Agrárközélet

Díjaznák a legjobban működő vidéki innovációs együttműködéseket

AKI/NAK

Sikeres gazdálkodói, erdészeti és élelmiszeripari együttműködési kezdeményezéseket keresnek az uniós LIAISON projekt keretében. Szeretnék megtalálni és díjazni a legjobban működő vidéki innovációs együttműködéseket.

A mezőgazdaság, az erdőgazdálkodás és az élelmiszeripar jelentős társadalmi, gazdasági és környezeti kihívásokkal, ugyanakkor példátlan lehetőségekkel is szembesül. A vidéki innováció az egyik legégetőbb téma a falusi konyhaasztaloknál és az Európai Bizottság brüsszeli irodáiban egyaránt. Az innováció vidéken nemcsak az új termékek és szolgáltatások átvételéről, hanem a közös gondolkodásról is szól. A résztvevők együtt dolgoznak, hogy megoldást találjanak a kihívásokra. A sikeres partnerségek a vidéki innováción keresztül használják ki a felmerülő új lehetőségeket.

A LIAISON projekt szeretné megtalálni és „díjazni” a legjobban működő vidéki innovációs együttműködéseket. (A LIAISON H2020 kutatási és innovációs projekt a fenntartható mező- és erdőgazdálkodás szakterületén.) A „verseny” az egyedi, innovatív, inspiráló, úttörő kezdeményezéseket keresi. A sokoldalú, diverz hátterű együttműködések a verseny szempontjából különösen érdekesek. A versenyre jelentkező partnerségek formálisak (például egyesületek) és informálisak (például önkéntes csoportok,) egyaránt lehetnek, lehet szó akár mezőgazdasági termelők, helyi élelmiszer-feldolgozók közötti együttműködésekről vagy vidéki természetvédelmi kezdeményezésekről.

Az innovatív ötletek előmozdítása érdekében a szakértőkből álló zsűri 15 vidéki innovációs nagykövetet választ a jelentkezők közül, akik nemzetközi elismeréshez, hálózatban való részvétel lehetőségéhez, személyre szabott promóciós anyagokhoz juthatnak egy nagyszabású díjátadó ünnepség keretében 2019 őszén. A LIAISON vidéki innovációs versenyt 2019. január 24. és március 15. között tartják.

Jelentkezni magyar nyelven is lehet ide kattintva.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

Karám blog - a bemutatkozás

2018. február 12. 12:09

A legnagyobb hazai közösségi oldalon Karám-hírek néven néhányan már találkozhattak az írásaimmal, gondolataimmal, most azonban ezen a felületen induló blogom kapcsán először szeretnék bemutatkozni, Kedves Olvasók.

Hét éve bővül a magyar mezőgazdaság

2018. február 2. 11:48

Az agrár-külkereskedelem mérlege is jól alakul, miközben kivitelünk a 8 milliárd eurót is meghaladja, addig az import nem éri el a 3 milliárdot.

Mezőgazdaság: jöjjenek a fiatalok!

2019. július 24. 09:21

A több évtizede gazdálkodó mezőgazdasági termelők nagy részénél napjainkban egyre sürgetőbbé válik a generációváltás. Mindez óriási kihívás elé állítja az ágazatot, ugyanakkor lehetőséget is jelent, hiszen a fiatalokkal friss, az információs társadalom nyújtotta tudás is bekerülhet a mezőgazdasági gyakorlatba. Az OTP Agrárszakértői szerint célszerű lenne megerősíteni a fiatal gazdákat segítő eszközöket.

Katasztrófához vezethet, ha tovább csökken a biodiverzitás

2019. május 24. 07:36

A növényi vegetáció produktivitásának csökkenése mellett ami igazán rémisztő, az a beporzásért felelős rovarok számának drasztikus csökkenése. Mellettük a kártevőket pusztító madarak és az óceánok és tengerek táplálékláncának alapját képező halfajok száma is drámai csökkenést mutat.