A Szent István Egyetem és a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ több pályázata is támogató szakmai véleményt kapott a piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projekteket támogató pályázaton, a várhatóan elnyerhető összeg mintegy 773 millió forint.
A Szent István Egyetem (SZIE) és jogelődei első körben sikerrel pályáztak a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) által a piacvezérelt kutatási, fejlesztési és innovációs projektek támogatására kiírt felhívásra. A felhívás célja a vállalkozások versenyképességének javítása piacorientált kutatás-fejlesztési és innovációs projektjeik támogatásával. A pályázatokat fő kedvezményezettként vállalkozások nyújthatták be, de konzorciumi tagként felsőoktatási intézményt is bevonhattak a projektbe.
A Szent István Egyetem és a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ az alábbi pályázatokban kapott támogató szakmai véleményt, összesen mintegy 773 millió forint értékben (6,3 milliárd forint összköltségű konzorciumi projektek részeként):
– Innovatív tenyésztéstechnológiát szolgáló korszerű biotechnikai, biotechnológiai és takarmányozási megoldások fejlesztése a tej- és hústermelés hatékonyságának javítása érdekében – A pályázatot a Mezőfalvai Mezőgazdasági Termelő és Szolgáltató Zrt. nyújtotta be, a megvalósításban kiemelten érintett a SZIE Kaposvári Campusa 180 millió forint részesedéssel.
– Növelt hatékonyágú FHPP, nagy hidrosztatikus nyomáskezelési technológia kifejlesztése, prémium nyerstermékek tartósításához, ízértékének, vitamin- és flavonoid-tartalmának megőrzéséhez – A pályázatot a HELIT Kereskedelmi Kft. nyújtotta be, a megvalósításban érintett a SZIE Gödöllői Campusa 180 millió forint részesedéssel.
– LPWAN kommunikációs technológiára épülő szarvasmarha bendőszonda kifejlesztése – A pályázatot az ALBACOMP RI Rendszerintegrációs Kft. nyújtotta be, a megvalósításban érintett a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ 145 millió forint részesedéssel.
– Speciális fogyasztói igények alapján tervezett, komplettált gabonaital-készítmények kutatás-fejlesztése egyedi enzimkémiai és mikrobiológiai fermentációs eszközrendszerrel – A tartaléklistás pályázatot az AGRI-CORN Kft. nyújtotta be, a megvalósításban érintett a SZIE Budai és Gödöllői Campusa 231 millió forint támogatással.
– Lokális genetikai erőforrások felhasználása a globális kihívásokra – A tartaléklistás pályázatot a Törökszentmiklósi Mezőgazdasági Zrt. nyújtotta be, a megvalósításban érintett a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ 68 millió forint támogatással.