Agrárközélet

Fókuszban a megoldások és megtérülés – közeledik a PREGA 2018 Konferencia

Agrofórum Online

A precíziós gazdálkodás gyakorlati tapasztalatain keresztül osztjuk meg az idei év alkalmazott megoldásait, és adunk választ a megtérüléssel kapcsolatos kérdésekre. Ismerje meg Ön is a legnagyobb hazai precíziós szakmai fórum programtervét!

A legfontosabb kérdések:

  • Milyen adatok alapján valósítható meg a precíziós gazdálkodás?
  • Mi a műszaki rendszerminimum?
  • Hogyan kapcsolódik a jövő finanszírozása és támogatási rendszere a precíziós gazdálkodáshoz?
  • Milyen közösségi kezdeményezések, kutatások segítik a tapasztalat megosztását?

  A fenti kérdések megválaszolására a PREGA független és nyitott szakmai fórumként új programelemekkel bővül:

2018. február 20.

PREGA Science Konferencia:

A PREGA SCIENCE 2017 első magyar precíziós gazdálkodási és agrárinformatikai tudományos konferencia után jövőre immár angol nyelven hangoznak el az előadások, gondolva a környező országok tudományos képviselőire is.

A PREGA SCIENCE 2018 egyben előfutára a 2021-ben Magyarországon megrendezésre kerülő 13. ECPA – Európai Precíziós Gazdálkodási Konferencia rendezvénynek.

Magyarországi Precíziós Gazdálkodási Egyesület első közgyűlése:

Az Egyesület bejegyzése még folyamatban van, és a tervek szerint február 21-re már új tagok jelentkezését is tudja fogadni. Célja, hogy társadalmi szervezet formájában előremozdítsa a precíziós gazdálkodás hazai alkalmazásának elterjedését, és segítse a gazdálkodók munkáját lényeges szakmai információk megosztásával.

PREGA Kiállítói est:

A kötetlen programot kínáló találkozó kiváló lehetőség arra, hogy az értékes szakmai kapcsolatok tovább erősödjenek.

2018. február 21.

PREGA – Precíziós Gazdálkodási és Agrárinformatikai Konferencia és Kiállítás

Ismerje meg a gyakorlati tapasztalatokat, megoldásokat, hogyan lehet a gazdálkodási tevékenységet optimalizálni, hogyan lehet adatok alapján még hatékonyabb munkát végezni a földeken.

Szekciók:

  • Szántóföld: A szekció 2018-ban a talajra, valamint a talajadatok gyűjtésének fontosságára, az abból kinyerhető információk megbízhatóságára, illetve az adatok alapján készített szaktanácsadási lehetőségekre koncentrál. A szekció egyik célja, hogy azokat a lehetőségeket is bemutassa, amelyek a közepes, vagy kisebb gazdálkodók érdeklődését is felkeltik a helyspecifikus gazdálkodás megvalósításának lehetőségére.
  • Kertészet:Ismét jelentős szerepet kapnak a precíziós rendszerekkel támogatott zöldség-, gyümölcs, valamint szőlőtermesztési lehetőségek, érintve a termesztéstechnológia több pontját. Emellett a szekció kibővül szenzorokkal segített vadgyümölcstermesztési lehetőségekkel is.
  • Állattenyésztés:A szekció azokat a látogatókat várja, akik meg szeretnék ismerni a precíziós állattenyésztéshez köthető legújabb fejlesztéseket és érdeklődnek azon technikák és technológiák iránt, mellyel növelhető az állattenyésztési ágazatok hatékonysága és versenyképessége. A szekció előadói az állattenyésztéshez kapcsolódó egy-egy gyakorlati probléma innovatív megoldását fogják bemutatni.
  • Élelmiszeripar:A Szántóföld, az Állattenyésztés és a Kertészet szekciókhoz csatlakozik idén az Élelmiszeripar is. Nem mehetünk el ugyanis a feldolgozó üzemek digitalizációja mellett sem. A jövőben az élelmiszeripar és az agrárium az adatok mentén is összekapcsolódik. A tudatosabbá váló fogyasztók igénye az, hogy a feldolgozásra kerülő alapanyagok származási helye és az alkalmazott termesztéstechnológiája is visszakövethető legyen.

A 2018-as konferencia TOP nemzetközi előadói, a precíziós gazdálkodás vezető tudományos képviselői:

 Dr. Nicolas Tremblay
a Nemzetközi Precíziós Gazdálkodási Egyesület elnöke, kutató – Agriculture and Agri-Food Canada

Viacheslav I. Adamchuk
a Nemzetközi Precíziós Gazdálkodási Egyesület titkára Ph.D, P.E, egyetemi docens, Bioresource Kutatóegység, McGill Egyetem adjunktus, Biológiai Rendszerek Kutatóegysége, Nebraska-Lincoln Egyetem  

Legyen Ön is PREGA előadó, kattintson ide és kérjük, töltse ki, hogy milyen témában adna elő!  

Mivel a résztvevői helyek korlátozottan állnak rendelkezésre, ezért már most érdemes regisztrálnia!

A két konferencia helyszíne: Hotel Aquaworld Resort – 1044 Budapest, Íves út 16.
PREGA SCIENCE – 2018. február 20. – ITT regisztráljon.
PREGA Konferencia és Kiállítás – 2018. február 21. – ITT regisztráljon.
A két rendezvényen való együttes kedvezményes részvételhez ITT tud regisztrálni!

A konferencia szervezői az Agroinform.hu mezőgazdasági portál és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

Nem lehet homokra építeni…

2019. április 25. 03:47

Növelni kell a mezőgazdaságban is a hatékonyságot, ehhez pedig új technológiák szükségesek. Idetartozik a precíziós gazdálkodás, az integrált növényvédelem és az előrejelzés is.

Ötödik magyar-szerb kormányzati csúcstalálkozó - szerb kollégáival tárgyalt Nagy István agrárminiszter

2019. április 21. 09:18

A tárgyalás legfontosabb témái az állat- és növényegészségügyi hatósági együttműködés, az agrár-élelmiszergazdaságra, az agrárdigitalizációra és a precíziós gazdálkodásra, valamint a GMO-mentes mezőgazdaságra vonatkozó együttműködés voltak.

Precízebbek a cseh farmok

2019. április 29. 11:33

A cseh kutatók évtizedek óta együttműködnek a nagy mezőgazdasági gépgyártókkal és a gazdálkodókkal és számos olyan megoldást hoztak létre, mint a különféle érzékelők, talajszondák és munkaalgoritmusok, amelyek segítenek fenntartani vagy javítani a talajminőséget.

Precíziós gazdálkodás nélkül nem megy!

2020. február 11. 11:02

A termelési, a feldolgozási és az értékesítési lánc digitalizációjával egy paradicsomról is lehet majd tudni, hogy hol, hogyan termesztették, hogyan jutott el a fogyasztóhoz.