Talajélet

Magyar Talajbaktérium-gyártók és -forgalmazók Szakmai Szervezetének céljai, aktivitása

Agrofórum Online

A szakmai szervezet 2016. január 27-én alakult. Az alapító okiratot a talajoltó piacon jelenlévő legmeghatározóbb gyártó és forgalmazó cégek képviselői írták alá.

Miért jött létre az összefogás?

A szervezet hitvallása a természet védelmén, az élet tiszteletén alapszik és a fenntartható mezőgazdaság szolgálatára épül. A Föld népességének növekedése, az élelmezés problémája számos fenntarthatósággal összefüggő kérdést vet fel. Gondoljunk az egyre növekvő ökológiai terhelésre, a klímaváltozásra és következményeire.  A mezőgazdasági termelés alapja a termőföld, amely csodálatosan működő finoman hangolt rendszert foglal magába.

A termőföld romlására, pusztulására többek között például már 2010-ben felhívta a figyelmet Prof. Dr. John Crawford ausztrál tudós. Részletes adatok állnak rendelkezésre a termőtalajok mikrobiológiai állapotának romlásáról. Az ENSZ is felismerte a problémát és 2015. a Talajok Nemzetközi Évének, majd Bécsben tavaly Nemzetközi Talajvédelmi Unió kezdeményezésére a 2015-2024 időszakot a Talajok Évtizedének szentelte.

A baktériumos talajoltás a szakmai szervezet álláspontja szerint biológiai megoldási kulcs lehet az egészséges talajéletért, a fenntartható növénytermesztésért. A baktériumos talajoltással mind a növény, mind a talaj szempontjából kedvező eredményeket érhetünk el. Az AKG méltán támogatja a szerves trágya és a zöldtrágya mellett a talajoltást.

Célok, tervek, jelenlegi aktivitás

A Magyar Talajbaktérium-gyártók és -forgalmazók Szakmai Szervezetének céljai, aktivitása között szerepel többek között a megfelelő szakmai fórumokon a szükséges információk átadása. A talajoltás image-nek emelése, piacépítés cégsemleges módon, a hatóságokkal való szakmai együttműködés. Fontos célkitűzése a szervezetnek a közös és tudatos marketing és kommunikációs politika a médiumok csatornáin keresztül.

2017. évben fókuszba kerül az oktatásban szereplő és a mezőgazdaságban tevékenykedő szakemberek konferenciákon és egyéb fórumokon való szervezett szakmai informálása, új talajoltással kapcsolatos ismeretek publikálása különböző csatornákon.

(Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Tudomány a mezőgazdaság szolgálatában: ezért ilyen hatékonyak a szárbontó készítmények

2020. szeptember 21. 09:25

Cikkünkben részletesen bemutatjuk a Natur Agro Hungária Kft. szárbontó készítményeinek alkotóelemeit, melyek segítségével jelentős hozamnövekedés érhető el.

Eljött a szemléletváltás ideje...

2020. szeptember 16. 05:30

Vajon ki számol utána, de a hazánkban több mint egymillió hektáron termesztett kukorica betakarítását követően akár 12-14 tonna növényi maradvány is visszamarad a területen?

ELÉG VOLT AZ ASZÁLYBÓL? VAGY MÉG MINDIG NEM???

2020. június 22. 08:55

Sajnos ez a tavasz is a csapadékhiánytól visszhangzott, amit még mindig hallani, amikor az aratásra, a búza és repce várható terméseredményeire gondolunk, pedig most már bőven esik Medárd óta, ami a kalásznak már nem kellene, ellenben a kukorica és napraforgó a szójával karöltve hálásan fejlődik.

A humuszképződés folyamata és jelentősége

A humusz a talaj egy sajátos és igen fontos alkotórésze. A humuszvegyületek talajspecifikusak, miszerint 85-90%-ban csak a talajban fordulnak elő. Tulajdonképpen a talajba jutott szerves anyagok azon része, ami már átesett a humifikáció folyamatán. Ehhez a folyamathoz viszont elengedhetetlen a talajlakó mikroorganizmusok tevékenysége.

Az újraéledő termőföld a KAP 2020 tükrében

2020. február 6. 11:47

Ennek a munkának az a célja, hogy a gazdák, növénytermesztők érdekeit és a környezettudatos gazdálkodást szem előtt tartva, az új információk, technológiai ismeretek, kutatási anyagok mindenki számára elérhetővé és használhatóvá váljanak, ezzel segítve a termelő agrár szektor tevékenységeit.

Miért kell a termőtalajokról szakmai kerekasztal megbeszélést tartani?

2017. június 30. 10:01

A rendezvény megtartását a Magyar Talajbaktérium-gyártók és -forgalmazók Szakmai Szervezete kezdeményezte.

Jobban védené a termőtalajokat az agrártárca az unióban

2017. június 22. 10:01

A termőtalajok eddiginél fokozottabb védelmét kezdeményezi a magyar agrártárca az unióban, mert egyre több országban okoz gondot a talaj termőképességének csökkenése.