Agrárközélet

Növekednek az amerikai cukorkészletek

Agrofórum Online

Az Egyesült Államok cukorkészletének felhasználási aránya mind a régi, mind az új termelési évben emelkedett a magasabb behozatal és termelés miatt, míg a várható fogyasztás mennyisége változatlan maradt, az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának (USDA) adatai szerint.

Havi kereslet-kínálat jelentésben az USDA közölte, hogy a szeptemberben véget érő 2019-20-as termelési évben, a készletek felhasználási aránya 14,5 százalékra emelkedik várhatóan a júniusi 13,4 százalékról. Ez az arány az új terméssel is emelkedett, 12,5 százalékról 13,5 százalékra.

A készlet/felhasználás arányszám, angolul stocks to use ratio fontos mutató az árupiacon. A gazdasági évi zárókészlet gazdasági évi felhasználáshoz viszonyított százalékos aránya, amely felszorozva az év napjainak számával, megmutatja, hogy változatlan felhasználás mellett a tartalékok hány napra lennének elegendőek a következő gazdasági évben.

Amikor ez az arány növekszik, az import igényeknek csökkenniük kell, így a magasabb behozatali kvóták további növekedésének esélye is mérséklődik.

Az USDA kissé növelte az októberben ültetett új termés amerikai cukortermelésére vonatkozó becslését 9,09 millió úgynevezett rövid tonnára, azaz 8,24 millió tonnára, szemben a tavalyi 9 millió rövid tonnával, amely 8,16 millió hagyományos, Európában használatos tonnának felel meg. Az Egyesült Államokban használatos mértékegység a rövid tonna, amely 2000 fontnak, azaz 907,18 kilogrammnak felel meg. Emelte a korábbi termény végkészleteinek adatait is az USDA, így az új termény teljes ellátása 13,92 millió rövid tonnára, azaz 12,63 millió tonnára növekedett a múlt hónap 13,73 millió rövid tonnájáról, ami 12,46 millió Európában használatos tonnát jelent.

Az amerikai agárminisztériuma megőrizte az Egyesült Államok teljes cukorfogyasztására vonatkozó előrejelzéseket mind a korábbi, mind az új termésre vonatkozóan, annak ellenére, hogy néhány elemző szerint a fogyasztás csökkenni fog az éttermek visszafogottabb tevékenysége és tartós zárva tartásai miatt.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

Hiány várható a világ cukormérlegében 2019-2020-ban

2019. május 19. 14:39

Az FO Licht legújabb jelentése szerint a 2019-2020-as cukorszezonban egy kisebb globális hiány várható. A világpiac nem igényel több cukrot Brazíliától 2019-ben és az elkövetkezendő időben egyelőre nem tűnik úgy, mintha az árak elmozdulnának a jelenlegi szintről

Átfogó sócsökkentő programot indított a SPAR

2019. június 11. 13:03

A SPAR vizsgálja, hogy a húskészítményeken felül, az egyéb saját márkás termékkategóriáinál hol tudná a felhasznált só mennyiségét csökkenteni.

Az aszály miatt drágulhat a cukor

2018. szeptember 29. 09:30

A legnagyobb európai termelőket – Franciaország, Németország, Lengyelország és Nagy-Britannia – sújtó aszályos időjárás miatt jelentősen csökkenhet a cukorgyártás volumene.

Mérséklődtek júliusban a világpiaci élelmiszerárak

2019. augusztus 1. 16:33

Júliusban drágultak a húsfélék és a növényi olajok, míg a tejtermékek, a gabonafélék és a cukor ára csökkent.