Agrárközélet

Mezőgazdasági innovációk az Európai Unióban – EIP-AGRI hírlevél – 2016. június

Agrofórum Online

A talaj szervesanyag tartalmának megőrzése és a vízforrások védelme, a mezőgazdászok és erdészek közötti szakmai tapasztalatcsere, tematikus hálózat az öntözés és trágyázás hatékonyságának növelésére.

A talaj szervesanyag tartalmának megőrzése és a vízforrások védelme, a mezőgazdászok és erdészek közötti szakmai tapasztalatcsere, tematikus hálózat az öntözés és trágyázás hatékonyságának növelésére, agrár-ökológia a mezőgazdasági termesztési és élelmiszer rendszerekben,  32. AGROFILM nemzetközi filmfesztivál. EIP-AGRI júniusi hírlevél magyarul.

Megbeszélést tartott az innovációs munkacsoport az EIP AGRI prioritásokról, a működő operatív csoportokról és a Horizon 2020 kapcsolódásáról 
A mezőgazdasági termelékenységi és fenntarthatósági innovációs munkacsoport júniusban immár ötödik alkalommal tartott megbeszélést. A megbeszélés témái az új EIP AGRI fókuszcsoportok meghirdetése, a 2017-es EIP AGRI prioritások meghatározása, a már működő operatív csoportoktól kapott visszajelzések értékelése, az EIP AGRI tevékenységek és a H 2020 program közötti szinergiák feltárása. Bővebben >>>

A talaj szervesanyag tartalmának megőrzése és a vízforrások védelme
Nuno Marques portugál gazda a mediterrán térségben alkalmazható talajművelési stratégiát dolgozott ki. A stratégia alapja, hogy a legjobb kombinációkat találja meg a farm gazdaságossága, talajegészségi állapota, szerves anyag megőrzése és az áradásokat megelőzni képes eljárások csökkentése között. Bővebben >>>

Küzdelem a vízhiánnyal
Vízhiánykor nagyon fontos az öntözések megfelelő időzítése és az öntözés hatékonyságának növelése. Valós időben történt új és innovatív visszajelzésekre van szükség, mint a gyümölcsök digitális mérése, amely közvetlen információval szolgál a termesztés feltételeiről. Bővebben >>>
A bemutató kisfilm elérhető IDE kattintva!

A mezőgazdászok és erdészek közötti szakmai tapasztalatcsere
Farming Connect névre hallgató wallesi program célja innovatív tudásátadó és tanácsadó hálózat működtetése Wallesben és az Egyesül Királyságban, amely részeként új irányítási/vezetési csereprogramot dolgoztak ki a mezőgazdászok és erdészek részére. A program keretében a résztvevők egymás között átadhatják/kicserélhetik a személyes szakmai tapasztalatokat. Bővebben >>>

Az EIP AGRI promóciója Franciaországban
A francia nemzeti vidékfejlesztési hálózat június 30-án szervez rendezvényt az EIP AGRI programról “Accelerating the transition towards more productive and sustainable agriculture and forestry models” cím alatt. A résztvevők betekintést nyerhetnek a francia operatív csoportok tevékenységéről valamint a H2020 kapcsolódásáról. A programról bővebben IDE kattintva érhet el információkat.
Regisztráció >>>

Tematikus hálózat az öntözés és trágyázás hatékonyságának növelésére
A FERTINNOWA egyike a H2020 program keretében támogatást nyert tematikus hálózati projektnek. A projekt a növénytermesztés innovatív vízhasznosítási, öntözési és tápoldatozási eljárások kidolgozásával foglalkozik. A FERTINNOWA projekt célja, hogy a legjobb gyakorlatok, eljárások, technológiák csokorba szedésével és mindenki számára elérhetővé tételével javítsa a felhasznált öntözővíz minőségét, a felhasználás hatékonyságát és csökkentse a környezeti károsodást. Bővebben >>>

Az EIP AGRI értékelése, mondja el mit gondol
Az Európai Bizottság (DG AGRI) független szakértőket bízott meg azzal, hogy felmérjék az EIP AGRI hálózatok ismertségét, tagjainak szükségleteit, hasznát és azokat az ötleteket, amelyek által javítható a hálózat működése. A különböző nyelveken elkészült felmérő IDE kattintva elérhető!

A 32. AGROFILM nemzetközi filmfesztivál
Készített már olyan dokumentumfilmet, amely a mezőgazdasággal vagy a vidékfejlesztéssel foglalkozik és olyan innovatív ötleteket, kutatási eredményeket mutat be, amelyek a gyakorlatban alkalmazhatók? Ha igen, akkor itt az alkalom, hogy jelentkezzen a 2016. októberében Szlovákiában zajló nemzetközi Agrofilm fesztiválra. Jelentkezni június 30-ig lehet. Bővebben >>>

Agrár-ökológia a mezőgazdasági termesztési és élelmiszer rendszerekben
Agroecology Europe egy olyan szervezet, amely az élelmiszerláncban dolgozó azon szakembereket hozza össze, akik a mezőgazdaság és az élelmiszertermelés alapját szolgáló agár-ökológiai rendszerek fenntarthatóságában érdekeltek. Célja az agrár-ökológiai kutatások, képzés és oktatás, ismeretátadás támogatása. Bővebben >>>

Kisfilm a mezőgazdasági innovációs rendszerekről (kik vesznek részt benne és hogyan dolgoznak együtt):
https://www.youtube.com/watch?v=yfqO1luKSpU

Horizon 2020 információs hét
2016. június 27-től 29-ig rendezik meg a Horizon 2020’s Societal Challenge 2 -2017 információs hetet. A regisztráció a rendezvényre lezárult, viszont lehetőség van az interneten követni az előadásokat. A 2017-es Horizon 2020 felhívások új verziója július közepére várható. Bővebben >>>

Díj a beporzó rovarok védelmére
The European Bee Award azon gazdákat, területtulajdonosokat, kutatókat, magán és közintézményeket támogatja, akik innovatív projekteket dolgoznak ki a mezőgazdaság részére hasznos méhek és más beporzó állatok védelmére. Ez évben a fókusz az új technológiákon van. Jelentkezni lehet július 8-ig.

