Tápanyag-utánpótlás
Fizetett tartalom

AGRO.bio Demo Farm Projekt 2016-2017 – A tények beszélnek helyettünk!

Az AGRO.bio 2015-ben indította el országos üzemi hálózatát (az ún. Demo Farm Projektet), és 2017 végére már 14 helyszínről érkeztek releváns adatok a mikrobiológiai termékeinkről.

A projekt elsődleges célja az volt, hogy üzemi körülmények között mérjük a termékeink (talajoltó és tarlóbontó anyagok, biostimulátorok és lombtrágyák) teljesítményét. Egy több év alatt kidolgozott, a készítményekre specializált mintavételi- és értékelési módszertan segítségével ma már több mint 70 mintavétel 900 kezelésének 18.000 adata (!) áll a rendelkezésünkre. Ezek feldolgozásával tényeken alapuló, konkrét számokkal tudjuk bemutatni termékeink hatékonyságát partnereink, és minden mezőgazdasági termelő számára.

A mezőgazdasági mikrobiológiai iparágban egyedülálló adatbázis segítségével nyomon tudjuk követni termékeink hatáskifejtését a vegetáció során, értékelni tudjuk a különböző talajtípusok befolyásoló hatását, láthatóvá tudjuk tenni az évjáratok közti különbséget.

A talajoltás (BactoFil A10, BactoFil B10, BactoFil Szójaoltó, TrichoMax) hatékonyságát külön is mértük az évek során.

A grafikon azt mutatja be, hogy az AGRO.bio technológia hatása eltérő mértékben jelentkezik az egyes növényi paraméterek változásában illetve a termés mennyiségében. Az is jól látható, hogy a különféle növények eltérő módon reagálnak a kezelésre.

 

A mintavétel gyakorlatát egy többrészes videofilmben is bemutatjuk, mely megtalálható weboldalunkon (www.agrobio.hu).

A Demo Farmok eredményeivel kapcsolatban szívesen adnak felvilágosítást az AGRO.bio területi munkatársai és a szakmai stáb tagjai!

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Starterek, fungicidek és lombtrágyák a kalászosoknak

2020. július 10. 18:48

A Kwizda Terepszemlén a szakemberek a koronavírus-járvány miatt ezúttal nem személyesen, hanem élő videóban mutatták be a 2020-as tápanyagos és növényvédelmi kísérletek eredményeit.

A jó repcetermés alapja az átgondolt tápanyagellátás

2020. július 1. 06:00

A repce a harmadik legjelentősebb olajnövény (az őszi káposztarepce magja 40-50 % olajat tartalmaz), és a második legfontosabb fehérjenövény a világon (repcedara fehérjetartalma kb. 38-40 %).

Tápoldatozás, mint a legkorszerűbb trágyázási eljárás a kertészetekben II.

2020. június 30. 09:36

Egy közepes nagyságú, 5 000 m2 felületű hajtató kertészetnek, amennyiben egyszeri alkalommal 5 mm mennyiségű tápoldatot szeretnénk kijuttatni, 25 m3 térfogatnak megfelelő tartálykapacitással kellene rendelkeznie, ekkora tartályban kellene bekeverni a műtrágyát.

Tápoldatozás, mint a legkorszerűbb trágyázási eljárás a kertészetekben I.

2020. június 29. 19:32

Korábbi írásainkban már többször érintettük a tápoldatozást, gyakran emlegettük, mint korszerű trágyakijuttatási technikát egy-egy növény termesztéstechnológiájának ismertetése során. Most a fejtrágyázás időszakában – a gyakori olvasói kérdések és levelekre válaszolva – szükségét látjuk megismételni, a módszert részletesebben ismertetni, az összefüggéseket kicsit mélyebben elmagyarázni.

A Kukorica Profi Startertechnológiája!

2020. április 1. 11:28

A BactoFil Kukoricával történő talajoltás a növényekben rejlő genetikai potenciál kifejezésre jutását segíti, és az alkalmazott technológiai elemek hatását erősíti, támogatja. Azaz a bőtermő fajták termése növekszik, a jó kelési erélyű fajták korai növekedése felgyorsul, az intenzív fejlődésű fajták vegetatív tömege még gyorsabban gyarapszik, a kombinációban alkalmazott kezelések hatásfoka jelentősen javul.

A műtrágyák hatékonyságának növelése talajoltással

2019. február 12. 06:36

A szántóföldi növények közül a napraforgóról reagál a leglátványosabban a talajoltó technológiára. Az elmúlt három évben az AGRO.bio Demo Farm Projektjében résztvevő gazdaságoknál végzett vizsgálataink során a kezeletlen területhez képest átlagosan 11%-kal mértünk magasabb értékeket a talajoltásban részesült területen.

Mikrobiológiai készítmények hatékonysága - Tápanyag-gazdálkodási szakmai nap (IV. rész)

2018. március 18. 19:05

A mikrobiológiai készítmények hatékonysága: a nitrogénkötés, a tápanyagok mobilizálása, a szervesanyag-gazdálkodás és a talajszerkezet-javítás.

A kukorica többre képes - tegyük azzá! – Mikrobiológiai támogatás a termésbiztonság növeléséért

2018. március 14. 09:17

A talajoltó anyagok az ún. biostimulátorok közé tartoznak, és mint ilyenek a kukorica növekedését, fejlődését támogatják, javítják a tápanyagok felvételét.


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/digitalnomads/public_html/staging/releases/20240911215937/public/cms/wp-includes/functions.php on line 5420