Talajélet
Fizetett tartalom

AlgaTer® – az aszály „ellen” csak a talajban van válasz

AGRO.bio Hungary Kft.

Vállalatunk 2018-ban kezdte meg az AlgaTer® nevű új, fonalas talajalgát tartalmazó talajoltó anyag forgalmazását. A Klebsormidium bilatum zöldalga hazai talajainkban őshonos faj, fontos szerepet játszik a leromlott talajok életének „újraindításában”.

A talaj felszínét és a felső 10-20 cm-es talajréteget behálózva úgynevezett biológiai kérget (1. kép) alkot. Ez megköti a beszivárgó nedvességet, csökkenti az aszálykárt, a talajszemcsék összeragasztásával a talajok szerkezetét képes javítani (2. kép). Az őszi kezelésről a fotók 2019. 03. 27-én készültek Kaposfőn, Matesz Péter gazdálkodónál.

1. kép: kéregképződés

2. kép: aprómorzsás, laza talaj

 

 

 

 

 

 

 

Szihalmon a Goldfarm Kft.-nél szintén az őszi kezelések mintavételezése történt. A szemmel is jól látható különbséget (kezelt és kezeletlen) a parcellákból szedett ugyanannyi darabszámú minta még jobban érzékelteti.

Üzemi kontroll                                                        AlgaTer + BactoFil A10

Az üzemi vizsgálataink is igazolták, hogy az AlgaTer® nagyon jó eredménnyel használható a hagyományos talajoltó anyagokkal együtt. A BactoFil® termékekkel való együttes alkalmazás után a területek értékelésénél azt láttuk, hogy az AlgaTer® biológiai kérge nemcsak segítette a talajbaktériumok munkáját (lásd gyökértömeg növekedés), hanem az általa termelt hormonok a zöldtömeg nagyságát a korábban tapasztaltnál nagyobb mértékben tudták megnövelni.

További információkért forduljon bizalommal kollégáinkhoz, elérhetőségüket megtalálja honlapunkon!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Tudomány a mezőgazdaság szolgálatában: ezért ilyen hatékonyak a szárbontó készítmények

2020. szeptember 21. 09:25

Cikkünkben részletesen bemutatjuk a Natur Agro Hungária Kft. szárbontó készítményeinek alkotóelemeit, melyek segítségével jelentős hozamnövekedés érhető el.

Eljött a szemléletváltás ideje...

2020. szeptember 16. 05:30

Vajon ki számol utána, de a hazánkban több mint egymillió hektáron termesztett kukorica betakarítását követően akár 12-14 tonna növényi maradvány is visszamarad a területen?

ELÉG VOLT AZ ASZÁLYBÓL? VAGY MÉG MINDIG NEM???

2020. június 22. 08:55

Sajnos ez a tavasz is a csapadékhiánytól visszhangzott, amit még mindig hallani, amikor az aratásra, a búza és repce várható terméseredményeire gondolunk, pedig most már bőven esik Medárd óta, ami a kalásznak már nem kellene, ellenben a kukorica és napraforgó a szójával karöltve hálásan fejlődik.

A humuszképződés folyamata és jelentősége

A humusz a talaj egy sajátos és igen fontos alkotórésze. A humuszvegyületek talajspecifikusak, miszerint 85-90%-ban csak a talajban fordulnak elő. Tulajdonképpen a talajba jutott szerves anyagok azon része, ami már átesett a humifikáció folyamatán. Ehhez a folyamathoz viszont elengedhetetlen a talajlakó mikroorganizmusok tevékenysége.

Cink, mint nélkülözhetetlen növényi tápanyag

2019. november 18. 04:37

A cinkhiány jelensége nem mondható nagyon gyakorinak és általánosnak a növénytermesztésben, de egyes fajok, növénycsoportok esetében rendszeresen megfigyelhető.

Alba Milagro Hungária Kft. - professzionális partner a növénytáplálás és talajaktiválás területén

2019. május 24. 09:53

Az Alba Milagro termékportfóliójának kialakításában sok éves tápanyagtervezési tapasztalatuk volt az irányadó. Olyan termékeket kerestek szerte az európai piacon és Magyarországon, melyek megoldást jelentenek a hazai problémákra.

Ültetvények tápanyagellátásának gyakorlati szempontjai

2020. február 9. 04:37

Milyen fő szempontokat kell néznünk az ültetvények tápanyagellátásának tervezése során? Cikkünkben erre a kérdésre szeretnénk választ adni.


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/digitalnomads/public_html/staging/releases/20240911215937/public/cms/wp-includes/functions.php on line 5420