Agrárközélet

Érdekes magyar innováció: eljárás a génmódosított állatok ellenanyag-termelésének fokozására

Szuperfarm

Az ELTE és a Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóközpont cége olyan eljárást dolgozott ki, amellyel növelni lehet az ellenanyag-termelés hatékonyságát genetikailag módosított állatokban.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) és a Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóközpont startup cége, az ImmunoGenes génmódosított állatok ellenanyag-termelésével foglalkozó projektje is bekerült a száz legérdekesebb magyar innováció közzé – mondta a kutatócsoport vezetője az M1 aktuális csatornán kedden.

Kacskovics Imre elmondta: a 2007-ben kifejlesztet eljárással jelentősen lehet növelni az ellenanyag-termelés hatékonyságát genetikailag módosított állatokban.

Egy génmódosított állat hagyományos társaihoz képest gyorsabban és többfajta antitestet termel, amelyeket átalakítás után emberi terápiára, tumor vagy krónikus gyulladások kezelésére is lehet használni – hangsúlyozta a kutató. Hozzátette: a felfedezés véletlenül történt és mára világszabadalom lett.

A közelmúltban kiadták A 100 legérdekesebb magyar innováció című könyvet, ami szeptemberben, a Teret adunk az innovációnak címmel indított magyar innovációs program részeként jelent meg.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

Talajminőség-kutató kiválósági központot hoz létre az ELTE TTK és az MTA ATK

2017. január 31. 09:01

Az Európában egyedülálló talajbiomerőforráskutató-műhely környezetkímélő, a mainál hatékonyabb, fenntartható növénytermesztési eljárásokat dolgoz ki