Agrárközélet

„Parlagfű kisokos”: a Nébih ingyenes kiadványa általános iskolásoknak

Nébih

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az új tanévben is az általános iskolák figyelmébe ajánlja a „Parlagfű kisokos” című információs füzetet. A megújult formátumú, játékos kiadvány a 2-4. osztályos tanulók számára nyújt hasznos tudnivalókat hazánk legelterjedtebb allergén gyomnövényéről és a vele szembeni védekezésről. A foglalkoztató füzet korlátozott számban igényelhető nyomtatott formában, valamint letölthető a Nébih honlapjáról.

A Nébih folyamatosan dolgozik a parlagfűvel kapcsolatos ismeretek minél szélesebb körű elterjesztése érdekében, és kiemelten fontosnak tekinti, hogy a felnövekvő generáció is megismerje hazánk legelterjedtebb gyomnövényét. Ennek szellemében a hivatal első ízben 2013-ban jelentetett meg egy 8-10 éves általános iskolai tanulóknak szánt foglalkoztató füzetet a parlagfűről, valamint az ellene való védekezésről.

A célzott korosztály igényeinek megfelelően összeállított, játékos feladattípusokra épülő kiadvány 2019-ben változatlan információtartalommal, azonban megújult formában tér vissza. A „Parlagfű kisokos” egy rövid történetet feldolgozva mutatja be a növény fejlődését, elterjedését, az általa okozott pollenallergia tüneteit, továbbá arra is rámutat, ki, mit tehet a gyom további szaporodásának és virágzásának megakadályozása érdekében.

A környezettudatosságra való nevelést az iskolák több tantárgy oktatása során érintik. A Nébih megújult kiadványa ehhez a szemléletformáló tevékenységhez kíván segítséget nyújtani. A „Parlagfű kisokos” korábbi években tapasztalt nagy sikerére való tekintettel az általános iskoláknak ismét lehetőségük nyílik az ingyenes, nyomtatott formátumú szórakoztató-foglalkoztató füzet igénylésére.

A kiadvány iránti igényeket 2019. szeptember 1-jétől várják a novenyvedelem@nebih.gov.hu e-mail címre, iskolánként maximum 100 darabig terjedően.

Átvételükre előre egyeztetett időpontban kerül sor a Nébih 1118 Budapest, Budaörsi út 141-145. címen található telephelyén.

A „Parlagfű kisokos” letölthető a Nébih honlapjáról is.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

Ne hozzunk be növényi károsítókat az országba!

2019. május 13. 07:49

Fontos tudni, hogy még az egészségesnek tűnő növények is rejthetnek magukban kockázatot, ugyanis a károsítók nem minden esetben láthatóak szabad szemmel, olykor pedig tünetmentesen is jelen lehetnek.

Élelmiszerfogyasztási felmérést végez a Nébih

2019. július 29. 14:10

A kutatás célja, hogy képet kapjunk arról, a magyar emberek jellemzően milyen és mennyi élelmiszert fogyasztanak.

Véget ért a tavaszi élelmiszermustra

2019. április 30. 11:46

A hatósági szakemberek összesen 3.484 létesítményt vontak ellenőrzés alá, melynek során majdnem azonos számban tártak fel kisebb, illetve nagyobb mulasztásokat, 16 esetben a pedig a tevékenység korlátozására is szükség volt.

Ne hozzunk be növényi károsítót az országba!

2018. október 9. 12:50

Az ellenőrzés során a vámhatóság együttműködésével 236 csomagot vizsgált át a Nébih, amiből 34 csomag tartalmazott növényt vagy növényi terméket, főként India, Izrael, Japán, Kína, Korea, Mongólia, Törökország és Nigéria területéről.