Agrárközélet

A talaj maga az élet

Agrofórum Online

Szeptember 5-én Nádudvaron rendezték meg a – Magyarországon még kuriózumnak számító – Nemzetközi Talajismereti Versenyt a Talajok Nemzetközi Éve alkalmából.

Szeptember 5-én Nádudvaron rendezték meg a – Magyarországon még kuriózumnak számító – Nemzetközi Talajismereti Versenyt a Talajok Nemzetközi Éve alkalmából. A nagyszabású rendezvényre valamennyi kontinensről, összesen huszonnyolc országból közel száz fő érkezett.

Teljes képgaléria >>>

A versenyt egy négy napos elméleti és gyakorlati képzés előzte meg. A rendezvény ünnepélyes megnyitójára szeptember 1-jén került sor a gödöllői Szent István Egyetemen. A résztvevők még aznap és következő napon, délelőtt a SZIE kampuszán szakmai előadások keretében elméleti képzésben részesültek, majd délután az egyetemi tangazdaságok területén gyakorlati oktatással bővíthették tovább ismereteiket. Szeptember 3-án és 4-én Martonvásáron, Atkáron és Karcagon terepi tréning keretein belül talajszelvényeknél folytatódtak a képzések, a versenyre és az eredményhirdetésre pedig szeptember 5-én, Nádudvaron került sor a KITE Zrt. közreműködésével.

A megmérettetésen a versenyzők összevethették tudásukat a talajtulajdonságok és a talajtípusok felismerésében és azoknak a talajhasználat szempontjából jelentős értelmezésében, értékelésében.
A szervezők fontosnak tartották, hogy lehetőséget adjanak a fejlődő, vagy szegényebb országokból érkezőknek is, tovább színesítve a résztvevők változatos összetételét.
Számos nemzetközi és hazai szervezet, illetve intézmény kísérte figyelemmel és támogatta az eseményt, többek között a FAO, az EU JRC, az USDA és a Nemzetközi Talajtani Unió is.

Cégünk fontosnak tartja, hogy nagy hangsúlyt kapjon a verseny, hiszen a mezőgazdaság és az abban tevékenykedők a talajból és a talajon élnek. Ez a rendezvény, valamint a Talajok Nemzetközi Éve kezdeményezés remek lehetőség arra, hogy a talajjal kapcsolatos információinkat bővíteni tudjuk. A tudás alapú gazdálkodás elengedhetetlen ahhoz, hogy megvédjük és megőrizzük a talajainkat a jövő generáció számára, akik évek, évtizedek múlva élnek és termelnek majd ezeken a mezőgazdasági területeken.

A verseny végeredménye

Csapatverseny:
1. Hakuna Matata, Afrika
2. Team USA
3. H-Moles, Magyarország

Egyéni:
1. Kristen Pegues, USA
2. Andrés García, Spanyolország
3. Yves Uwiragiye, Ruanda
4. Benjamin Bukombe, Ruanda és Erin Bush, USA

Összesített:
1. Team USA
2. SECS, Spanyolország
3. H-Moles, Magyarország

További információ a rendezvény honlapján: http://soiljudging-iys2015.com/

(Sajtóközlemény, forrás: KITE)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

Virtuális határszemle 6 – Tudásbázis – Hogy minden információ egy helyen, könnyedén elérhető legyen.

2020. augusztus 4. 09:08

A KITE Zrt. létrehozott egy olyan felületet, mellyel a jövőben az a célunk, hogy a precíziós gazdálkodáshoz kapcsolódó technológiai, szaktanácsadási és szolgáltatási terület teljes tudásanyagát egy helyen tudjuk tárolni. De ehhez Önökre is szükségünk van! Keressék fel és használják ki a PGR Tudásbázis adta lehetőségeket, ha új információkra éhesek!

Rátonyi Tamás: precíziós növénytermesztés nélkül nincs továbblépés!

2019. január 18. 10:51

A kutatók - és szerencsére mára már a gazdálkodók többsége is - úgy gondolják, hogy fontos a precíziós növénytermesztés minél szélesebb körű alkalmazása. A kor igényeinek megfelelve szükségszerűvé vált egy olyan képzés létrehozása, ahol az agrár vagy műszaki végzettséggel rendelkező szakemberek piacképes tudáshoz jutnak.

Coragen – egyedülálló hatékonyság a lepkekártevők ellen

2020. június 24. 09:13

A kukoricamoly (Ostrinia nubilalis) és az ellene való védekezés mára kukoricatermesztésünk eredményességének kiemelten fontos tényezőjévé vált. Az ellene történő hatékony védekezésnél a hármas elvet kell követnünk:

Vásároljon új John Deere kombájnt kedvező árfolyamon, amit kifizethet akár terménnyel is!

2020. április 3. 08:56

Új kombájnberuházásnál a gép műszaki és specifikációs tulajdonságai mellett sokszor az egyik legfontosabb kérdés a különböző beruházást segítő megoldások lehetőségei a finanszírozás tekintetében. A legújabb KITE akcióban többféle megoldással igyekeznek segíteni a leendő kombájnvásárlókat ezen a területen is.