Operatív csoportok
Tudja, hogy már több mint száz operatív csoport kezdte el működését az EU nyolc országában? Az operatív csoportok működését bemutató, nemrég megszervezett EIP AGRI megbeszélés dokumentumai és prezentációi IDE kattintva elérhetők. További információkkal hamarosan jelentkezünk!

Új fókuszcsoportok meghirdetése

Három új EIP AGRI fókuszcsoport került meghirdetésre, ezek a tejelő szarvasmarha tenyésztés, agrár- erdészet és szőlészet. Amennyiben Ön ezeken a területen dolgozik és együttműködne tizenkilenc európai szakértővel, akkor jelentkezését küldje el 2016. július 11-ig. Jelentkezési lehetőség IDE kattintva!

A tejelő szarvasmarha tenyésztési fókuszcsoportban arra keresik a választ, hogy milyen körülményeket/feltételeket kell teremteni a hatékony szarvasmarha tenyésztéshez a különböző tenyésztési rendszerekben. A csoport olyan gyakorlatokat, megoldásokat kell javasoljon, amelyek figyelembe veszik a tenyésztést és annak felügyeletét, takarmányozást, állategészséget, állatjólétet és az általános vezetési/irányítási feltételeket. Továbbá figyelembe kell venni a tenyésztés gazdaságosságát és fenntarthatóságát (állatjóléti feltételeket is).

Az agrár-erdészeti fókuszcsoportban arra keresik a választ, hogy hogyan kell fenntartható és gazdaságos agrár- erdészetet működtetni. A csoport olyan megoldásokra kell fokuszáljon, amelyek lehetővé teszik az erdészet, állattenyésztés és növénytermesztés gazdaság szintű kombinációját, ezáltal maximalizálva az agrár-ökológiai rendszerek környezeti teljesítményét, biztosítva a termesztés sokszínűségét és az új piaci megoldások kialakulását.

A szőlőtermesztési fókuszcsoport elsősorban a szőlő betegségekkel és kártevőkkel szembeni tolerancia és rezisztencia kérdéseit tárgyalja. A csoport tagjai a szőlőbetegségek és kártevők teljes életciklusával, a kártételek megelőzésével, kialakulásával és kezelésével foglalkoznak. Különös figyelmet szentelnek a biotikus stressz tényezőkre.

(Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Sok a poloska? Térkép készül - segíthet!

2020. szeptember 30. 15:09

Térképre kerülhetnek a poloskák, így kiderülhet, hol és mekkora a fertőzöttség Magyarországon.

A nagy termés ellenére marad a moszkvai exportkvóta

2020. szeptember 29. 10:47

A jó betakarítási kilátások ellenére a gabonaexportra vonatkozó nem vámköteles kontingensek mechanizmusa továbbra is relevánsnak tekinthető.

Stabilak az osztrák mezőgazdasági jövedelmek

2020. szeptember 29. 06:47

Aggasztó a helyzet az osztrák erdőgazdálkodásban, ahol az éghajlatváltozás hatásai új rekordokat okoztak a sérült fák számában és az ezzel járó bevételkiesés tekintetében.

Jelentősen növekszik a mezőgazdasági termékek világkereskedelme

2020. szeptember 28. 11:33

A fejlődés mozgatórugóinak a növekvő jövedelmek, a korábbinál kevesebb kereskedelmi korlátozás és a technológiai fejlődés számítanak.

Mondja el véleményét a digitalizációról és az innovációról

2019. december 1. 15:33

Jelenleg zajlik a 2020 utáni közös agrárpolitika kereteinek kialakítása, és egyúttal megkezdődtek a hazai agráriumot érintő KAP Stratégiai Terv kidolgozásának előkészületei is. A folyamatnak most Ön is aktív résztvevője lehet!

A folyamatos innováció a jövő záloga az agráriumban

2018. szeptember 28. 06:58

A magyar agrárexport további növekedéséhez nélkülözhetetlen a technológiai fejlesztés, a digitalizáció, a tudásátadás és a folyamatos innováció.

Jacto: önjáró permetező-, önjáró műtrágyaszóró-, önjáró vetőgép

2020. szeptember 27. 04:36

A Máquinas Agrícolas Jacto S/A családi vállalat magas műszaki színvonalú mezőgazdasági gépeket gyárt és innovatív szolgáltatásokat ajánl a precíziós mezőgazdaság számára.

A mezőgazdaság jövője az új technológiák támogatásában rejlik

2020. szeptember 26. 10:15

A COVID-19 járvány rávilágított arra, hogy az innováció milyen fontos szerepet játszik az élelmiszer-ellátás jövőbeli biztosításában.


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/digitalnomads/public_html/staging/releases/20240911215937/public/cms/wp-includes/functions.php on line 5420