Talajélet
Fizetett tartalom

Rúgjuk fenéken a hasznos mikrobákat a talajban biostimulátorokkal!

IMPAVIDUS Trade Zrt.

A talaj a földkéreg legkülső, laza, termékeny rétege. A talaj a földi élet egyik alapja, a növényeket (és ezáltal az állatokat, valamint az embert is) ellátja tápanyagokkal, vízzel, megköti és átalakítja azokat. Amikor talajéletről beszélünk, tudjuk, hogy a hasznos mikroszervezeteknek szerepe van a talajok fizikai-kémiai és biológiai tulajdonságainak javításában, ezáltal fokozódik a növény tápanyagellátása, valamint a talajban szintén megtalálható patogén kórokozók (baktériumok, gombák) kártételét is csökkenti.

A talaj biológiai aktivitása a korlátozó tényező

Egy kicsi mozgás mindenkinek kell…. még a talajnak is. Annak érdekében, hogy talajunk kellő edzettségre tegyen szert, az IMPAVIDUS Trade Zrt. egy sajátos TALAJFITNESS koncepcióval állt elő. Ennek elemeként 2019 tavaszától már a magyar piacon is kapható a francia Olmix Group – PRP Technologies által gyártott AgrOptim termékcsalád, az AgrOptim SUNSET és ZENITH folyékony biostimulátorok. Az IMPAVIDUS már 2010 óta forgalmazza Magyarországon és Szlovákiában az Olmix Groupnak a fenntartható mezőgazdaság és biotechnológiai iparág világszerte ismert szereplőjének – termékeit. A cégcsoport alga- és nyomelem alapú megoldásaival a biostimulánsok európai szakértője már 40 éve az állattenyésztésben és növénytermesztésben egyaránt.

MIÉRT IS VAN SZÜKSÉG TALAJFITNESS-RE?

A mikrobák többsége külső tápanyagforrás, szerves, összetett anyagok nélkül nem életképes. Csak nagyon kevés olyan szervezet van, ami szervetlen anyagokból (a levegő szén-dioxidjából, a felvehető vízből és a napsugárzás energiájából) saját testét felépíti. A talajban ugyanis a mikroorganizmusok többségének a tápanyaghiány a legkritikusabb tényező. Ezért is alakulhat ki az úgynevezett. „rizoszféra effektus”, az a tulajdonság, hogy a növényi gyökérrendszerben, a rizoszférában akár 10.000-szer több mikroba található, mint a gyökérmentes talajban. Ennek oka, hogy a növény cukrokat, aminosavakat, szerves savakat választ ki, amely tápanyagul szolgál a mikrobáknak, ezért azok ott elszaporodnak. A mikrobák élettevékenysége a gyökérkörnyezet pH-ját korrigálja, ami így közvetve az ásványi anyagok felvehetőségét növelve, kedvezően visszahat a növény táplálkozására is.

A szabadalmaztatott MIP (Mineral Inducer Process) technológiával előállított AgrOptim növény-aktív biostimuláns hatóanyagtartalma (kén, kálium, nátrium, magnézium, bór, réz) segítségével növeli a fotoszintetikus aktivitást, ezáltal több gyökérnedvet állít elő a növény, ami a mikrobákat odacsalogatva feltárja az addig még nem felvehető formában lévő ásványi anyagokat, tápanyagokat. Erőteljesebb növekedést, nagyobb, mély gyökérzetet biztosít a növénynek.

Felhasználható:

Valamennyi szántóföldi és kertészeti kultúrában a növények főbb fejlődési stádiumában levélkezelésre, akár egymenetben a gyomirtó-, gombaölő- és rovarölő szerekkel:
– 2-4 l/ha mennyiségben, legfeljebb 1-2%-os töménységben, egy alkalommal, 200-400 liter/ha vízmennyiséggel kijuttatva, vagy 1-2 l/ha mennyiségben két alkalommal,
– kukoricában és napraforgóban 4-6 leveles állapotban (BBCH 14-16).

Ne feledjük, a talajmikrobák ott vannak a talajban, jórészt inaktív állapotban, csak stimulálni kell őket és elkezdenek nekünk dolgozni!

Sklánicz Rudolf
értékesítési igazgató
IMPAVIDUS Trade Zrt.
70/320-9182
sklanicz.rudolf@impavidus-trade.com
www.impavidus-trade.com
facebook/TALAJFITNESS
facebook/impavidustrade

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Tudomány a mezőgazdaság szolgálatában: ezért ilyen hatékonyak a szárbontó készítmények

2020. szeptember 21. 09:25

Cikkünkben részletesen bemutatjuk a Natur Agro Hungária Kft. szárbontó készítményeinek alkotóelemeit, melyek segítségével jelentős hozamnövekedés érhető el.

Eljött a szemléletváltás ideje...

2020. szeptember 16. 05:30

Vajon ki számol utána, de a hazánkban több mint egymillió hektáron termesztett kukorica betakarítását követően akár 12-14 tonna növényi maradvány is visszamarad a területen?

ELÉG VOLT AZ ASZÁLYBÓL? VAGY MÉG MINDIG NEM???

2020. június 22. 08:55

Sajnos ez a tavasz is a csapadékhiánytól visszhangzott, amit még mindig hallani, amikor az aratásra, a búza és repce várható terméseredményeire gondolunk, pedig most már bőven esik Medárd óta, ami a kalásznak már nem kellene, ellenben a kukorica és napraforgó a szójával karöltve hálásan fejlődik.

A humuszképződés folyamata és jelentősége

A humusz a talaj egy sajátos és igen fontos alkotórésze. A humuszvegyületek talajspecifikusak, miszerint 85-90%-ban csak a talajban fordulnak elő. Tulajdonképpen a talajba jutott szerves anyagok azon része, ami már átesett a humifikáció folyamatán. Ehhez a folyamathoz viszont elengedhetetlen a talajlakó mikroorganizmusok tevékenysége.

Monszun: a csapadékos meleg már károkat okoz a mezőgazdaságban

2018. június 11. 14:42

Az előttünk álló héten csütörtök-pénteken egy átmeneti kisebb lehűlés után visszatér a nyári meleg, egyébként pedig maradnak a majdnem mindennapos zivatarok, területi átlagban pedig újabb jelentős mennyiségű csapadék várható.

Támrendszeres konzervuborka termesztése II. - Kémiai talajtulajdonságok

2020. május 16. 04:36

Gyakran szokott a talaj sótartalmával gond lenni, amire az uborka különösen érzékeny. Bár a zöldségféléket sóérzékeny növények kategóriájába soroljuk, de az uborka ezen belül is a különösen érzékenyek csoportjába tartozik.

Legyen saját fűszerkertünk - 4. rész

2019. május 29. 12:52

Hol nevelhetjük házikertünkben sikeresen a bazsalikomot, a citromfüvet és a mentát? Mi a különlegessége ezeknek a fenséges illatú növényeknek, és milyen ínyencségek ízesíthetők ezekkel a fűszernövényekkel?

AlgaTer® – az aszály „ellen” csak a talajban van válasz

2019. április 8. 07:36

Vállalatunk 2018-ban kezdte meg az AlgaTer® nevű új, fonalas talajalgát tartalmazó talajoltó anyag forgalmazását. A Klebsormidium bilatum zöldalga hazai talajainkban őshonos faj, fontos szerepet játszik a leromlott talajok életének „újraindításában”.