Növényvédelem
Fizetett tartalom

Tűzelhalás elleni megelőző védekezés – Amiért érdemes az ERWIPHAGE PLUS-t választani

Enviroinvest Zrt.

A növényvédő szerek piacán már több éve jelen vannak az almafélék tűzelhalása ellen ajánlott szerek.

Ezek hatásspektruma szélesebb, nem specifikusan a tűzelhalást okozó Erwinia amylovora-ra optimalizált, ellentétben az Erwiphage-gal, amely a 2012 és 2013- ban is bizonyította, hogy 75%-os hatékonysággal előzi meg a betegség megjelenését. Készítményük 2018-ról ERWIPHAGE PLUS néven elérhető.

Ezért javasoljuk, hogy:

⦁ Érdemes megelőzni a bajt.
⦁ Érdemes a leghatékonyabb, magyar, mikrobiológiai készítményt kipróbálni!
⦁ Érdemes az Erwiphage Plus-t bevetni preventív jelleggel

Hatásos és célirányos védekezés az almafélék tűzelhalása ellen, magyar világújdonsággal

Technológia, felhasználás:

Az Erwiphage PLUS* engedélyezését megelőző szabadföldi kísérletek azt bizonyították, hogy a virágzás időszakában megelőző jelleggel végzett kezelés gyakorlatilag meggátolja a kórokozó aktiválódását.

A permetezési technológiába történő beépítésnél fontos figyelembe venni:

A virágzás időszakában a technológiába épített háromszori permetezés nagyfokú védelmet biztosít az almatermésűeknél a tűzelhalás ellen. Meghatározott környezeti feltételek együttállása esetén (hőmérséklet, páratartalom, vagy mechanikai sérülés veszélye) érdemes újbóli 1-2 permetezést végezni.

A termék két komponensből áll:

⦁ Az „A” komponens tartalmazza a fágokat. 1 hektár egyszeri permetezésére elegendő 100 ml-es kiszerelésben kerül forgalomba. Az „A” komponenst a felhasználásig 4°C fokon (min. 2°C, max. 8°C) hűtőben, fagyásmentesen kell tárolni.
⦁ A „B” komponens a fágok életidejének a megnövelését biztosító UV védelmet adja. 1000 ml-es kiszerelésben forgalmazzuk, mely szintén egy hektár egyszeri permetezésére elegendő, tárolásához hűvös fényvédett helyre van szükség.

Dózis: “A” komponens 0,1 l/ha, + “B” komponens 1,0 l/ha (1000 l vízben). Kijuttatás: permetezéssel napnyugta után. A kipermetezést réztartalmú szerekkel együtt nem szabad elvégezni! A szer használatához a termelőknek regisztrálni kell a NÉBIH megyei szervezeténél.

Az alma, körte és birstermesztőknek, a tűzelhalás szó hallatán biztosan a megbarnult levelek, a csonkolás és a terméskiesés jut az eszükbe. Kevésbé közismert, hogy a fertőzést okozó baktériumnak – az Erwinia amylovora-nak – létezik egy természetes ellensége.

Egy magyar újdonság megszületése

Erre a tényre,- hogy létezik egy természetes ellenszere az almafa tűzelhalás baktériumnak – alapozta kutatásait egy pécsi biotechnológiai cég, az Enviroinvest Zrt. A PTE-vel és a SzTE-vel közösen folytatott kutatásaik során megtaláltak és izoláltak 39 vírustörzset, úgynevezett bakteriofágokat, amelyek a fertőző baktériumot elpusztítják. Így született meg és került a magyar piacra Erwiphage Plus* néven a tűzelhalás elleni permetszer.

