Gazdainfó

Gazdainfó: pár nap van már csak az őstermelői igazolvány érvényesítésére!

Agrofórum Online

Az őstermelők március 20-ig kérelmezhetik a 2020. adóévre szóló betétlapjukat, hogy az igazolványuk érvényessége január 1. napjára visszamenőleges legyen, ezáltal biztosíthatják őstermelői jogviszonyuk folyamatosságát. Nem érvényes igazolvánnyal a gazdálkodók nem minősülnek őstermelőnek, így őstermelőként értékesítési tevékenységet sem folytathatnak.

További fontos információk:

  • A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal március 2-án feloldotta a magas patogenitású madárinfluenza miatt elrendelt korlátozásokat Komárom-Esztergom és Hajdú Bihar megyében, azonban továbbra is fennáll a baromfik kötelező zártan tartása az ország teljes területén!
  • Támogatás kérhető az amerikai szőlőkabóca elleni védekezéshez. A korábbi évekhez hasonlóan, idén is vissza nem térítendő támogatást kaphatnak a gazdák a szőlőültetvények megvédéséhez. A támogatás iránti kérelmet március 31-ig lehet benyújtani a Magyar Államkincstárhoz.
  • A következő három évben összesen mintegy 4,8 milliárd forint támogatást biztosít az agrártárca uniós források felhasználásával a magyar borok népszerűsítésére. Az erről szóló rendeletek szerint az Európai Unió területén megvalósuló borpromóció támogatására március 12-től április 30-ig, míg az Európai Unión kívül megvalósuló értékesítést ösztönző tevékenységekre 2020. április 1-től május 15-ig van lehetőség benyújtani a pályázatokat. A pályázati információk ITT érhetőek el.
  • Meghosszabbították a REL-pályázatok beadási határidejét. A VP3-16.4.1-17 kódszámú pályázat benyújtási határideje március 31-re módosult.
  • Erdőgazdálkodók, erdészeti szaporítóanyag termelők figyelem! 2020. február 14-én a Széchenyi 2020 honlapon megjelent tájékoztatás szerint módosult a VP4-15.2.1.2-17 kódszámú „Erdészeti genetikai erdőforrások fejlesztése” elnevezésű felhívás. A támogatási kérelem benyújtására nyitva álló utolsó határidő 2021. december 31-re változott. Értékelési határnapokként az alábbi dátumokat határozták meg: 2020. március 2., 2020. június 30., 2020 december 31., 2021. június 30. és 2021. december 31. A támogatásra rendelkezésre álló keretösszeget a korábbi 2,24 milliárd Ft-ról 1,10 milliárd Ft – ra csökkentették. A módosított pályázati dokumentáció ITT elérhető.
  • A 2020. évi anyajuhtartás termeléshez kötött átmeneti nemzeti és uniós közvetlen támogatására irányuló támogatási kérelmet 2020. február 1. és március 20. között van lehetőségük beadni. Mind az átmeneti nemzeti anyajuhtartás-támogatás, mind pedig a termeléshez kötött közvetlen anyajuhtartás-támogatás esetében minden olyan, a juhfajhoz tartozó nőivarú állat jogosult támogatásra, amely a birtokon tartási időszak utolsó napján legalább az egy éves kort elérte. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara falugazdász-hálózatán keresztül segíti a gazdálkodókat a kérelmek benyújtásában.
  • A korábbi évekhez hasonlóan, az érintettek idén is március 20. napjáig készíthetik el és nyújthatják be elektronikus úton a BIONYOM adatszolgáltatást. A BIONYOM nyilvántartás elektronikus bevallási felülete a Nébih honlapjának Ügyfélprofil menüpontjában érhető el.
  • De minimis támogatás kérhető a méhészeti járművekre. A támogatási kérelmet 2020. február 15. és 2020. április 15. közötti időszakban kell benyújtani.
  • A baromfi ágazatban igénybe vehető állatjóléti támogatások esetén a kifizetési kérelem benyújtására a IV. tárgynegyedévre vonatkozóan: 04. 30-ig van lehetőségük.
  • A nitrátjelentés idén is március végéig adható be.
  • A Mezőgazdasági Kárenyhítési Rendszerben a téli fagykár bejelentésére 2020. 04. 15.-ig van lehetőség.
Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Gazdainfó: elkezdődött az átmeneti támogatások kifizetése

2020. szeptember 23. 12:08

Az Európai Unió bizottsági közleménye alapján az Agrárminisztérium a koronavírus járvány miatt nehéz helyzetbe került agárvállalkozások és élelmiszer-feldolgozást végző vállalkozások részére átmeneti támogatás igénybevételét tette lehetővé több ágazat részére a Gazdaságvédelmi Akcióterv részeként kidolgozott Nemzeti Élelmiszergazdasági Válságkezelő Programból.

Gazdainfó: Ideje befizetni a kárenyhítési hozzájárulást!

2020. szeptember 9. 16:03

A kárenyhítési hozzájárulás megfizetésének határideje 2020. szeptember 15. A megfizetés kötelező, mulasztás esetén adók módjára behajtandó köztartozásnak minősül.

Gazdainfó: újranyílt támogatások és pályázatok hete

2020. szeptember 2. 09:31

A VP ciklus végén várható volt, hogy egyes beragadt források miatt újra nyitnak majd pályázatokat, így a hét fő híre a vasárnap kiírt Állattartó telepek fejlesztése és a Kertészeti üzemek korszerűsítése pályázat. A COVID miatt támogatási programokat is hosszabbítottak, íme a fő tudnivalók, linkekkel együtt a Gazdainfóban.

Gazdainfó: egyeztetésen több pályázat

2020. július 29. 06:39

Jó hír azoknak, akik régóta várnak már külső forrásra fejlesztési elképzeléseik megvalósításához, hogy társadalmi egyeztetésre megnyitottak több VP pályázat tervezetet. Ezekhez augusztus 1-ig várják a véleményeket a kialakított partnerségi fórumokon.

Maradhat a SAPS rendszer 2020 után

2018. március 20. 10:40

Jók a kilátások arra, hogy 2020 után is pénzügyileg erős marad a Közös Agrárpolitika (KAP).

Soha ne legyen rosszabb évünk! - A magyar mezőgazdaság 2018. évi teljesítményének elemzése

2019. március 29. 13:46

Előzetes adatok alapján a mezőgazdaság teljes bruttó kibocsátásának volumene a 2017. évi 4 százalékos csökkenés után 2018-ban 3 százalékkal emelkedett. Ezen belül a növényi termékek kibocsátásának volumene 2, az állatok és állati termékeké pedig 6 százalékkal bővült.

Elkezdődött a webGN benyújtási időszaka

2020. január 7. 04:37

A webGN benyújtására az arra kötelezetteknek 2020. január 1-31. közötti időszakban van lehetőségük.

Korábban és többet kapnak a méhészek

2020. január 8. 06:38

Az Agrárminisztérium jelentős mértékben megemelte a méhészek támogatását. Méhcsaládonként ötszázról ezer forintra nő a méhállomány egészségügyi kondíciójának megőrzéséhez igénybe vehető támogatás.