Agrárközélet

A „Gödöllői program” hozzájárul a versenyképesség növeléséhez

Világgazdaság

Az Agrárkutatási és Innovációs Központ országosan tizenkét kutatóintézetet és négy gazdasági társaságot integrál, amelyek lefedik az agrárium minden területét - írja a Világgazdaság.

Fel kell készíteni a magyar agráriumot, hogy nyitott és kész legyen az új információk befogadására, valamint meg kell újítani az agrárszakképzést és -felsőoktatást – jelentette ki Nagy István agrárminiszter Gödöllőn, a minisztérium Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központtal (NAIK) közös rendezvényén. A tárcavezető szerint tudás nélkül nem lehet sikeres a megújuló agrárium sem. Márpedig nagy a kihívás: a becslések szerint 2050-re kilencmilliárd ember fog élni a Földön, ezért 70 százalékkal több élelmiszerre lesz szükség.

Ki kell használni azt a szellemi potenciált, mely a magyar agrárkutató intézetekben van, ami együttműködésekkel lehetséges. Erre a NAIK nyújt kiváló példát: a különféle területekkel foglalkozó intézetek jól dolgoznak együtt, pluszenergiákat szabadítva fel.

A NAIK országosan tizenkét kutatóintézetet és négy gazdasági társaságot integrál, amelyek lefedik az agrárium minden területét – mondta Gyuricza Csaba, a központ főigazgatója. Legfontosabb kutatási területeik a precíziós gazdálkodás, a klímaváltozáshoz való alkalmazkodás és a kedvezőtlen adottságú területek hasznosításának lehetőségei. Ismét létrehozzák az öntözési kutatóintézetet.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

Digitális fejlesztés a jövő kulcsa

2020. augusztus 27. 08:17

A precíziós gazdálkodás nem csak a növénytermesztésben van jelen, a kertészeti-, szőlészeti-, gyümölcs- és állattenyésztési ágazatokban is megjelennek adatalapú fejlesztések.

Küszöbön a robotok hatalomátvétele a növénytermesztésben

2019. július 31. 04:36

Ausztráliában és Kanadában több start-up vállalkozás is mezőgazdasági robotok készítésére szakosodott és munkájuk olyannyira sikeres, hogy néhány farmer már használja is az általuk gyártott gépeket.

Megkerülhetetlen lesz a precíziós gazdálkodás

2018. február 20. 16:03

A digitalizáció átalakítja a munkaerő-keresletet, elsősorban magasan képzett, a termelésben közvetlenül résztvevő munkaerő iránt növeli az igényt.

LAFORGE DynaTrac univerzális munkagép kapcsoló berendezés

2019. június 11. 12:47

A DynaTrac interfész a traktor hátsó függesztőművén helyezkedik el, és GPS vagy kamera által szabályozva mozog keresztirányban biztosítva azt, hogy munkagép 2,5 cm pontossággal kövesse a traktort.