Agrárközélet

Mezőgazdasági innovációk az Európai Unióban – EIP-AGRI hírlevél – 2016. augusztus

Agrofórum Online

A tápanyag-többletből értékes trágya, döntéstámogató rendszer alkalmazása a tejelő tehenészetekben, jelentés a kertészeti ágazat trágyahasznosításáról. EIP-AGRI augusztusi hírlevél magyarul.

A tápanyag-többletből értékes trágya, döntéstámogató rendszer alkalmazása a tejelő tehenészetekben, jelentés a kertészeti ágazat trágyahasznosításáról. EIP-AGRI augusztusi hírlevél magyarul.

A tápanyag-többletből értékes trágya
Vajon mi történt, amikor az olasz Wipptal völgyben a teheneket tartó gazdák azt látták, hogy hígtrágya fölösleget termelnek, amely nem használható a tápanyaghiányban szenvedő környékbeli szőlőkben? Mit lehet tenni, hogy csökkentség a műtrágyahasználatot? A gazdák összeálltak és létrehoztak egy biogáz üzemet. Bővebben >>>

Döntéstámogató rendszer alkalmazása a tejelő tehenészetekben
A szlovák tehenészek és kutatók hosszú együttműködése következtésben sikerült kivitelezni egy felhasználóbarát döntéstámogató eszközt a gazdaságok irányítása céljából. Az eszköz alkalmazása az állatállomány összetételének és fejlődésének nyomonkövetésében, valamint a piaci bizonytalanságok kezelésében segíti a felhasználót. Bővebben >>>

Jelentés a kertészeti ágazat trágyahasznosításáról
Megjelent a kertészeti ágazat trágyahasznosításával foglalkozó EIP-AGRI fókuszcsoport zárójelentése. Carolina Martínez Gaitán spanyol szakértő kiemelte, hogy „a trágyák hatékonysága a növények nitrogén és foszfor felvételével, a rendelkezésre álló adatok összegyűjtésével és megosztásával, továbbá a vízigények ismeretével növelhető, valamint a régiók, kutatók és tanácsadó szervezetek közötti együttműködéssel.” A jelentés és a tájékoztató IDE kattintva olvasható.

Tudta, hogy online is olvasható a Horizon 2020 Work Programme? Hamarosan megjelenik az új EIP AGRI kiadvány is a 2017-es felhívásokról.

Versenyképes és környezetbarát gazdálkodás
Franciaországban harminc versenyképes és környezetbarát gazdálkodást támogató innovatív pályázatot bemutató kiadvány jelent meg, amely a mezőgazdaság különböző területeinek – mint agrár-ökológia, biogazdaság – vagy a digitális mezőgazdaság kutatási eredményeinek gyakorlatban alkalmazható tanúságait foglalja össze. A kiadvány a francia mezőgazdaság és innováció 2025 nemzeti tervének részeként jelent meg. Letölthető IDE kattintva!

PROVIDE – a közjavak okos ellátása
A mezőgazdaság és az erdészet számos közjó előállításához és megőrzéséhez járul hozzá. Ilyen a biodiverzitás, a vízminőség, az árvíz- és tűzvédelem, az állatjólét és a vidéki élet élhetőbbé tétele. A H2020 program keretében támogatást nyert PROVIDE projekt célja, hogy olyan eszközöket hozzon létre, amelyek az EU mezőgazdasági és erdészeti ökoszisztémái részére a közjavak okos beszerzését teszik lehetővé. Bővebben >>>

Kiemelkedő természeti és kulturális értékekkel rendelkező mezőgazdasági területek 
“Az elmúlt száz évben Európa számos országa a természetes gyepjeinek több mint 90%-át elvesztette. A gazdák és a kutatók közösen azon dolgoznak, hogy innovatív megoldásokat találjanak a biodiverzitásban gazdag tájak megőrzésére” – mondja François Lerin, a H 2020 program keretében támogatott HNV Link tematikus hálózat projekt koordinátora. Fontos a természeti és kulturális értékekkel rendelkező területek innovációja. Bővebben >>>

Angol és francia nyelven elérhető zsebkönyv az integrált növényvédelemről
A növényvédő anyagokkal foglalkozó európai hálózat zsebkönyvet jelentetett meg az integrált növényvédelem különböző növényfajoknál történő gyakorlati alkalmazásáról. A zsebkönyv francia nyelven is olvaható IDE kattintva. A zsebkönyv kiadásának célja, hogy a hasonló témában szervezett poszter kiállítás társa legyen. Ha Ön is vendégül látná ezt a kiállítást, akkor jelentkezzen Henriette Christensennél a henriette@pan-europe.info e-mail címen.

Konferencia a precíziós állattenyésztésről
Az EU által támogatott „EU-PLF: Bright Farm by Precision Livestock Farming” projektzáró rendezvényét tartják szeptember 29-én, Brüsszelben. A projekt arra törekedett, hogy a precíziós állattenyésztés területen felhalmozott kutatási eredményeket átültesse a gyakorlatba, és ebből egyaránt profitáljon a tenyészállat, az állattartó gazda, a környezet és a fogyasztó is. Az esemény szervezői a termelő gazdák részére útiköltség-térítést és részvételi kedvezményt biztosítanak. Bővebben >>>

A precíziós állattenyésztés projekt (PLF) olyan eszközöket fejlesztett ki, amelyek folyamatos üzemmódban biztosítják az állatjóléti és állategészségügyi feltételeket, a környezeti hatások és a valós idejű termelés felügyeletét. A PLF projektről szóló rövid filmek megtekinthetők a Horizon 2020 partnerkereső rendezvény oldalán.

A H2020 program társadalmi kihívások információs hete alkalmából a BioHorizon partnerkeresési rendezvényt tartott. Ha Önt érdekli, hogy kik vettek részt, mit mutatott be és érdekelt a 2017-es felhívásokban, akkor tekintse meg a résztvevők profilját IDE kattintva valamint a bemutatott projekt ötleteket IDE kattintva.

(Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

NORAC keretmagasság-szabályozás - Ultraszónikus talajművelés

2019. január 23. 12:18

A Topcon által gyártott NORAC keretmagasság-szabályozás egy automatikus mélységbeállítási rendszer, amely minden típusú, hidraulikus mélységszabályozóval rendelkező kultivátor számára alkalmas. A berendezés a talajfelületet ultrahangos érzékelőkkel „leolvassa”, és menetközben automatikusan beállítja a gépet a kívánt munkamélységre.

Fenntarthatóbb élelmiszertermelés - a közös nevező

2019. szeptember 7. 11:18

A friss kutatás rávilágít, hogy a fenntarthatóság kérdése elsődleges fontosságú az európai fogyasztók és mezőgazdasági termelők számára egyaránt.

A globális élelmiszergondok megoldásán dolgozik 130 tudományos akadémia

2018. november 29. 13:46

A megoldási javaslatok között említik a precíziós növénytermesztést és állattenyésztést, a növénynemesítési technológiák alkalmazását, az innovatív élelmiszereket, a tengeri és édesvízi halászat hatékonyságának növelését, az élelmiszer-pazarlás visszaszorítását.

A műegyetemi gép- és mezőgéptervezők sikere

2020. július 3. 04:36

A BME két karának együttműködése révén rekordgyorsasággal megalkotott lélegeztetőgép az életmentő funkción kívül terápiás területen is alkalmazható lesz.


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/digitalnomads/public_html/staging/releases/20240911215937/public/cms/wp-includes/functions.php on line 5420