Talajművelés
Fizetett tartalom

A magyaroknak NAGYOBB van, mégis JOBBAN kihasználja az adottságait ez a picike ország a BUSA KS segítségével!

Busa Bt.

Hollandia, az ország, ami fentről szemlélve egy óriási patcheworknek tűnik. Amerre a szem ellát mindenütt szigorúan rendezett mezőgazdasági területeteket látunk.

Lakói a kezdetek óta munkálkodtak azon, hogy a tengerszint alatti, nedves területekből termőföldeket varázsoljanak. „A szárazföld-csinálást” sikerrel véghez is viszik, ugyanis az ország több, mint fele mezőgazdasági terület, és az utóbbi időkben kiemelet szerep jutott a biogazdálkodásnak is.
Bár a szélsőséges körülmények nehezítik az életet, a hollandok felvették a kesztyűt és a megoldás és az innováció felé nyitottak.

Mesterséges, kicsi poldereket hoztak létre, amit maximálisan ki kell használniuk, ha szeretnének megfeli a jövő kihívásainak.

A precíziós gazdálkodást a szükség és a helyszűke hívta életre. A hozamokat emelték anélkül, hogy több területet vontak volna művelésbe.

Ehhez a modern felfogáshoz egy modern gépre is igény volt, ami teljesen kielégítette az elvárásaikat az apró parcellákon.

Szükségük volt egy olyan megoldásra, ami biztosítja a gyors és precíz munkavégzés ugyanakkor tud gyorsan dolgozni maximális területkihasználással!

A nemzetközi piacon is helytálló 12 soros KS gépünk megfelelt a célnak!

A hagyományos manuálisan összecsukható váz helyett – kifejezetten a nyugat-európai piacra fejlesztett hidraulikus megoldással megkönnyítettük a gép szállítását és tárolását. Ugyanakkor a felhajtható váznak köszönhetően saroktól-sarokig – a kerítéshez közel vetett növénynél is –elvégezhetjük a művelést.

Hollandiában a biogazdálkodás igen elterjedt, a Busa KS tökéletes megoldásnak bizonyult:
a kések sűrű és gyors vágása vegyszer nélkül, az életre esélyt sem adva – írtja ki az összes gyomot, és mivel a növénytől elfelé forog a kapa így a kicsi növényeket sem kell féltenünk a végleges kiirtástól.

A teljes gyomírtás mellett muszáj megemlítenünk a tápanyagutánpótlást is, hiszen a Busa sorközművelő kultivátorunk granulált- és folyadék műtrágya kijuttatására is alkalmas!
Ezzel is támogatva a növénykultúránk gyorsabb és egészségesebb növekedését.

A szigorú és precíz elváráshoz párosulnia kellett egy pontos gépnek is, ami kielégítse ezt az elvárást is.

És ismét sikeresen vizsgázott a sorközművelő kultivátorunk,

hiszen nagyon közel tud menni a gép a növényhez – csupán 3-3, 6-6 cm sortávolságra – ezért nagy precizitást mutat.
A rotor pillanatnyi állópontjában a növény mellett a kés csak lefele mozog, majd a sor közepe felé indul, így nagyon nagy sebességnél sem löki ki a növényt a talajjal együtt. Nem dobálja a sort, ami következtében már az egészen kicsi és gyenge növények is kapálhatóvá válnak.

Összeszedtünk 5 tulajdonságot a Busa KS sorközművelő kultivátorunkhoz, ami az alábbi videóban tekinthető meg:

Gyorsítsa és könnyítse meg a munkafolyamatokat, szerezzen több profitot kevesebb idő alatt és vegyen példát a holland gazdáktól.

Bővebb információ:

Kattintson!

www.facebook.com/busamezogazdasag/
www.instagram.com/busaagriculture/
www.youtube.com/busabt

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Nem hittem, hogy egy talajtani tábor izgalmas lehet…

2020. szeptember 19. 13:42

„Talajtani tábor? Erre tényleg kíváncsiak a fiatalok? Nekem ez a program elsőre minden, csak nem csábító” - kezdtem a beszélgetésünket őszintén, némi szkeptikus hangvétellel.

Az új talajművelési technológiák nem helyezik hatályon kívül a MAGÁGYKÉSZÍTÉST ősszel sem!

2020. szeptember 18. 08:45

Őszi vetések során sokszor – leginkább költségtakarékosság szempontjából – több technológiai lépést is kihagyunk, mondván, kikel az úgy is. Ez igaz is lehet, ha az időjárás is a segítségünkre van.

Egyenletes talajfelszín lazítás után?!

2020. augusztus 25. 05:47

Az egyes szerszámok hatását és a lazítás követelmény rendszerét összevetve felmerül a kérdés vajon a kis szögek milyen lazítóhatásra képesek, milyen mértékben tudják a talaj pórustérfogatát növelni?

Az ultra-sekély talajművelésben rejlő agronómiai lehetőségek

2020. augusztus 12. 08:57

Joggal merül fel a kérdés, ha most újdonságként itt van a fenti címben említett az ultra-sekély művelés, akkor vajon létezik-e sekélyművelés is? Nos, a válasz talán azért egyszerű, mert az okszerű sekélyművelés kidolgozása is a Väderstad nevéhez kötődik, egészen pontosan egy 20 évvel ezelőtt bemutatott munkagéphez, a Väderstad Carrier-hez, akkori nevén Rexius Carrier-hez.

A károsító helyzet alakulása 2019-ben és várható következményei (14. rész)

2020. január 28. 09:17

A száraz időjárás elsősorban a rovarkártevőknek, a csapadékosabb pedig a kórokozók nagyobb arányú megjelenésének fog kedvezni. Fertőzési forrásból bőven van a talajokban, ezért továbbra is fokozott lesz a jelentősége a megfelelő vetésváltásnak, a harmonikus tápanyagellátásnak és a prevención alapuló növényvédelemnek.

Miért kell eltávolítani a fákról a gyümölcsmúmiákat?

2019. szeptember 9. 13:11

G. Szabolcs kérdése: Miért kell eltávolítani a fákon maradt összeaszalódott gyümölcsöket, gyümölcsmúmiákat?

A duzzadó vagy fakadó rügyekben fagykárokkal lehet számolni

2018. március 18. 23:35

Az őszi kalászos gabonák és a káposztarepce már szinte mindenütt megkapta az első fejtrágyát, ez meg is látszott a határ képén, hiszen a vetések üdítően zöldellenek. Most ezt a kedvező képet zavarta meg a visszatérő télies idő.

Nufarmer magazin – ingyenesen letölthető szakmai kiadvány (PDF)

2018. szeptember 5. 09:57

Vetőmagcsávázás és őszi gyomirtás, a repce őszi növényvédelme, állományszárítás, tarlóápolás, valamint kijuttatástechnológiai tanácsok.