Agrárközélet

773 millió forintból indulhatnak agrárfejlesztések a Szent István Egyetem közreműködésével

SZIE

A Szent István Egyetem és a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ több pályázata is támogató szakmai véleményt kapott a piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projekteket támogató pályázaton, a várhatóan elnyerhető összeg mintegy 773 millió forint.

A Szent István Egyetem (SZIE) és jogelődei első körben sikerrel pályáztak a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) által a piacvezérelt kutatási, fejlesztési és innovációs projektek támogatására kiírt felhívásra. A felhívás célja a vállalkozások versenyképességének javítása piacorientált kutatás-fejlesztési és innovációs projektjeik támogatásával. A pályázatokat fő kedvezményezettként vállalkozások nyújthatták be, de konzorciumi tagként felsőoktatási intézményt is bevonhattak a projektbe.

A Szent István Egyetem és a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ az alábbi pályázatokban kapott támogató szakmai véleményt, összesen mintegy 773 millió forint értékben (6,3 milliárd forint összköltségű konzorciumi projektek részeként):

– Innovatív tenyésztéstechnológiát szolgáló korszerű biotechnikai, biotechnológiai és takarmányozási megoldások fejlesztése a tej- és hústermelés hatékonyságának javítása érdekében – A pályázatot a Mezőfalvai Mezőgazdasági Termelő és Szolgáltató Zrt. nyújtotta be, a megvalósításban kiemelten érintett a SZIE Kaposvári Campusa 180 millió forint részesedéssel.

– Növelt hatékonyágú FHPP, nagy hidrosztatikus nyomáskezelési technológia kifejlesztése, prémium nyerstermékek tartósításához, ízértékének, vitamin- és flavonoid-tartalmának megőrzéséhez – A pályázatot a HELIT Kereskedelmi Kft. nyújtotta be, a megvalósításban érintett a SZIE Gödöllői Campusa 180 millió forint részesedéssel.

– LPWAN kommunikációs technológiára épülő szarvasmarha bendőszonda kifejlesztése – A pályázatot az ALBACOMP RI Rendszerintegrációs Kft. nyújtotta be, a megvalósításban érintett a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ 145 millió forint részesedéssel.

– Speciális fogyasztói igények alapján tervezett, komplettált gabonaital-készítmények kutatás-fejlesztése egyedi enzimkémiai és mikrobiológiai fermentációs eszközrendszerrel – A tartaléklistás pályázatot az AGRI-CORN Kft. nyújtotta be, a megvalósításban érintett a SZIE Budai és Gödöllői Campusa 231 millió forint támogatással.

– Lokális genetikai erőforrások felhasználása a globális kihívásokra – A tartaléklistás pályázatot a Törökszentmiklósi Mezőgazdasági Zrt. nyújtotta be, a megvalósításban érintett a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ 68 millió forint támogatással.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

Nagy István: Óriási a szerepe a magyar méhészetnek

2018. december 2. 12:08

Nagy István a Szent István Egyetemen tartott rendezvényen elmondta, nem elég jó minőséget előállítani, azt el is kell adni, lehetőleg belföldön.

Megszületett a régió legnagyobb agráregyeteme

2020. július 31. 06:34

Új felsőoktatási intézmény jön létre Szent István Egyetem néven 2020. augusztus 1-jén. Az új egyetem a legjobb európai példák alapján építkezik és ennek megfelelően a kontinens és a világ élvonalába törekszik – hangzott el az intézmény alapítása alkalmából szervezett eseményen. Az új Szent István Egyetem egyik célja, hogy a több tudományterületet felölelő intézmény mezőgazdasági képzése a hazai és nemzetközi agrár-felsőoktatás megújításának zászlóshajója legyen.

Mérföldkő a hazai agrár-felsőoktatásban

2020. augusztus 3. 09:32

Az átalakítás során hatékony intézményrendszert, modern és nemzetközi szinten is versenyképes, erős gyakorlati lábbal rendelkező képzési programot hoznak létre, amelyben az oktatók hivatásuknak tudnak élni és megbecsülésnek örvendhetnek.

Szent István Egyetem: ugrásszerű előrelépés a QS 2020 rangsorán

2020. március 6. 05:36

Rendkívül örömteli, hogy a Szent István Egyetem 2019-hez képest minimum ötven helyet javított a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb képzésterületi rangsorán.