Agrárközélet

AgroFIELD 4.0

Agrofórum Online

Konferencia, ahol találkozik a múlt, a jelen és a jövő, ahol egymásra talál a digitalizáció és az agronómia. Tájékozódhatsz a mezőgazdaság jövőbeni trendjeiről, azok agronómiai szükségleteiről, jelenlegi bizonytalanságairól és eredményeiről. Módszerek, megoldások, fejlesztések-kísérletek eredményei, gyakorlati tapasztalatok, nem csak "agrárcelebektől". Minden ami most a jövőt jelenti, de kritikusan és reálisan. Helyspecifikus gazdálkodás, talajművelés, tápanyagutánpótlás, agronómia, a gyakorlat és a kutatás metszéspontjában. Találkozzunk 2018. február 6-án, a budaörsi Holiday Inn-ben. A rendezvényen gazdálkodók, egyetemi oktatók hazai és külföldi cégek vezető szakemberei osztják meg tapasztalataikat. Beszámolunk az AgroFIELD program eredményeiről és tapasztalatairól.

Program:

9:00 – 10:00 Regisztráció

Köszöntők :
Lajos Mihály (Agrofil-SZMI Kft. ügyvezetője, talajtani és növényvédelmi szakmérnök)
Papp Gergely (Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szakmai főigazgató helyettes) (felkérésalatt)
Dr. Gyuricza Csaba (Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ főigazgatója) (felkérés alatt)
Mátra Zoltán (Címzetes egyetemi docens, az Agrotrend csoport tulajdonosa)

Nyitóelőadások:

10:30–11:00
„Mit tartogat a digitális jövő? Van-e lehetőség felkészülni?”
Éry Gábor, Ericsson Magyarország vezérigazgatója

Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki Karán végzett, majd ugyanott szerzett MBA diplomát. 1991 óta dolgozik az Ericssonnál, ahol mérnöki, projektmenedzsment és értékesítési területen is dolgozott itthon és Svédországban egyaránt. Emellett dolgozott a Közel-Keleten, az észak-afrikai országokban és Oroszországban is. 2013 júliusától az Ericsson Magyarország vezérigazgatója, ahol 2000 fős csapatot irányít, amelyből 1500 fő fejlesztő mérnökként dolgozik. 2017 novemberétől emellett a Közép-Európai régiót is vezeti.

11:00–11:30
„Szintetikus vagy etikus élelmiszerek? Mit hoz a jövő a termelők és a fogyasztók számára? ”
Kiss Ulrich SJ

Gazdasági tanulmányait a belgiumi Leuvenben, majd a franciaországi fontainebleau- beli INSEAD-ban végezte, filozófiát és teológiát Kanadában, Belgiumban és Olaszországban tanult. Marketing- és eladási igazgatóként dolgozott a L’Oréál-nál, majd Cartier-nél, később pedig a Robbe & Berking cégnél.

11:30–11:50
„Talajszkennelés talajtani alapjai”
Dr. Schmidt Rezső, egyetemi tanár

Az Agrártudományi Egyetem Keszthely Mezőgazdaságtudományi Karán végzett Magyaróváron, mint okleveles agrármérnök, talajerőgazdálkodási szakmérnök és egyetemi doktor. Jelenleg Mosonmagyaróváron a Széchenyi István Egyetem, Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kar, Szaktanácsadó és Továbbképző Intézetben egyetemi tanár.

11:50–12:10 Szünet

12:10–12:30
„ III. generációs talajszkennerek működési alapjai. Adatok feldolgozása, értelmezése”
Michael Pregesbauer (fejlesztési manager – Geoprospektors GmbH)

A Bécsi Műszaki Egyetemen távérzékelést és geofizikát tanult. A kutatásban és a közszférában eltöltött szakértői tevékenységét követően öt évig foglalkozott repülőkön alkalmazott távérzékelési rendszerekkel az Airborne Technologies osztrák távérzékelési cégnél. Ezzel egy időben foglalkozott a távérzékelési módszerek precíziós gazdálkodásban való alkalmazhatóságának kérdéseivel. Eközben vezető kutatóként geofizikai vizsgálatokat is végzett. 2013-ban kezdte el a Topsoil Mapper talajszkenner fejlesztését, majd 2014-ben, mint társtulajdonos alapította meg a Geoprospectors GmbH vállalatot.

12:30–12:50
„Változó mélységű talajművelés gyakorlata Európában”
David Whattoff (fejlesztési manager – SOYL)

A Lincolnshire College Agriculture & Horticulture hallgatójaként agrármérnökként végzett, majd a Cranfield University-n szerzett mesterfokozatot, ahol talajtömörödöttségi térképek készítésével foglalkozott szenzoros adatgyűjtésre és feldolgozásra alapozva. 1991-től a Joseph Whattoff & Sons mezőgazdasági vállalat vezetője, majd 2010-től a SOYL Precision Farming precíziós adatgyűjtéssel, döntéstámogatási rendszer- és termékfejlesztéssel foglalkozó cég fejlesztési vezetője. 2013-ban szabadalmaztatta az AutoDepth rendszert, amellyel változó mélységű talajművelés végezhető.

