Tavaly a mezőgazdasági ágazat (szolgáltatásokkal és másodlagos tevékenységekkel együtt) folyó alapáron számolt kibocsátási értéke 2789 milliárd forint volt, ebből 57%-kal a növénytermesztés, 36%-kal az állattenyésztés részesedett.
Az alaptevékenységek aránya az elmúlt tíz év alatt néhány százalékpontos ingadozástól eltekintve lényegében nem változott – derült ki a Helyzetkép a mezőgazdaságról, 2019 című jelentésből, amelyet a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) készített.

A mezőgazdaság teljes kibocsátásán belül a legnagyobb részarányt a gabonafélék és az élő állatok (26–26%), az ipari növények (12%) és az állati termékek (10%) képviselik.

A folyó termelőfelhasználás volumene és ára is növekedett, értéke összességében 4,0%-kal haladta meg az előző évit. A nagyobb ráfordítással előállított kevesebb agrártermék a mezőgazdaság termelékenységét rontotta, ami mérsékelte a hozzáadott érték növekedését – húzta alá a KSH. A bruttó hozzáadott érték (1138 milliárd forint) előző évi áron 1,6%-kal csökkent, folyó áron 3,0%-kal növekedett, az előbbi 1,3, az utóbbi 0,6 százalékponttal nagyobb mértékben változott, mint a teljes kibocsátás.