Amikor a vírusok a segítőtársaink

A szer hatóanyaga két bateriofág (röviden fág) nagy koncentrátumú keveréke. A fágok a vírusok egy speciális fajtája, amely csak baktériumokat támad meg és pusztít el.

www.erwiphage.com

Értékesítés:
Dr. Nagy Ildikó Katalin
+3630/9070-660
dr.nagy.ildiko.katalin@enviroinvest.hu

Kutatás-fejlesztés
Dr. Kovács Tamás
+3630/8704-527
kovacst@enviroinvest.hu

*Regisztrált védjegy. A készítmény szabadalommal védett.
Az Erwiphage PLUS * 2018.március 15-től engedéllyel újra forgalomba került.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Mit tegyünk a repcével ősszel?

2020. szeptember 17. 07:57

A repce őszi menedzselése képzi az alapját egy igazán jó termésszintnek. Az őszi teendőink célja, hogy olyan repcét „engedjünk a télbe”, ami 8-12 levelet és kb. 30 cm-es karógyökérzetet fejlesszen minimum 1 cm-es gyökérnyakátmérővel. Ha ezeket a paramétereket el tudjuk érni, akkor nyugodtak lehetünk afelől, hogy a növényünk át fog telelni. Ahhoz viszont, hogy ezt a fejlettséget a növény el is tudja érni, ahhoz az őszi teendőket kézben kell tartani.

Őszi teendők a repcetáblán

2020. szeptember 16. 12:31

Az elmúlt pár év tapasztalatai megerősítik, hogy jövedelmező termésszint a vetéstől kezdve tervezett és megfelelően végzett növényápolási, növényvédelmi technológiák alkalmazásával érhető el.

„Nem a célokkal, hanem a módszerekkel van probléma” – interjú Szalkai Gáborral

2020. szeptember 16. 12:03

A növényvédelem helyzetét folyamatos kétségek közt tartja az EU, gyors és sokszor indokolatlan hatóanyag-kivonási döntéseivel. E mellé idén tavasszal berobbant a koronavírus-járvány, ami kaotikus szezonkezdést okozott mind a növényvédőszer-gyártók, mind a kereskedők és termelők oldalán. A Növényvédelmi Szövetség képviseli a Magyarországon bejegyzett növényvédőszer-gyártó cégek, illetve képviseleteik szakmai érdekeit, ezért kértük a kialakult helyzet elemzésére az NSZ ügyvezető igazgatóját, Szalkai Gábort.

Judo – egy régi-új szer levéltetvek ellen

2020. szeptember 14. 12:02

Az ősz iárpa sikeres termesztésének alapja, hogy megakadályozzuk a vírusok fertőzését az állományban. Az őszi árpa legfontosabb vírusai az árpa sárga törpülés vírus (BYDV) és a búza törpülés vírus (WDV). Közös bennük, hogy vektorok segítségével terjednek, a BYDV vírust a levéltetvek, míg a WDV vírust a kabócák terjesztik.

Baku László: a repülő puskaműves

2020. február 26. 04:37

Egy érdekes életpálya Baku Lászlóé, aki mezőgazdasági pilótából lett fegyverjavító. Mindkét szakma csínjáról-bínjáról mesélt a vele készített interjú alkalmával.

Megkezdődött az őszi káposztarepce vetése - gyülekeznek a kártevők

2019. szeptember 2. 10:26

A repce vetésével párhuzamosan az eddig gondozatlan árvakeléseken, illetve a most virágzó, zöldítési céllal elvetett mustár, olajretek állományokon tömegesen gyülekeznek és táplálkoznak a repce rágókártevői.

A károsító helyzet alakulása 2019-ben és várható következményei

2019. november 13. 13:47

A drótféreg és cserebogár pajor fertőzöttséggel a jelenlegi helyzetben hosszabb távon, így 2020- évben is fokozottan számolni kell, ezért minden eszközt fel kell használni az imágó- és lárvakártételek csökkentése érdekében.

Gyökérzöldségfélék termesztésének lehetőségei környezetkímélő módszerrel

2019. január 25. 05:37

Az írásból kiderül, hogy a környezetkímélő termesztési módszer (tápanyag-utánpótlás, növényvédelem) milyen hatással van a sárgarépatermés mennyiségére és minőségére.