Növényvédelem

Fontos információk a növényvédelmi gépek kötelező időszakos műszaki felülvizsgálatáról!

NÉBIH

A növényvédelmi tevékenységről szóló rendelet módosításával lehetővé vált a permetező gépek műszaki vizsgáztatása.

A cél, hogy három évben belül minden eszköz bekerüljön a nyilvántartásba és átessen egyszer a felülvizsgálaton. A felülvizsgáló állomások listája hamarosan elérhető lesz a Nébih honlapján.

Átmeneti időszak kezdődik a növényvédelmi tevékenységről szóló rendelet módosításával. A 2009/128/EK irányelvnek való megfelelés érdekében történt jogszabály módosítással kötelezővé vált a permetező gépek műszaki állapotának időszakos felülvizsgálata.

A kötelezettség eddig is szerepelt a jogszabályokban. A most megjelent rendelet a vizsgáztatás részletes feltételeit tartalmazza, így elhárult minden akadály annak végrehajtása elől. Egy olyan rendszer létrehozása a cél, mely folyamatosan és zökkenőmentesen működik, egyúttal képes önmagát hosszútávon fenntartani.

A növényvédelmi hatóság ellenőrzései során figyelembe veszi, hogy minden gép azonnali felülvizsgálata nem lehetséges. A cél az, hogy három évben belül a Magyarországon használt valamennyi árutermelésben, illetve szolgáltatásban alkalmazott permetező gép bekerüljön a nyilvántartásba és átessen egyszer a felülvizsgálaton.

Fontos, hogy azoknál a gépeknél, amelyek az elmúlt években már átestek a felülvizsgálaton – és erről érvényes tanúsítással rendelkeznek –, a hatóság továbbra is elfogadja a vizsgáló állomás tanúsítványát a vizsgálati eredményről. Azon termelők esetében pedig, akik még nem intézkedtek a gépeik felülvizsgálatáról a hatóság az ellenőrzések során figyelembe veszi, ha igazolni tudják, hogy jelentkeztek a felülvizsgálatra, de még nem kerültek sorra.

A témában további hasznos információk olvashatóak ide kattintva.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megjelent: Védekezés hazánk jelentős szántóföldi kártevői ellen

2020. szeptember 22. 10:20

Jelen kiadvány létrejöttének hátterében az Agrofórum Kiadó Kft. szerkesztőbizottságának és az ADAMA Hungary Zrt. munkatársainak azon törekvése húzódik meg, melynek fő céljai a fontosabb kártevőkkel kapcsolatos aktuális védekezési információk egységes megjelenítése és azok termelőkhöz történő eljuttatása.

A BASF felvásárolja az L-glufozinát-ammónium, szabadalommal védett technológiát

2020. szeptember 15. 09:43

A BASF felvásárolta az L-glufozinát-ammónium szabadalommal védett Glu-L™ technológiát az AgriMetis™-től. E vállalat vezető szerepet tölt be a növényvédelem biotechnológiai innovációs fejlesztésének területén, és a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója ezzel a tökéletesített technológiával még hatékonyabb terméket kínálhat ügyfeleinek a nem kívánt gyomok elleni védekezéshez.

3 millió tonna növényvédő szert használunk évente

2020. szeptember 11. 11:38

Haszonnövényeink és állataink védelme érdekében jelenleg globálisan 3 millió tonna peszticidet használunk fel évente. Magyarországon 2018-ban a legutolsó szerforgalmi jelentés alapján 26,5 tonna növényvédő szer került forgalomba, melyek 40%-a gyomirtó, 27%-a gombaölő, 16%-a talajfertőtlenítő, 8%-a rovarölő szer volt.

Súlyos eredmény: 458 olimpiai medencényi illegális növényvédő szer

2020. július 27. 13:08

A növényvédelem sikeressége számos tényezőn múlik. Az egyik, talán kevésbé ismert probléma az illegális növényvédőszer-kereskedelem és -hamisítás, mely az évek folyamán egyre jelentősebbé válik.

A szója gyomirtása

2018. december 28. 03:36

A hosszú tenyészidő miatt szükség van a preemergens kezelés után állománykezelés alkalmazására is, különösen akkor indokolt, ha a preemergens kezelések „gyengeségeit”, ki kell egészíteni.

Veszélyes kártevők: a talajlakók

2019. szeptember 4. 04:36

A polifág talajlakók ellen a leghatékonyabb megoldás a kémiai védekezés. Természetesen ebben az esetben a védekezés elsősorban a lárvák ellen irányulhat.

Miért és hogyan végezzük el a tavaszi lemosó permetezést?

2020. február 24. 06:38

Cs. Judit kérdése: Tavaszi lemosó permetezés? Miért és hogyan végezzük el? Mikor van itt az ideje?

Tovább folytatódik a kukoricamoly rajzása és már a napraforgó szárbetegségei is megjelentek

2018. június 12. 10:46

A mostani időjárási környezetben a kártevők és kórokozók egyaránt megtalálják biológiai igényüket a gyors felszaporodáshoz.