A NAK elnöke elmondta: különösen a kedvezőtlen adottságú mezőgazdasági területek eredményesebb hasznosítására több szempontból is jó lehetőséget ad az agrárerdészeti fásítás.

Ehető közkertek, avagy agrár-erdészet a városban? - Egy közösségi kezdeményezés Budapesten

Elindult egy gyümölcsözőnek tűnő közös projekt Zuglóban egy erdei kert lértehozására civil szervezetek és önkormányzati dolgozók együttműködésében. A cél egy köztér létrehozása, ahol fák alatt ehető növények termesztése történik, miközben a projekt hozzájárul a tájrehabilitációhoz, a kiszáradt patakmenti élőhelyek megújításához.

Agrár-erdészeti rendszerek a klímaváltozás mérséklésének szolgálatában

2017. november 25. 17:36

A klímaváltozáshoz vezető folyamatok mérséklése érdekében az Illinois Egyetem kutatócsoportja az agrár-erdészeti rendszerekben rejlő lehetőségeket vizsgálja.