Agrárközélet

A Corteva Agriscience bejelentette a Vetőmagcsávázás Technológiai Központ megnyitásának tervét

Agrofórum Online

A franciaországi létesítmény teljes körű megoldás-csomagot kínál majd az európai mezőgazdasági termelők számára.

A Corteva jövő évi tervei között szerepel új Vetőmagcsávázási Technológiai Központjának átadása egy délnyugat-franciaországi településen, amely az európai gazdálkodóknak nyújt segítséget abban, hogy a legjobb növekedési feltételeket tudják biztosítani a növények számára a kezdetektől egészen a sikeres betakarításig.

Az Aussonne-i központ Európában az első, és világszerte a harmadik ilyen létesítmény lesz. A központ várhatóan 2020 vége előtt áll üzembe, és fő tevékenysége a kiterjedt tudományos beruházásokkal támogatott termékfejlesztés lesz, amely új megoldásokkal segíti a mezőgazdasági termelőket, hogy meg tudjanak felelni a folyamatosan változó mezőgazdasági ágazat kihívásainak.

A Corteva emellett vetőmagcsávázási technológiákhoz (SAT=Seed Applied Technology) kötődő megoldások sorozatát is kínálja, ide tartozik a vetőmag közvetlen kezelése olyan szerekkel, mint a Lumiposa és a Lumivia rovarölő csávázószerek, valamint a Lumisena napraforgó gombaölő csávázószer és a Lumiflex kukorica gombaölő csávázó szer.

A finn mezőgazdasági technológiai társaság, a Pro Farm Technologies Ltd és a Corteva Agriscience közötti partnerség bejelentését követően a Pro Farm szabadalmaztatott technológiai platformján alapuló biológiai termékek is a kínálat részét képezik majd. Ezek az eszközök segítik az európai termelőket az abiotikus és biotikus stressz elleni küzdelemben, és növelik a tápanyagok biohasznosulását, miközben fenntartható módon javítják az általános növényegészséget.

A vetőmagkezelés újításai elősegítik az adagolás pontosságát, a jobb szántóföldi hatékonyságot és a termelékenység növekedését a gazdálkodók számára.

„Mivel a vetőmagcsávázási technológiák a vetőmag közvetlen kezelésével, nem pedig a szántóföldön történő alkalmazásával járnak, ezzel hozzájárulhatnak a mezőgazdaság környezeti lábnyomának csökkentéséhez” – mondta Andre Negreiros, a Corteva Agriscience Európa Vetőmagcsávázási Technológiai Központjának vezetője.

„A Corteva Agriscience elkötelezett az innováció iránt. Ezért fektetünk ebbe a projektbe közel 5 millió eurót, amely egyike a vetőmag-kínálatunk megerősítésére irányuló törekvéseinknek. Olyan vállalat vagyunk, amely a termelőkre és a fogyasztókra fekteti a hangsúlyt, és ez a központ segíti majd a gazdálkodókat a termelékenység növelésében, miközben megfelel a fenntarthatóbb mezőgazdaság iránti fogyasztói igényeknek is.”

A hírt az Euroseeds október 13-15-e között Stockholmban tartandó éves kongresszusa előtt hozták nyilvánosságra. A Corteva több száz résztvevővel együtt csatlakozik az évente szervezett rendezvényhez, ahol a megvitatandó témák között szerepel az EU vetőmag-szabályozása, az ökológiai gazdálkodás és a növényegészségügyi szabályozás.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

A Corteva Agriscience kutatóközpontot nyit Szegeden

2020. szeptember 4. 12:46

A Corteva Agriscience, a tisztán mezőgazdasági profilú nemzetközi vállalat bejelentette, hogy hazai növénynemesítési és növényvédelmi kutatási képességeit - azok további fejlesztése mellett - szegedi kutatóközpontjában egyesítette, amely egy többféle növénykultúra tesztelésére és kutatására is alkalmas kutatóközpontként működik tovább. A központ így koordinációs feladatkört is ellát, biztosítva a Corteva Agriscience K + F munkacsoportjainak, hogy egymással együttműködve úttörő és egyben fenntartható mezőgazdasági megoldásokat fejlesszenek Európa és a világ termelői számára.

Fenntarthatóbb élelmiszertermelés - a közös nevező

2019. szeptember 7. 11:18

A friss kutatás rávilágít, hogy a fenntarthatóság kérdése elsődleges fontosságú az európai fogyasztók és mezőgazdasági termelők számára egyaránt.

LumiGEN™ technológia: erősebb növényállomány, bőséges termés

2019. augusztus 22. 03:01

Az olajrepce, a kukorica és a napraforgó állományokra elérhető LumiGEN technológiák csökkentik a termesztési kockázatokat, és elősegítik a növények kezdetektől való erőteljes fejlődését.

Befektetés az innovációba: új létesítmény a természetes eredetű növényvédelem számára

2019. szeptember 20. 05:47

Az új 4000 négyzetméteres létesítményben, amely a Corteva Agriscience négy franciaországi gyártóüzemének egyike, 2019 októberében kezdődik a termelés, amely a következő négy év során várhatóan 50 új munkahelyet hoz létre.