Növényvédelem

Hogyan tovább Arysta?

Agrofórum Online

Végre napvilágra került, mi történik az Arysta háza táján.

Végre napvilágra került, mi történik az Arysta háza táján. Eddig csak találgathattunk, most végre megtudtuk, hogy a 2015. év elején elkezdődött változások következtében 2016-tól egy teljesen átalakult vállalat kezdi meg működését a világban és Magyarországon.

Egy kis történelem
– 2014. februárban az Arysta LifeScience Corporation megvásárolta a Goemar Laboratories-t, aki a biostimulátorok gyártásában vezető szerepet tölt be. Így az Arysta egyedülállóan széles biostimuláns palettára tett szert.
– 2014 áprilisában a Platform Speciality Product Company amerikai vállalat megvette a Chemtura Corporation mezőgazdasági üzletágát, a Chemtura AgroSolutiont. Ezzel megkezdődött egy új világcég építkezése.
– 2014 augusztusában újabb cégvásárlások eredményeként a Platform Speciality Product Company először az Agriphar S.A. növényvédő szereket gyártó céget, majd
– utolsó lépésként 2014 októberében az Arysta LifeScience Corporation-t vásárolta fel.
– Mindezen folyamatok lezárásaként 2015 februárjában mindhárom említett cég hivatalosan is a Platform Speciality Product Company tulajdonába került.

A több milliárd dolláros befektetéssel létrehozott új vállalat így a növényvédő szer gyártók ranglistáján világviszonylatban a 10-ik helyre került. Az új cég Arysta LifeScience néven működik tovább.

Egyedülállóan széles portfolió

Az új Arysta örökölve a három cég portfoliójáját a növényvédő szerek teljes skáláját képes biztosítani a csávázó készítményektől kezdve, a gyomirtó-, rovar- és gombaölő készítményeken át egészen a magas színvonalú termelést szolgáló regulátorokig és biostimulátorokig.

Az új Arysta Magyarországon

A magyarországi piacon önálló értékesítési hálózattal rendelkező Arysta LifeScience és a Chemtura Crop Solutions a termelők és a forgalmazók körében egyaránt elismert középvállalat volt. A változások következtében a két önálló cég integrálása elengedhetetlenné vált.

Az új Arysta Herpai Sándor ügyvezető igazgató és Véglesi János kereskedelmi és marketing vezető irányításával működik tovább.

Az integrációs folyamatot mindkét cég sérülés nélkül vészelte át, így a továbbiakban egy erős 11 fős területi képviselői csapattal állnak partnereik rendelkezésére. További sikernek könyvelhető el, hogy néhány fontos területre önálló termék-, illetve kultúrafelelős munkatárs kerül (csávázószerek, almástermésűek, biostimulátorok, szőlő).

Termékportfolió

Az új cég portfoliója együttesen több mint 100 terméket ölel fel. Ebben a sorban a közismert csávázószerektől kezdve a nagy mennyiségben felhasznált gyomirtó-, rovarölő és gombaölő készítményeken át az egészen speciális területeken felhasználható termékekig minden megtalálható.

Remények

Előzetes becslések szerint az új Arysta LifeScience várhatóan 7%-os piaci részesedésével a 6. helyre lép előre a hazai növényvédő szer gyártók országos rangsorában.

(Demes Gabriella – Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megjelent: Védekezés hazánk jelentős szántóföldi kártevői ellen

2020. szeptember 22. 10:20

Jelen kiadvány létrejöttének hátterében az Agrofórum Kiadó Kft. szerkesztőbizottságának és az ADAMA Hungary Zrt. munkatársainak azon törekvése húzódik meg, melynek fő céljai a fontosabb kártevőkkel kapcsolatos aktuális védekezési információk egységes megjelenítése és azok termelőkhöz történő eljuttatása.

A BASF felvásárolja az L-glufozinát-ammónium, szabadalommal védett technológiát

2020. szeptember 15. 09:43

A BASF felvásárolta az L-glufozinát-ammónium szabadalommal védett Glu-L™ technológiát az AgriMetis™-től. E vállalat vezető szerepet tölt be a növényvédelem biotechnológiai innovációs fejlesztésének területén, és a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója ezzel a tökéletesített technológiával még hatékonyabb terméket kínálhat ügyfeleinek a nem kívánt gyomok elleni védekezéshez.

3 millió tonna növényvédő szert használunk évente

2020. szeptember 11. 11:38

Haszonnövényeink és állataink védelme érdekében jelenleg globálisan 3 millió tonna peszticidet használunk fel évente. Magyarországon 2018-ban a legutolsó szerforgalmi jelentés alapján 26,5 tonna növényvédő szer került forgalomba, melyek 40%-a gyomirtó, 27%-a gombaölő, 16%-a talajfertőtlenítő, 8%-a rovarölő szer volt.

Súlyos eredmény: 458 olimpiai medencényi illegális növényvédő szer

2020. július 27. 13:08

A növényvédelem sikeressége számos tényezőn múlik. Az egyik, talán kevésbé ismert probléma az illegális növényvédőszer-kereskedelem és -hamisítás, mely az évek folyamán egyre jelentősebbé válik.

Megjelentek a Nufarm 2019-es növényvédelmi kiadványai

2019. február 25. 09:16

Letölthető a Nufarm növényvédelmi megoldások 2019, a Szántóföldi kultúrák, valamint a Szőlő- és gyümölcsültetvények növényvédelme 2019 is. Kibővült termékpalettánk részletes bemutatásával szeretnénk a gyakorlatban felmerülő kérdések megválaszolásához segítséget nyújtani Önnek.

Tennivalók a ház körül az év első két hónapjában

2019. január 16. 05:36

Nincs is szebb és megnyugtatóbb annál, mint amikor az évszakok a rájuk jellemző pompájukban tündökölnek. Télen – bár sokan több kivetnivalót találnak ebben az évszakban, mint szépséget – nincs gyönyörűbb látvány a fehér dunna alatt alvó tájnál és kertnél. Mégsem dőlhetünk hátra teljesen, hiszen akad munka télen is bőven.

Összefoglaló a növényvédő szerek háztáji alkalmazásáról

2019. szeptember 2. 11:49

A növényvédő szerek otthoni alkalmazásánál számos előírást és íratlan szabályt be kell tartani annak érdekében, hogy növényünk, környezetünk, családunk és a magunk egészségét ne veszélyeztessük. Ez az összefoglaló útmutatásul szolgál a szakszerű, biztonságos és eredményes háztáji növényvédőszer-használatról.

Növényvédő szerek: kisebb forgalom, emelkedő árak

2018. március 2. 14:48

Emelkedtek a növényvédő szerek értékesítési árai januárban, pedig folyamatosan csökken a kereslet.