Agrárközélet

Jelentkezzen szakértőnek az EIP-AGRI három új fókuszcsoportjába! – határidő 2016. július 11.

Agrofórum Online

Az Európai Bizottság célja, hogy ösztönözze az agrárgazdaság területén az innovációt azáltal, hogy összekapcsolja a tudomány és gyakorlat képviselőit.

Az Európai Bizottság célja, hogy ösztönözze az agrárgazdaság területén az innovációt azáltal, hogy összekapcsolja a tudomány és gyakorlat képviselőit.

A Bizottság 2016. július 11-ig várja az alábbi három új EIP-AGRI fókuszcsoportba az érdekelt innovatív gazdálkodók, erdészek, tanácsadók, kutatók és egyéb érdekelt szereplők jelentkezését:

Megbízható és ellenálló tehenészeti rendszerek. Az általános állatjólét pozitívan hat az állatok ellenálló képességére, robusztusságára, amelyet a tenyésztési feladatoknál is szem előtt kell tartani, mint bevételt növelő tényező. A csoport ez alapján vizsgálja majd a tenyésztési, takarmányozási, termékenységi, egészségügyi, állatjóléti, monitoring és a gazdálkodási rendszerek működését az állatok életciklusán keresztül.

Agrárerdészet: fás szárú növények integrációjának lehetséges módjai a gazdálkodásban. Hogyan növelhető az agrárerdészet szerepe a mezőgazdasági termelékenységet és profitot növelő, fenntartható gazdálkodási rendszerekben? A cél, maximalizálni az agro-ökoszisztémák ökológiai teljesítményét figyelemmel az új piaci megoldásokra, és az értékláncok diverzifikációjára. A fókuszcsoport innovatív agrárerdészeti rendszerekben keresi a megoldást, hogy kiaknázzák az erdészet, növénytermesztés és állattenyésztés ágazatokban tevékenykedő vegyes gazdaságok termés potenciálját.

Kórokozók és kártevők a szőlészetben. A csoport a kórokozók viselkedésén, valamint a kórokozók, a környezet és a növény hármas relációján keresztül fogja vizsgálni a megelőzés, felismerés, irányítás és ellenőrzés teljes rendszerét.

A fókuszcsoportokba az Európai Bizottság Mezőgazdasági Főigazgatósága (DG AGRI) a jelentkezési lapon megadott adatok alapján választja majd ki azt a 20 főt, akik 2016 októberében kezdik meg egy éven át tartó közös munkájukat.

A DG AGRI célja, hogy az EIP partnerségi hálózaton keresztül katalizálja az olyan jellegű innovációs tevékenységeket, amelyek javítják a termelékenységet, a fenntartható erőforrás-gazdálkodást az teljes értékláncban. A fókuszcsoportok munkanyelve az angol lesz.

A fókuszcsoportok részletes témaleírásait illetve a jelentkezés feltételeiről bővebb információ >>>

(FM Sajtóiroda)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

Mi van az ostorfa levelének fonákán?

2019. november 5. 11:47

B. Katalin kérdése: Ostorfám leveleinek fonákán apró, lapos kártevőket figyeltem meg. Mi károsíthatja az ostorfát?

Minden, amit a termelő szeretne - Rugalmas megoldás, széles hatásspektrum, kedvező hektárköltség kukoricában

2019. május 17. 09:06

Néhány évtizeddel ezelőtt nem volt kérdés, hogy mikor végezzenek gyomirtást a kukoricában. A leggyakrabban alkalmazott technológia a kukorica preemergens gyomirtása volt, amivel arra a tenyészidőszakra – az évelő gyomokat leszámítva – nagyjából meg is lehetett oldani a problémát. De ahogy mondják, „azóta már sok víz lefolyt a Dunán” – rengeteg változás következett be a felhasználható hatóanyagok, termékek körében, éghajlatban, gyomflórában. Ehhez pedig a termelőknek, a szakembereknek is alkalmazkodniuk kellett.

Változik a növényvédelmi dokumentációk szokásos rendje

2020. április 6. 13:12

Könnyítést jelenthet, hogy a hatóság ellenőrzései során elfogadja, ha nem a felírt készítményt, hanem azonos hatóanyagú, az adott kultúrában és károsítóra engedélyezett készítményt szolgál ki a forgalmazó.

A csemegeszőlő-termesztés növényvédelmi kihívásai

2019. március 23. 10:36

A csemegézés a termesztési precizitás mellett fokozottabb figyelmet, megelőző jellegű hozzáállást és kiemelt növényvédelmi szakértelmet igényel, annak ellenére, hogy azonos kórokozóktól, kártevőktől, járványoktól, időjárási nehézségektől kell évről évre megvédeni a termést, mint a borszőlő esetén.