12:50–13:10
„ A precíziós gazdálkodás gyakorlata, buktatói és előnyei I.”
Dr. Kukorelli Gábor, tangazdaság-vezető

Mosonmagyaróváron a Széchenyi István Egyetem, Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi doktorált. Szakterülete a precíziós gazdálkodás, melyet családi gazdaság tagjaként magas szinten művel, jelenleg az Óvári Kar tangazdaságát vezeti, melyben gyakorolja és oktatja ezt a tudományterületet.

13:10 – 14:00 Ebéd

14:00–14:20
„ A precíziós gazdálkodás kísérleti eredményei Dalmandon ”
Majkut Árpád, Bonafarm precíziós gazdálkodási projektvezető

2013-ban környezetgazdálkodási agrármérnökként (Msc.) végzett a gödöllői Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Karán. Mezőgazdasági tanulmányait a hollandiai Saxion University of Applied Sciences, School of Environmental Building and Planning intézetében egészítette ki további tervezési és térinformatikai tapasztalatokkal. Tanulmányai végeztével a Bonafarm Csoport 2 éves mezőgazdasági vezetőképző programjában vett rész. A program végeztével, mint precíziós gazdálkodási projektvezető felel a Dalmand Zrt. növénytermesztési kutatás-fejlesztési tevékenységéért.

14:20–14:40
„ A precíziós gazdálkodás gyakorlata, buktatói és előnyei II”
Dr. Csiba Mátyás, családi gazdálkodó

Mosonmagyaróváron a Széchenyi István Egyetem, Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kar, Szaktanácsadó és Továbbképző Intézetben doktorált precíziós gazdálkodásból. Jelenleg családi gazdálkodásában (Vydrany, Szlovákia) felhasználói és kutatói szinten folytatja a precíziós gazdálkodást.

14:40–15:00
„ AgroFIELD precíziós gazdálkodási kísérletek I.”- ”
Boda Zoltán, tápanyag-gazdálkodási igazgató

2005-ben végzett a Nyugat Magyarországi Egyetem Mezőgazdasági- és Élelmiszertudományi Karán általános agrármérnökként, 2005 óta az Agrofil-SZMI Kft.-nél dolgozik. Három évig talajminta vételezéssel foglalkozott, 2008-tól a tápanyag gazdálkodási ágazatot irányítja. 2011 óta a tápanyag utánpótlási kísérletek vezetője

15:00–15:20
„ AgroFIELD precíziós gazdálkodási kísérletek II.”- ”
Katona András, AgroFIELD program vezető

2010-ben környezetgazdálkodási agrármérnökként BSc, majd 2013-ban agrármérnökként MSc fokozatot szerzett a gödöllői Szent István Egyetemen. Két év termelésben eltöltött idő után öt évig kijuttatástechnikai kérdésekkel foglalkozott. Második éve a precíziós gazdálkodás témakörében talajszkenneléssel és a változó mélységű talajművelés gyakorlati oldalával foglalkozik, több, mint egy éve az Agrofil Kft. munkatársaként.

15:20–15:30 Szünet

15:30-
Pódium beszélgetés:
Lajos Mihály, dr. Csiba Mátyás, dr. Kukorelli Gábor, Majkut Árpád, dr. Schmidt Rezső, Kiss Ulrich SJ

Bővebb információ és regisztráció ide kattintva érhető el.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

Felértékelődik a drónok szerepe a gazdaságokban

2020. március 28. 09:47

A felvételek elkészítése után hatékony szoftverek sora áll rendelkezésre, hogy pontosan be lehessen azonosítani a kártevőket és kórokozókat. Így azonnali, célzott lépéseket tehetünk a kezelés érdekében.

Precízebbek a cseh farmok

2019. április 29. 11:33

A cseh kutatók évtizedek óta együttműködnek a nagy mezőgazdasági gépgyártókkal és a gazdálkodókkal és számos olyan megoldást hoztak létre, mint a különféle érzékelők, talajszondák és munkaalgoritmusok, amelyek segítenek fenntartani vagy javítani a talajminőséget.

Precíziós eszközeink tudásának precíz kihasználása

2018. május 1. 18:20

A tavaszi munkák idején szeretnék egy-két olyan apróságot, beállítást ismertetni a „mindent tudó” eszközeinken, amely a munkánkat segítheti, és növeli a munkavégzés precizitását.

Innovatív mezőgazdaság - Dr. habil Milics Gábor

2019. július 5. 16:47

Az agráriumban dolgozó személy felfogása kell, hogy elmozduljon a precíziós/helyspecifikus irányba.