Tápanyag-utánpótlás
Fizetett tartalom

Világújdonsággal lehet találkozni a Talajtáp standján

Talajtáp

Világszerte újdonságnak számító innovatív talajvizsgálati technológiákkal is találkozni lehet a holland Talajtáp program standján az AGROmashEXPO-n.

A magyarországi talajtermékenység javítását segíteni kívánó, holland cégek, valamint a holland kormány és budapesti nagykövetsége összefogásával létrehozott Talajtáp program idén is képviselteti magát
Magyarország agráripari csúcsrendezvényén.

A Talajtáp idén a SoilCares, a Komeco és a Seedplus Kft.-vel közösen állított ki az AGROmashEXPO-n. A Talajtáp program által képviselt konzorciumi tagok, így a Dofco International és az Eraspo ebben az évben nem vettek részt a mezőgazdasági kiállításon.

Gerrit Kiers, a 2014-ben indult program koordinátora kiemelte: a mostani alkalom azért is fontos, mert lehetőséget teremtett arra, hogy René van Hell, Hollandia tavaly ősszel Budapestre érkezett új nagykövete behatóbban is megismerkedhessen a magyar mezőgazdasággal. Ebben Kocsy Béla, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) külkapcsolatokért felelős igazgatója volt a segítségére a kiállításon. A Talajtáp standján Geert Kits Nieuwenkamp, a nagykövetség mezőgazdasági tanácsosa is megfordult, akinek egyebek mellett új tudományos és kereskedelmi partnerekkel is lehetősége nyílt tárgyalni.


A képen balról jobbra: Kocsy Béla, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) külkapcsolatokért felelős igazgatója, Gerrit Kiers, a Talajtáp program magyarországi felelőse, René van Hell, Hollandia budapesti nagykövete, valamint James Croy, a SoilCares nemzetközi értékesítési menedzsere.

A C pavilon 8F standján idén két holland vállalkozás is bemutatkozik – mondta el a program magyarországi felelőse -, a Komeco, valamint a SoilCares cégcsoport. A Komeco baromfi- és marhatrágyából állít elő minőségi préselt komposztált szerves trágyapelleteket és –granulátumokat, baromfitrágyából készült terméke (Fertisol) pedig immár ökotanúsítvánnyal is rendelkezik. A Seedplus Kft. által forgalmazott baromfitrágya-pellet nagy előnye, hogy az alapanyag a gyártási technológián átesve minden esetben homogén és konstans tartalommal rendelkezik, így a tápanyag-gazdálkodási rendszerbe azonnal beilleszthető, emellett a gazdálkodók számára fontos szempont az is, hogy a készítmény műtrágyaszóróval is kijuttatható.

Világújdonsággal jelentkezik a Talajtáp standján kiállító másik holland cég, a SoilCares – emelte ki Gerrit Kiers. A társaság olyan innovatív talajvizsgálati technológiákat hozott Magyarországra, amelyek világszerte újdonságnak számítanak. A technológiák jelentősége, hogy nem oldószerekkel végzik a talajanalitikai vizsgálatokat, hanem röntgen, illetve MIR infravörös technológiát alkalmaznak. A vizsgálati pontosság nem csorbul, ugyanakkor a mintavételtől számítva akár 2 órán belül eredményt kaphatnak a gazdálkodók, amivel azonnali döntéstámogató lehetőséghez jutnak a korábbi, akár heteket igénylő módszer helyett. A szkennertechnológiának köszönhetően pedig a vizsgálatokat akár helyben, a szántóföldön is el lehet végezni, tovább segítve ezzel a gazdákat.

A háttérben Geert Kits Nieuwenkamp holland mezőgazdasági tanácsos, aki egyebek mellett a magyar tudományos és gazdasági élet szereplőivel folytatott tárgyalásokat a Talajtáp standján

A Talajtáp az AGROmashEXPO-n: „C” pavilon 8F stand

KIERS Gerrit
Magyarországi felelős, kapcsolattartó
+36 20 614 4272 (szerdánként)
gerrit.kiers@talajtap.hu

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Starterek, fungicidek és lombtrágyák a kalászosoknak

2020. július 10. 18:48

A Kwizda Terepszemlén a szakemberek a koronavírus-járvány miatt ezúttal nem személyesen, hanem élő videóban mutatták be a 2020-as tápanyagos és növényvédelmi kísérletek eredményeit.

A jó repcetermés alapja az átgondolt tápanyagellátás

2020. július 1. 06:00

A repce a harmadik legjelentősebb olajnövény (az őszi káposztarepce magja 40-50 % olajat tartalmaz), és a második legfontosabb fehérjenövény a világon (repcedara fehérjetartalma kb. 38-40 %).

Tápoldatozás, mint a legkorszerűbb trágyázási eljárás a kertészetekben II.

2020. június 30. 09:36

Egy közepes nagyságú, 5 000 m2 felületű hajtató kertészetnek, amennyiben egyszeri alkalommal 5 mm mennyiségű tápoldatot szeretnénk kijuttatni, 25 m3 térfogatnak megfelelő tartálykapacitással kellene rendelkeznie, ekkora tartályban kellene bekeverni a műtrágyát.

Tápoldatozás, mint a legkorszerűbb trágyázási eljárás a kertészetekben I.

2020. június 29. 19:32

Korábbi írásainkban már többször érintettük a tápoldatozást, gyakran emlegettük, mint korszerű trágyakijuttatási technikát egy-egy növény termesztéstechnológiájának ismertetése során. Most a fejtrágyázás időszakában – a gyakori olvasói kérdések és levelekre válaszolva – szükségét látjuk megismételni, a módszert részletesebben ismertetni, az összefüggéseket kicsit mélyebben elmagyarázni.

Ami késik, nem múlik - Tudósítás az állami növényfajta elismerést tanúsító oklevelek átadásáról

2018. március 2. 17:00

Megkésett, de ma is aktuális beszámoló az állami növényfajta elismerést tanúsító oklevelek átadásáról.

Väderstad finomhangolás az aprómagvak precíz vetése érdekében

2018. március 6. 22:09

A Väderstad Tempo V változtatható sortávú vetőgépet tavaly mutatták be, így nem véletlen, hogy az AgrárgépShow-n is nagy érdeklődés övezte.

Gépészet Videó

Versatile 335 - Kanadai traktor kompromisszumok nélkül

2018. április 2. 11:37

A Versatile 335 egy új széria, amely Tier IV F motorral a 265-365 lóerőtartományban érhető el. Nagy a tengelytáv, és az önsúlya, utóbbinál 16 tonna is elérhető.

Gépészet Videó

A savanyú, a normál és a lúgos

2018. március 8. 09:36

A Terragro Kft. termékei nemcsak a növény, hanem a talaj szempontjából is jótékony hatásúak.

Talajélet Videó