Növényvédelem

DELARO – Széles hatásspektrumú, felszívódó kalászos gombaölő szer a legkorszerűbb triazol és strobilurin hatóanyaggal

Agrofórum Online

A készítményt őszi és tavaszi búzában, őszi és tavaszi árpában, tritikáléban, rozsban lehet kijuttatni a kultúrnövény bokrosodástól a virágzás végéig 250-400 l/ha lémennyiséggel.

 

Növényvédelmi előrejelzésre alapozva a kultúrnövény 2-3 nóduszos állapota és a kalászképződés között (vagy az első levéltünetek megjelenésekor) a levélbetegségek ellen irányítva kell a kezelést elvégezni.

Később alkalmazva hatékony a vörösrozsda, szeptóriás és pirenofórás levélfoltosságok ellen. Őszi és tavaszi árpában hatékony a lisztharmat, hálózatos levélfoltosság, rinchospóriumos levélfoltosság és más helminthospóriumos levélfoltosság ellen. Rozsban hatékony a barnarozsda ellen.

Javasolt dózis 0,75l/ha.

Egyszeri és kétszeri Delaro-s kezelés hatása a termésre őszi árpában – Törökszentmiklós 2015

JAVASOLT NÖVÉNYVÉDELMI TECHNOLÓGIA

Évente 2 alkalommal használható egy adott területen.

A készítmény különösen hatékony a szeptóriás és helminthospóriumos levélfoltosságok és a rozsdafélék ellen. Ezek mellett a lisztharmat és a szártőbetegségek ellen illetve árpában rinchospóriumos és a ramuláriás levélfoltosság ellen is kíváló hatékonysággal bír. Mind preventív, mind kuratív hatással is rendelkezik.

Képes a fejlődő gombák micéliumát nagy hatékonysággal elpusztítani. Hatástartama eléri az 5-6 hetet. A strobilurin hatóanyag biztosítja a zöldítő hatást. Használatával javul a termény minősége, nő az ezerszemtömeg, vetőmagtermesztésben a kihozatal. A készítmény keverhető kalászos gyomirtó szerekkel (pl. Mustang Forte, Taltos, Genius, Colombus), szárszilárdítókkal, rovarölő szerekkel (pl. Nurelle D), levéltrágyákkal. Minden esetben keverési próba elvégzése javasolt.

A kijuttatás során törekedni kell a minél jobb fedettség elérésére.

Javasolt a kétréses fúvókák alkalmazása 3 bar nyomás mellett.

Egyszeri és kétszeri Delaro-s kezelés hatása a termésre őszi búzábanFöldes 2015

TERÜLETI SZAKTANÁCSADÓK:
HORVÁTH ZSOLT – Tel.: (30) 444-9107
RAJCSÁNYI MÁTÉ – Tel.: (30) 429-7354
ÁRGYELÁN GÁBOR – Tel.: (30) 447-5997
PIRGI ZOLTÁN – Tel.: (30) 351-3363
HORVÁTH PÉTER – Tel.: (30) 967-7121
CSÁVÁS LÁSZLÓ – Tel.: (30) 326-3131
VÍZHÁNYÓ RÓBERT – Tel.: (30) 985-6294
SZABADOS ISTVÁN – Tel.: (30) 725-6441
PAPP ZOLTÁN – Tel.: (30) 249-8074

Központi e-mail cím: dashungary@dow.com

 

 

 

 

(Dow Agrosciences)

* A Delaro a Bayer CropScience AG bejegyzett márkaneve

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Mit tegyünk a repcével ősszel?

2020. szeptember 17. 07:57

A repce őszi menedzselése képzi az alapját egy igazán jó termésszintnek. Az őszi teendőink célja, hogy olyan repcét „engedjünk a télbe”, ami 8-12 levelet és kb. 30 cm-es karógyökérzetet fejlesszen minimum 1 cm-es gyökérnyakátmérővel. Ha ezeket a paramétereket el tudjuk érni, akkor nyugodtak lehetünk afelől, hogy a növényünk át fog telelni. Ahhoz viszont, hogy ezt a fejlettséget a növény el is tudja érni, ahhoz az őszi teendőket kézben kell tartani.

Őszi teendők a repcetáblán

2020. szeptember 16. 12:31

Az elmúlt pár év tapasztalatai megerősítik, hogy jövedelmező termésszint a vetéstől kezdve tervezett és megfelelően végzett növényápolási, növényvédelmi technológiák alkalmazásával érhető el.

„Nem a célokkal, hanem a módszerekkel van probléma” – interjú Szalkai Gáborral

2020. szeptember 16. 12:03

A növényvédelem helyzetét folyamatos kétségek közt tartja az EU, gyors és sokszor indokolatlan hatóanyag-kivonási döntéseivel. E mellé idén tavasszal berobbant a koronavírus-járvány, ami kaotikus szezonkezdést okozott mind a növényvédőszer-gyártók, mind a kereskedők és termelők oldalán. A Növényvédelmi Szövetség képviseli a Magyarországon bejegyzett növényvédőszer-gyártó cégek, illetve képviseleteik szakmai érdekeit, ezért kértük a kialakult helyzet elemzésére az NSZ ügyvezető igazgatóját, Szalkai Gábort.

Judo – egy régi-új szer levéltetvek ellen

2020. szeptember 14. 12:02

Az ősz iárpa sikeres termesztésének alapja, hogy megakadályozzuk a vírusok fertőzését az állományban. Az őszi árpa legfontosabb vírusai az árpa sárga törpülés vírus (BYDV) és a búza törpülés vírus (WDV). Közös bennük, hogy vektorok segítségével terjednek, a BYDV vírust a levéltetvek, míg a WDV vírust a kabócák terjesztik.

Együttműködési megállapodást írt alá a kamara és a Mezőgazdasági Repülők Érdekvédelmi Szövetsége

2019. szeptember 27. 08:02

Magyarországon a légi növényvédelemnek nagy hagyománya van, fontos technológiai eszköz a növénytermesztésben.

Tavaszi növényvédelem kalászosokban

2020. február 26. 08:02

Ahogy tavaly, úgy 2020-ban is bevált növényvédő szereket, kipróbált növényvédelmi technológiákat ajánlunk a jövedelmező gabonatermesztéshez.

Hogyan védekezhetünk a som levélfoltossága ellen?

2019. október 19. 06:38

G. Jakab kérdése: Som bokrokon már nyáron megjelentek, és az utóbbi hetekben súlyosan elterjedtek a foltos levelek. Mi okozza ezt a betegséget, lehet-e védekezni ellene?

Milyen kórokozók károsíthatják a szeder levelét?

2019. június 20. 13:01

R. Balázs kérdése: Milyen kórokozók okozhatnak gondot a szeder levelén?